Kitapların senin için ne anlam ifade eder?

Tüketip bitirdiğin her şey çöptür. Okuduğun kitabı bitirdiğinde ise eşsiz hissedersin. Bir başkasına vermeyi asla sevmediğim tek şey kitaplarımdır. Nedense onlar etrafımda oldukça mutlu hissettiriyor.

9|5

En İyi Kız Görüşü

• Onlar benim her seyim rafimda rengarenk gorunce mutlu oluyorum eskiden okudugum bir kitapsa daha cok seviyorum eskiden okudugum seyleri okumaya bayılıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 107

• dostlarım...

1|0
    0|0
  • Dost arkadaş.

1|4
    0|0
  • Kitap değil ama çok dergi okudum. Bütün paramı dergilere yatırırdım. Şu sıralar daha doğrusu uzun zamandır okumuyorum. İnternetten herşeyi bulduğumuz için mubarek şey. Halbuki kitabın yeri ap ayrıdır. Kokusu bile başka bir alem. Hiç alışkanlığım olmadı kitap için ama çok dergi okudum. Yanlış anlaşılmasın araba ve bilgisayar dergileri. Her ay 10, 15 tane alırdım. Dediğim gibi internet çıktı mertlik bozuldu misali :) Ne olursa olsun okumak iyidir. Yeterki okunsun...

0|0
    0|0
  • Cok eli bol biriyim mesela ekmegiminparami paylasirim ama biri kitaplarimdan isteyince cinlerim tepeme cikiyor bitek onlarinkiskanirim

1|0
    0|0
  • bende aynı düşüncelerdeyim zaten benim kitaplarım eşssiz ve başka baskıları bulunmuyor özellikle eski kitapların değeri benim için eşssizdir

kitapa bir cola şiesi veya bir meyve suyu kabı gibi bakmak istemem
    o ayrı bu ayrı her bitirdiğim kitabı bitmişler listesine koyarımm
    ileride elbeette benim işime yarayacaklar geneli aklımda zatenn

2|0
    0|0
  • Bazen bir insanın yaşatmadıklarını kitapta yaşıyorsun kitaplar çok başka ama bitince de çok yakın birini kaybetmiş gibi oluyorsun kitaplar çok başka çok...

3|0
    0|0
  • Kitapların benim için ne ifade ettiğini açıklamak çok uzun sürer. Ama kısaca söyleyecek olursam onlar benim hayata tutunma sebeplerim, onlar benim tek gerçek dostum. Ve en çok sahiplendiğim varlıklar kitaplardır...

3|0
    0|0
  • Kitapların birinin vereceği anlama belki ihtiyacı yoktur. Ama insanların kitaplarla anlam kazanacağı kitaplarla anlamı kavrayabilecekleri bir gerçektir. Kitaplar büyük ruhların ölümsüzlük alanıdır. Sorular onunla son bulmaz ama şekillenir. Akıldan yüreğe geçer. Ve görmemizi sağlar. Hayatta daha önce hiç bilmedik hiç görmedik hiç anlamadıklarımız görünür olur. Yaşadığımız dünya büyüdükçe büyür. Çok gezen m çok okuyan mı bilir derler ya işte o soruya benim cevabım; Bilmenin ölçüsü nedirki diye sorduktan sonra lafı yapıştırırım. éçok gezen dünyasın küçültürken. Çok okuyan dünyasını büyütmüş olmaz mı?".

0|0
    0|0
  • Bilgi hazinesi. Her okuduğumdan bir şeyler kapıyorum.

2|0
    0|0
  • Kitaplar benim için sayfa yığınıdır. Sattım gitti. İçindekileri okuduktan sonra değersizler benim için.

0|0
    0|0
  • Kitabin hic yok bir tane erotik kitap var sadece konuda ben almadim nerden geldiyse eve :) hiçbirşey ifade etme :)

0|0
    0|0
  • Başka dünyalara götürdüğü için seviyorum.
    Yoksa sevmem kitap okumayı.

Şu ahmakça hayattan bir kaç saatliğine uzak tutuyor

2|0
    0|0
  • Kitap okumak beni geriyor. Bir kitap okumuştum "Yer altında bir şehir" hayatımda sadece ve sadece bu kitabı zevkle okudum.

2|0
    0|0
  • Asklarim onlar benim..

0|0
    0|0
  • Her kitap bir insandır.

1|0
    0|0
  • Hepsi yeni bir dünya, yeni bir açı.

1|0
    0|0
  • Kitaba canlı gözüyle bakıyoruz sanırım 😅😅

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Herşey

0|0
    0|0
  • Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Yaban, Vurun Kahpeye, Ankara , Açlık, Gün Olur Asra Bedel, Acımak, Dönüşüm... Bunların hepsi fikir dünyamı şekillendiren ve iyi ki okumuşum dediğim kitaplar.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    87

Kızlar Ne Diyor 123

• Tek dostum kitaplarım, tek düşmanım cahil dostlarımdır. Ben kitapsiz bir dunya dusunemiyorum.. Kitaplarim benim sirdasim dostum yoldasimdir... Güneş dünya için ne anlama geliyorsa, kitap da benim icin o anlamdadir...

2|0
    0|0
  • Benim ve kızım içinde kitaplarımız çok değerli, çok nadir verebiliyoruz başkasına okumak için, kızım her hafta kitaplığını baştan sona düzeltir, okuduğu kitap bile oysa sayfalarını tekrar karıştırır, arkadaşını kitabın kapağını büktüğü için bir gün boyunca ağlamıştı, keşke her evde televizyon bilgisayar kadar elzem olsa ama sanırım okumakta bir tutku, bir aşk gibi asla vazgeçemeyeceğin bir şey.

0|0
    0|0
  • Bense bir kitabı okuyup beğendiğimde hemen bir arkadaşıma veya tanıdığıma veririm ki o da yararlansın.
    Kitaplar okunmak içindir. Kütüphane köşelerinde beklemek için değil...

0|0
    0|0
  • Kitap okumaya bayılırım bugüne kadar oluduğum kitapları hiç biriktirmedim hep ona buna verdim sağda solda kayboldu ama artık biriktiricem bir kütüphane yapıcam kendi çapımda en azından ilerde vay be bunları okumuşum hepsi zihniöin kütüphane nesinde derim :)

0|0
    0|0
  • Bir kitabı okurken ağlarım, gülerim, sevinirim ve korkarım bazen konusuna göre. Kitaplarım benim için hazinedir, bende kimseye kitaplarımı veremem.

0|0
    0|0
  • Benim için ayrı bir insan hepsi ayrı bir dünya, keşfetmediğim kendim.

1|0
    0|0
  • evet kitaplığımda durmaları var olmaları bile beni mutlu eder. sanırım içinde öyle güzel bilgiler barındıran bir şeye sahip olmak bizi güvende hissettiriyor istediğimiz zaman açıp okuyabiliriz.. gibi

0|0
    0|0
  • kitap mutluluktur

0|0
    0|0
  • Kitap bilgidir. Tıpkı bilgi gibi, sonu yoktur.

0|0
    0|0
  • zaten beğenmişsem hayran olurum. kimsenin okumasını istemem ve dolabımda saklarım...

0|0
    0|0
  • Kitap hayattır yaşamn ta kendisidir onlarda kendimi bulur her kitapta farklı bir hayatı yaşarm kendi dünyamdan uzak tutarlar ve mutlaka bir kitapta o hayati bizzat yaşamş gbi bir ders çıkarırım onları atmam yırtmam veya cizmem ödünçte vermem özetle herşeyim kitaplarım dır 😇

0|0
    0|0
  • Bende kitaplarımı vermek istemiyorum

0|0
    0|0
  • Onlar benim herşeyim, hazinem

0|0
    0|0
  • Ben geçen bir kitabımı verdim arkasını veresiye defteri yapmış bide ne bu deyince aaa senin kitapmıymış diye gülüyo nasıl sinir oldum anlatamam ben kıyamıyorum onun yaptığına bak

0|0
    0|0
  • Susuzbir hayat nasil olmazsa kitapsizda hayat asla olmaz

0|0
    0|0
  • "Dert ortağım benim
    Biricik sevgilim
    Söyle senden başka
    kimim var benim"
    Anlamına geliyo :)

0|0
    0|0
  • Bir kitabı okumak o hayatın içinde her karaktere bürünebilmektir. Gerçekten soyutlanmış ama sanki gerçekmiş gibi yaşadığın bir dünyadır. Bir kitabı okumanın tadı o kadar başkadır ki sonu gelmesin diye saatlerce oyalanırsın satırlarda. Kitaplar, iyiki varlar.

0|0
    0|0
  • Kitaplarım benim dünyadan, hatalardan, kötülüklerden koruyan biricik sığınağım. Onları seviyorum.

1|0
    0|0
  • Bende kitaplarimi ödünc vermeyi sevmiyorum. bir kac kisiye vermistim, aylardir geri vermediler. facede yazdim, kime kitap verdiysem iade etsin, okumicaksaniz madem diye😄Tipis tipis geri getirdiler. dahada vermem, banane😎

0|0
    0|0
  • Sessiz dostlar

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    103
Yükleniyor... ;