Kültürümüzü ve gelenek göreneklerimizi yasatabiliyor muyuz?

Merhaba güzel insanlar sorum şu kültürümüzü ve gelenek göreneklerimizi yaşatıyor musunuz ya da yerine getirebiliyor musunuz, getiriyorsanız hangilerini yerine getirebiliyorsunuz?

0|0
48

En İyi Kız Görüşü

• Gelenek görenek önemlidir @lilyWaldorf gibiler çoğaldıkça ne gelenek kalıyo ne görenek. Kız istemenın neresi çağın gerisinde kalmış bıreydır kı. Sen ailende ayrıda yasamak ıstersın. Hatta resmı nıkahta sacma gelıyosur sana dost hayatı ıyıdır. Böyle şeymı var kardesım yaa Tanzımat döneminde beri baslamıs ınsanlar yok batılaşma yok çağa ayak uydurma. Kendı benliğinizi unutma noktasındasınız. Yazık acıyorum gercekten.

0|0
    0|0
    • Yo hayır söylediğin gibi düşünmüyorum. Nikah gayet olması gereken ve doğru olan bir şeydir. ayrıca direkt benim ismime hitaben yorum yapmanızı hoş görmüyorum. Kendi düşüncenizi söyleyebilirsiniz fakat bana atıfta bulunamazsınız. Herkesin görüşüne saygı duymak zorundasınız, ben de öyle. Teşekkürler.

• Yanlıs anlamanızı ıstemem. Ben sızı küçük düşürmek v.s. bunun gibi birşeyi düşünmedım sadece örnek vermek ıstedım tekrar kusura bakmayın.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• ben getirmiyorum. gerkli olanlar varsa zaten onlar hayatın akışında oluyordur. Ekstra bir rituel gibi yapmacık adetlere ve görneklere gülüyorum. Zaten bu adetlerin asıl çıkışı gereklilikten zamanla gösterişe dönmüş ve amacından uzaklaşmış.

1|0
    1|0
  • Ben elimden geleni yapıyorum.Ama artık kimsenin umursadığını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Gelenek görenek saçma ve gereksizdir bence. Ama sizin bahsettiğiniz otobüslerde gerekli kişilere yer vermekse, bu insanlık için yapılır gelenek görenek için değil ve diğer ülkelerde de denk geldim ben bu yardıma. İnsanlık için yapılacak herşey iyidir ve devam ettirilmelidir. Gelenek görenek adı altında olan (mesela kız isteme gibi.) şeyler bitmeli, çağa ayak uydurulmalıdır. Benim düşüncem bu yani, her düşünceye saygı duyarım.

0|0
    1|3
    • özümüzü unutup çağa ayak uydurmaya çalştığımız için boşanma oranları çoğalıyor. ayrıca kız isteme gibi şeylerin kalkmasını nasıl istiyorsun anlam veremiyorum. evliliğin özü "kız isteme" dir.

• aslınız nereli ? neye inanıyorsunuz bilmiyorum ama bu ülkede, Türk olupta Müslüman olmayan insanları ilk defa bu sitede görüyorum. ayrıca bu düşüncelerinizle, Gaflete yenildiğinizi düşünüyorum. yani dabul zurna çalmasın hiç bir şey yerine göre yapılmasın herşey kısa yoldan halledilsin diyorsun.

• birumut :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Günden güne eriyip gidiyor buzullar gibi.

0|0
    0|0
  • her yerin , her bölgenin kendine göre gelenek görenekleri vardır , bu yaşadığın yere göre değişir. Ama hergeçen gün gelenek ve göreneklerimizden uzaklaşıyoruz

0|0
    0|0
  • büyük şehirlerde öyle bir koşuşturmaca var ki bunlar kimsenin aklına gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Aynı tarzda bir soruyu bende sormuştum eski nickimle fakat senin soruna az cevab vermişler normaldir, bende az cevab bekliyordum fakat nedense çok cevab gelmişti.Yani insanlar kültür konusunda eskisi gibi bağlı ve yaşatma duygusunda değiller.

0|0
    0|0
  • her yerde yansıttırtırırım

0|0
    0|0
  • Yaşatmıyorum. Aksine öldürmek için ağzına ağzına vuruyorum.

0|0
    0|0
  • gelenek görenek kültürden kastın derken örnek alabilirmiyim.

0|0
    0|0
    • hasta ziyareti,yardimlasma,dayanisma,cesitli ziyaretlere yaslilara yer verme v,s

• gençlerde iyice bitti o olay ...otobuslerde yaslılara yer vermede o oturup kafasını cama yaslayıp uyuyo modeli yapan yada kulaklıgı takıp görmuyor gibi dısarıya bakan gençlerin kafalarını tutup aspalta sürerek kıvılcım cıkarmak istiyorum ...onun bunun evlatları sizi doguran büyüten evinizi geçindiren calısan anneleriniz babalarınız var

• çok lazımdı

1|0
    1|1
Yükleniyor... ;