Kendimi geliştirmek için neler yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar.

Zaman zaman çok bilgisiz, kültürsüz olduğumu hissediyorum. Bu da bana batıyor açıkçası. Bilgi konusunda vasat olmak istemiyorum. O yüzden sizin tavsiyelerinize çok ihtiyacım var.

Sizce kendimi geliştirmek için neler yapmalıyım?

Hangi tür kitapları okumaliyim? Mesela genel kültür için tavsiye ettiğiniz kitaplar var mı? Veya hangi konulardaki kitaplara ağırlık vermeliyim?

Nasıl aktiviteler içine girmeliyim?

Başka neler yapabilirim?

Lütfen mantıklı tavsiyeler verin. Gerçekten faydalı olacak tavsiyeler gerekli bana.

Şimdiden teşekkür ederim. 😊😊😊

1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Tarih, edebiyat ve dil.
    Bunlar sana hem kimlik hem de şahsiyet kazandiracaktir. Özellikle bu alanda oku derim. Takip ettiğin bir edebiyat, bir tarih dergisi olsun meselâ. Derin Tarih ile Türk Edebiyatı dergisini tavsiye ederim mesela. Cengiz Aytmatov un kitaplarını, Yavuz Bülent Bakiler hocamin şiir ve yazılarını, kitaplarini, Ahmed Şimsirgil in kitaplarini, sohbetlerini... takip etmeni...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• biraz merak işi aslında bebeğim yani düşün, merak et, sorgula falan. belli konularda fikirlerinin oluşması için imdb top 100 izle, hint sinemasının önde gelen filmlerini vs. kişisel gelişim kitaplarını oku erdal demirkıran öneririm sıkıcı değillerdir kesinlikle. dünya edebiyatı özellikle rus edebiyatından oku. belgesel izle belli başlı konularda fikir sahibi olursun. gündemi takip et ve tartış başkalarıyla, başka bakış açısından ele almış olursun böylece olayı. kesinlikle fanatik birisiyle tartışma derim çünkü genelde bilmiyorlar :D tiyatroya, operaya, sinemaya vs de git derim ve bunların hepsini cidden istediğin için yap başkalarının senin hakkında düşüncelerinin iyi olması için değil, ve asla tamam artık kültürlüyüm diye düşünme çünkü hiçbir zaman her şeyi bilemezsin diye düşünüyorum

1|0
    0|0
    • ve imkanın varsa kurslara falan giderek yabancı dilini geliştir, enstrüman çal. internette de her zaman sosyal platformlarda takılmak yerine bilgilendiren sitelerde takıl :)

• Yorumun için çok teşekkür ediyorum canım 😊😊😊

• rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Hangi konuda genel kültür istiyorsun bilmem ama şu incecik kitapla Türk siyasetinin 30 yıllık geçmişi hakkında bilgi sahibi olursun..
    Konular çok ilgi çekici.. Ve gayet "konsantre".. Yani gereksiz detay yok..
    Yazar lafı hiç uzatmadan tak tak tak diye tüm gelmiş geçmiş siyasetçilerin kirli çamaşırlarını ortaya dökmüş.. İnsan okuduğu her satırda hayretler içinde kalıyor.. Herkese tavsiye ederim..

1|0
    0|0
  • tavsiyeyle kitap olmaz bence
    genel kültür arttırmak istiyorsan öncelikle merak olması lazım
    ilgini çeken konuların kitap ve belgesellerine bakmakla başla
    konu konuyu açar değişik şeylerde ilgi duymaya başlar o alanlara da geçersin
    böylece genel kültürün artar
    illa ki tavsiye olacaksa tarih ile başla ;)

2|0
    0|0
  • Ben tasavvuf tavsiye ederim. Böyle etrafı inceleten, farkındalık oluşturan, insanın gönlünü açan sorgulayan tsavvuf

1|1
    0|0
  • Kişisel gelişim kitapları oku. Mümin Sekman'ı araştır biraz. Ve Mümin Sekman'ın yazdığı kitapları oku. Benim tavsiyem "Her Şey Seninle Başlar" adlı kitabı. Bir de internet sitesi var kendine ait kigem. com gir bak makaleleri oku.

1|0
    0|0
    • Mümin Sekmanı biliyorum ve en sevdiğim kişisel gelişim yazarlarindan biridir. 😊😊😊

Ama biraz daha kültürel yanını güçlendirecek kitaplar arıyorum. 😄😄😄

Tavsiye var mı?

• Anladım. İyi akşamlar o halde 😄😄😄
      Yorum icin teşekkür ler 😊😊😊

• Rica ederim. İyi akşamlar.

• bol bol kitap oku sosyal yanını kuvvetlendir :)

1|0
    0|0
    • Mesela ne tür kitaplar daha faydalı olur?

Biraz asosyal bir insanım... nasıl sosyal yönünü guclendirebilirim?

• Anladım. Yorum icin Teşekkürler 😄😄

• Rica ederim kendine iyi bak.

• elinin altındaki interneti kendini geliştirmek için kullanabilirsin, sadece sosyal medya sitelerini gezme.. aradığın herşey bulabilirsin.. kendini geliştirmeyi bile yazsan google amcaya sana yol gösterir :)

1|0
    0|0
  • dostoyevski oku

1|0
    0|0
  • Kitap oku
    Kitap oku
    Kitap
    Kita
    ...
    .

1|0
    0|0
  • ilgi alanını bulmakla başla ve ona yönel

1|0
    0|0
  • Kendini geliştirmek istediğin konuyla alakalı herşey için genel bir kitap yoktur 😀

1|0
    0|0
  • KişiseL GeLişim oku

1|0
    0|0
    • Sık yaptığım bir şey 😀😀
      Ama artık başka alanlara da yönelmek istiyorum. 😊😊😊

• Bu biraz senin dikkat in le alakalı

0|0
    0|0
  • kitap okuyabilirsinn

0|0
    0|0
    • Mesela ne tür kitaplar?

• Kitabcidan baksan kultur kitabi die olurmu? bnmde Şu an aklima gelmedi gelse yazicam. kahramn tazeoglu bukre. kultur derken hangi yonde kultur. kultur denilen sey senin aileden yakin cevredn yani akraba komsu arkadas bunlar senin cevreni gorgunu bilgini olusturrr buda kultur olur kultur bu demk. bzm yurdum insani kavram kargasasi yasadi icn kulturu boyle senin gibi algilarlar bir tik bakinca senin dedgn gibide oluyo ama dedimya. he ozamn sen hangi kulturleri merak ediosun die sorarim sana? Mesela dogu kulturu gibimi? sende dogru soruyu sorarsan dogru cvb lar alirsin ona gorede cozum blursun ok. mesela bn felsefe ve psikoloji severm ve ihtiyacm olan neyse o yonde kitablar okurum.

• @Rozetin kişisel gelişim dedim

• Sana tek tavsiyem şudur ki kimseden tavsiye alma insanların lafıyla hareket etme.

0|0
    0|0
    • O da doğru , ama kendini geliştirmenin kuralları basittir genelde. İşte o tavsiyeleri yakalamak için sordum sorumu 😉

• Tabii yine sen bilirsin ama hayatım boyunca hep birilerini dinleyerek hareket ettiğim için kaybettim.

• Tavsiye için teşekkür ederim elimden geldiğimce dikkate almaya çalışacağım 😊😊😊

• İyi bir dinleyici ve Sosyalleşmen gerek

0|0
    0|0
  • İçinde araştırma yoksa, durum vahim!

0|0
    0|0
    • Nasıl yani? Demek istediğin merak duygusu sanırım.
      Biraz var aslinda ama usengeclik usengeclik var biraz

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Icinden gelenleri yap... gelisecegim kadar gelisirsin zaten. Yapay bir motovasyonla gelisemezsin.

0|0
    0|0
  • boşver kanka

0|0
    0|0
  • Boşver be

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;