İnsan okudukça huzursuzluğu artar mı, çevreye yabancılaşır mı?

Çok okudukça insan mutsuz olur kendini çevreye yabancı hisseder. Çünkü okudukça öğrendikçe insanlar çevre git gide sana basit gelmeye başlar onlarla iletişimin azalır. Dünyanın ne yaşanmaz yer olduğunu daha iyi anlar ve yabancılaşırsın.

Bu doğru mu? Doğruysa eğer demek ki bütün yazarlar asosyal bunalım tipler

• Aynen.
    54%(43)59%(77)Oy Ver65%(34)
  • Hayır
    46%(36)41%(54)Oy Ver35%(18)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
* Ek : Tabi her yazarın çok okuduğu da şüpheli

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Okuduğu şeye göre değişir.

5|5
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kişisel gelişim kitapları okuyan insan çevreye olumlu bakmaya başlar.
    Psikoloji de aynı şekilde.
    Aksiyon - korku kitapları insanı vahşileştirir, farklı ama kötü düşünmeye iter.
    Fantastik kitaplar hayal gücünü daha fazla geliştirir.
    Aşk kitapları da insanı üzülmeye meyilli yapar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• ne kadar az okuduğun belli

1|0
    0|0
  • Huzursuzluğun artması ve çevreye yabancılaşmak için çok sebep var çok etken var. Bu dediğinde onlardan biri

0|0
    0|0
  • doğru tespit. tabi eklemek de lazım. sadece okumak yabancılaştırmaz. kaliteli yönetmenlerin senaristlerin kaliteli filmlerini izlemek de aynı hissi yaşatır. Çünkü dışarıdaki hayat çok kalitesiz. Özellikle ülkemiz. zihniyeti eğitime muhtaç durumda

0|0
    0|0
  • okudukca bir şey öğrenilmez, kitaplar yalandır, sadece kelime hazinemiz genişler ve dil cambazı oluruz,, bilgiler doğusdan gelir

0|0
    0|0
  • doğru değildir

0|0
    0|0
  • Cahillik mutluluktur derler, tam tersi de senin dediğine geliyor :)

0|0
    0|0
  • Ne alaka?

0|0
    0|0
  • kısmen

0|0
    0|0
  • ben de öyle oluyor. Sen çevreye yabancılaşmıyorsun aslında, çevre sana yabancılaşıyor. Seni anlamamya başlıyorlar çok okursan tabi. Dinsiz, yoldan çıkmış vs olabilirsin dikkat.

0|0
    0|0
  • Şunu unutmamak gerekir okuduğu kitaplar boş olmamalı iskender pala elif şafak vesaire gibi yazarları kastesiyorum. Kısacası iki tane kişisel gelişim kitabı iki tane bestseller okuyunca kendini çok okumuş sananların mutsuzluğu mutsuzluk değildir

0|0
    0|0
  • Yabancılaşmaz aksine çevreyi tanır ve hepsinden tiksinerek iç dünyasına kapanır.

0|0
    0|0
    • Bunu kastettim ben aslında aynı şeyi konuşuyoruz

Kızlar Ne Diyor 3

• kısmen doğru ama bunun okumaktan çok farkındalıkla ilgisi var. bir insan çok okumasa da çevresindekilerin boş tipler olduğunu görüp içene kapanabilir ve kendini geliştirmeye başlar ama kendisi boş biriyse ne kadar okusa da o çevreler ona batmaz hatta aklı kalır uzaklaştıkça. çevremden mi kopiyiim yoksa kendimi mi geliştiriyiim die arada kalır ve tabii ki çevreyi seçer bu arkadaşımız. herkesin öncelikleri farklı , aldığı haz bambaşka yerlerde. yani bu daha çok insanın kendisiyle alakalı.

0|0
    0|0
  • Sürüden çıkmaya başlar özetçe

0|0
    0|0
  • hemen her pratiğin yan etkileri olmakla birlikte yan etkisi olmayan çok az pratik vardır

0|0
    0|0
Yükleniyor...