Gelmiş Geçmiş En Büyük #TÜRK Komutan Kimdir?

Gelmiş Geçmiş En Büyük #TÜRK Komutan Kimdir?

#Not: Başbuğ Cengiz Han'ın Moğol Olduğunu Araştırmadan Savunan Kişiler Bulunmaktadır.

Moğolca ve Türkçe Konuşan Başbuğ Cengiz Han'ın Türk Olduğu Kabul Edilmektedir.

Cengiz Han'ın Kendisini Türk Olarak Tanıttığı Çin Kaynaklarında Dahi Geçmektedir.

Çinliler Kaynaklarında Cengiz Han'ın Soyunu Türklere Dayandırmaktadır.

Nitekim Bu Türkler Kök-Türklerin Devamıdır.

Başbuğ Cengiz Han Bugünkü Afganistan'da Kendisini Ziyaret Eden Kadı Vahideddin Fuşanci'ye Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed (S. A. S.) Her Şeyi Önceden Bilirmiş Diyorsunuz; Acaba Benim Ortaya Çıkışım İçin Bir Şey Demişmidir? Diye Sormuş; Kadı da; ''Uturkû Al-Turka Ma Tarakûkum." Yani: "Türkler Size Dokunmadıkça Siz Onlara Dokunmayınız." Demiş Olduğunu Söylemiş Başbuğ Cengiz Han da Bu Sözü Beğenerek Kendisinin TÜRK Olduğunu Belirtmiştir.

#SerKan1923

@Ayizitt @AsenaKrgzz @benaslındayoğumm @KntszmLq @Rüyamdagörsem @siray

@mehcab @Bakırköylüm @Dark_Trouble @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @KurabiYe @NesliTükenmişErkek @TheKerim54

• Başbuğ Attila
    0%(0)5%(3)Oy Ver8%(3)
  • Başbuğ ATATÜRK
    50%(13)44%(28)Oy Ver39%(15)
  • Başbuğ Cengiz Han
    12%(3)6%(4)Oy Ver3%(1)
  • Fatih Sultan Mehmed Han
    27%(7)28%(18)Oy Ver29%(11)
  • Başbuğ Timur
    0%(0)3%(2)Oy Ver5%(2)
  • Başbuğ Mete Han
    8%(2)6%(4)Oy Ver5%(2)
  • Diğer (Belirtiniz)
    3%(1)8%(5)Oy Ver11%(4)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Atatürkün de dediği gibi Fatih Sultan Mehmet Han

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Fatih Sultan Mehmed

0|1
    0|0
  • B dedim..

0|1
    0|0
  • Atatürk'ten başkasini tanimam.

0|1
    0|0
  • Hepsi.

0|1
    0|0
  • Atatürk diyorum ben.

0|1
    0|0
  • Cengiz Han barbar olduğu için çok kişi öldürdüğü için sevilmez. Lâkin ben çok severim, çoğu kez de Moğol mu Türk mü tartışmasına girdim.
    Şahsen Türk olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
    • Siz Türkçü müsünüz?

• Bir Daha Barbar Yazmayın.

• Barbarlık kötü bir şey değil.
      Türkleri barbar olarak bilirler, acımasız olarak.
      Fikrimce..

• Otelerde ismi mujdelenen komutan "FATIH SULTAN MEHMED HAN"

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Timur derim. Zaten Timur'da Cengiz Han soyundan gelen bir kadınla evlenmiş ve bu sebeple kendini Cengiz Han soyundan gelen biri olarak kabul görmüş. Hatta Cengiz Han'a olan saygısından ötürü ''Han'' unvanını kullanmak yerine ''Emir'' unvanını kullanmıştır.

Açıkçası seçmekte zorlanıyorum bu ankettekiler büyük Türk komutanı.

0|1
    0|0
  • @SerKan1923
    Hem bu vatan hemde Türk ırkı için şüphesiz en çok fedakarlık yapan önemli isimlerdendir.
    Serkanizm akımının öncüsüdür. Bu akımı destekleyen herkes vatana, bayrağa saygılı olmayı ve sahip çıkmayı kendisine namus bilir.
    Bu yüzden senelerce toplumda huzur ve eşitlik sağlanmıştır.
    Ne zamanki Serkan abi ölürse (Allah korusun Allah Uzun ömürler versin) o zaman bu vatanın hali yaman...

0|1
    0|0
  • Hem dünya da hem Türkiye'de Akademi Dünyası (ibrahim kafesoğlu, Zeki Velidi Togan) Cengiz Han'ın Moğol olarak kabul eder ki zaten Öyledir. Cengiz Han'ın soyu Şa-to' lardan değil bir Moğol aşireti olan börciginlerden gelir. ama atalarindan bazılarının Türk ve iranlı (önceleri moğolistanda İranlılar da yaşıyordu) olması muhtemeldir. Türk devlet geleneğinden faydalanmıştır. ordusu Türk orduları gibi Süvari ordusudur ve hafif silahlıdır. pek az istisna hariç piyade kullanmamıştır bazı Arap kaynakları Savaşçılıkları ve stratejistlikleri sebebiyleyle Moğollari Türklere çok benzetmiştir. hatta bir görmüştür.

Ayrıca Timur börciginlere yakin bir Moğol Kabilesi olan Barlaslardan gelir Moğol Soylu olmakla birlikte Timur Türklerle karışmış ve türkleşmiştir. anadili de türkçe'dir

bir de mezhepçi bir ülke olduğumuz için Şii olan Nadir Şah'ın Adını bile bilmeyiz ama çok büyük bir Avşar Generalidir onu da koysaydın keşke.( seni suclamiyorum)

0|0
    0|0
    • Hatta Nadir Şah'ın askeri dehası Fatih'in çok çok üstündedir dünyadaki bütün askeri akademilerde böyle kabul edilir

• Türkçü olarak hepsiyle gururluyum lakin Fatih Sultan Mehmet Han genç yaşına karşın o denli işler başarmış. Fatihin İstanbulu feth ettiği yaştayız. Hepsinin tarih sahnesinde büyük başarıları imzaları var ama fatih şahi topunu döktürmekle olsun çağ kapatıp çağ açtığından 1 tık önde tabi Türk olmanın gururunu yaşamakta bizlere düşer :)

0|2
    0|0
  • Baltalı mehmet paşa kanks

0|2
    0|0
  • Karamanoğlu karaman bey

0|1
    0|0
  • Mete Han , Attila, M. Kemal Atatürk. Benim için en önemlileri bu kişilerdir.

0|1
    0|0
  • Fatih sultan mehmed.

0|1
    0|0
  • Tartismasiz FATIH SULTAN MEHMET..

0|1
    0|0
  • Hepsi olabilir. fakat hiçbiri toprak üzerinde gemi yürütmemiştir.

0|2
    0|0
  • Kenan komutan

0|1
    0|0
  • Pek doğru bir karşılaştırma olamaz. Sonuçta hepsinin artısı eksisi var ve muhteşem liderler.

Şahsen Attila'yı çok severim.

0|1
    0|0
  • Fatih Sultan Mehmet

0|1
    0|0
  • 1. Fatih Sultan Mehmed 2. Atatürk.

0|1
    0|0
  • Atatürktür.

0|1
    0|0
  • ATATÜRK

0|1
    0|0
  • Fatih sultan mehmet

0|1
    0|0
  • Sultan ikinci Abdülhamid Han.

Değerini, sokaktaki tipin takdir etmesini beklemiyorum...

0|0
    0|0
    • Biraz Daha Aç Görüşünü?

• Zihnini resmi tarihin ideolojik yalanlarına teslim edenler Sultan ikinci Abdülhamid'i Kızıl Sultan olarak bilirler. Fakat o büyük bir deha ve dirayetli bir devlet adamıdır. Devleti'ni zor fırtınalı ve çetin günlerde, sağsalim güvenilir bir limana taşımanın derdinde olan. Fakat heyhat...

• Kesinlikle Fatih

0|0
    0|0
  • Osmanlı türkmü? ya da moğollar?

0|0
    0|0
    • Osmanlı türk mü derken kafan mı güzel?

• @Snack87 Kafam güzel değil arkadaşım osmanlı padişahları hangi karılarla birlikte oldu türk kadınlarıyla mı lütfen açın azıcık tarihi bilgi kazanın beni burada yersiz bir biçimde sakın yargılama

• Osmanlı bir tek padişaha mı bakıyor ? Padişahın cocuklarına mı bakıyor? Osmanlı dediğin kocaaaaa nüfuslu devlet ve halkı var ayrıca padişahın babası türk anası çin ve ya rus diye melez olur yarı da olsa yine türk olur + osmanlı halkı çinli ya da rusla evlenmiyor evlense bile hepsi değil şimdi senin halkının içinde yok mu kürtle rusla ermeniyle evleneni o zaman türkiye de türk değil anasını satim bu nasıl mantık la başbakan gitsin rusla evlensin o zaman tamam türkiye türk değil rusdur diyek oldu mu? Araştırma yap diyon bir geniş düşünmeyi öğren. Lidere odakla türk değildir diyemezsin diyebilmen için büyüüüüük bir çoğunluğunun öyle olması lazım ki öyle olsa bile yine yarı türk olur. Tamam biraz geniş ve doğru düşün. Bu kadar osmanlı karşıtı olmayın arkadaş biri geliyo yok islamla alakası yok şan şöhret için savasıyo diyo biri geliyo türk mü de diyo la sizin kadar ecdanını lafla s. kn millet yok millet övünüyo bizimkilerde her türlü karalıyo ya da inkar ediyo. Nasıl varlıklarsınız harbi.

Yükleniyor...