Favori Heavy Metal albümünüz, parçanız ve grubunuz hangisi?

Şimdi Heavy Metal tüm akımların içersinde bana göre en müstesna yere sahip akımdır. Tüm haksızlıklara karşı işçi ve proleterya dediğimiz kesimi savunan ve açıkça parçalarında belirtmiş gruplar mevcuttur. Soykırımları anlatan, savaşları peydahlayanların kimler olduğunu anlatan, Dubai'den borularla okyanus ötesine petrol çekenleri anlatan yine onlardır. 80'li yıllarda çoğu Heavy Metal grubuna yobazlar(!) tarafından davalar açılmıştır ama bu davaların hemen hemen tamamı boşa çıkmıştır.

Müziği sadece müzik yaptıkları için bu müzik bu yüzden ölmek üzeredir, ama felsefesi hala yaşamaktadır içimizde. Çünkü bu müziğin mirasçıları olan biz orta ve alt sınıf insanlar az değiliz.

Yanlız dikkat ederseniz "Heavy Metal" diyorum. Judas Priest diyorum, Iron Maiden diyorum, Saxon diyorum. Umarım buraya saçma sapan Götik, Rammstein, Nu-Metal, Doom-Death, Gore-Grind felan yollanmaz... Öz be öz anlattıkları şeyin bazı şeyleri eleştiriyor olması önemlidir.

Cevaplarınızı yazar iken özellikle buna dikkat edin, ne anlattığını belirtin.

__________________________________________________

En sevdiğim albüm: Savatage - Dead Winter Dead... Albümü sevme nedenim ise anlattıkları. Güzel parçalar var içinde ama konusu daha güzel. Bosna savaşı sırasında birbirine aşık olup savaşın ortasından kaçan. Boşnak bir kız ile Sırp bir gencin hikayesini anlatıyor. Albümü dinler iken savaşın ne kadar kötü birşey olduğunu ve savaşın getirdiği yıkımı anlayabilirsiniz. Konsept albümüdür.

Albümün en sevdiğim parçası; Savatage - Christmas Eve link

__________________________________________

En sevdiğim parça: Iron Maiden - Alchemist... Geçen seneye kadar bu şarkıyı bilmiyorduk. 2010 çıkışlı Maiden albümünde geldi bu parça. Bu demek oluyor ki günümüzde bile kaliteli HM albümleri çıkıyor söz konusu Maiden olunca... Parça Büyük Britanya İmparatorluğunun temeli sayılan I.Elizabeth Tudor'un okültistler ve kabalacıları Dr.Dee ve Dr.Edward Kelly'i anlatıyor. Bu iki isim insanlık dışı varlıklarla iletişim kurabildiklerini iddia ediyorlardı. Soundu, konusu ve güncelliği ile şuan en sevdiğim parça... Tabi klasiklerin yerini tutamaz. Bir Judas Priest'in United'ı, Reckless'i olamaz.

Iron Maiden - Alchemist link

______________________________________________

En sevdiğim grup: Heavy Metal diyince aklıma direk metal tanrıları "Judas Priest" geliyor... En sevdiğim grup tartışmasız. Rob Halford'dan iyi HM vokalisti tanımam! O kadar diyeyim. Painkiller'ı ile, Angel of Retrubition'u ile, Stained Class'ı ile benim için ayrı yere sahiptir Judas Priest... 80'li yıllarda açılan davalarda en çok yıpranmış olan gruptur.

En sevdiğim parçaları;

Love Bites link


0|0
89

En İyi Erkek Görüşü

  • En sevdiğim grup; Iron Maiden

    En sevdiğim Parça; Painkiller (Judas Priest)

    En sevdiğim albüm; Rust in Peace (Megadeth)

    0|1
    3|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 8

Yükleniyor...