Şiir severler burada mı?

Şiire aşık biri olmak çok farklı bir şey. Örneğin birçok şairin, birçok şiirin olur. Sahiplenirsin onları. Ben öyleyim çünkü. "Lavinia" benim mesela. Sonra, "Sevdan Beni" benim. Geçenlerde kütüphanede eskimiş bir Ahmed Arif kitabı buldum. "Hasretinden Prangalar Eskittim."
Hemen aldım o heyecanla. Ama okumaya kıyamadıgım şiirleri sürekli sürekli okudum durdum. En sevdiğim hep Terketmedi Sevdan Beni olmuştur Ahmed Arif şiirlerinden. Hepsi çok güzel, hepsi çok özel belki ama bunda Cem Karaca'nın o eşsiz yorumunun da etkili olması muhtemel. Neyse çok uzatmayacağım. Siz nasıl buldunuz bu şiiri?
Sizin de "tütünsüz, uykusuz kaldığınız ama sizi hiç terketmeyen bir sevdanız var mıdır?"
Şiir severler burada mı?

0|0
16

En İyi Erkek Görüşü

• kuzum Türkiye burası ne anlar şiirden kitaptan mısradan. Lakin Ahmed Arif ne demişti "Anadolu" şiirinde. Ne kitabı mısrası. TV'de evlendirme programı sokakta dedikodu. Bunlarla gel Türk Genci'ne. Gençliğe Hitabe'yi ezbere okuyacak Türk Genci de kalmadı artık. Lakin her sanatçının sevgilisini ezbere sayabilen genç çoğaldı.

Nerede olursan ol,
    İçerde, dışarda, derste, sırada,
    Yürü üstüne - üstüne,
    Tükür yüzüne celladın,
    Fırsatçının, fesatçının, hayının...
    Dayan kitap ile
    Dayan iş ile.
    Tırnak ile, diş ile,
    Umut ile, sevda ile, düş ile
    Dayan rüsva etme beni.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Dîvan şiiri hastasıyım ben:

Aşka kabil dil mi yok şehr içre ya dilber mi yok?
    Mest yok mecliste bilmem mey mi yok sâgar mı yok?

Gonca-i dil açılıp hâtır nice şâd olmaya?
    Bağda güller mi yok, gülşende bülbüller mi yok?

Görmeziz bir dil ki tûtî gibi güftâr eyleye,
    Söyledir mi yok cihanda, bilmeziz söyler mi yok?

Sengden dil kem mi ya seng-i siyahı lâl eder
    Âfitâb-ı feyz, bahşâ-yı bülend-ahter mi yok?

Niçün ebkâr-ı meânî beslemez erbab-ı nazm?
    Yoksa Yahya gibi üstâd-ı sühan-perver mi yok?

1|0
    0|0
    • Bilmediğim kelimelerin olmamasını dilerdim :|

• Ne kadar güzel açıkladınız, haklısınız. Gerçekten çok özel şiirler bunlar. Teşekkür ederim ☺

• Ben teşekkür ederim. :)

• bu şiir güzeldir. ahmet arif'in en sevdiğim şiiri "suskun"dur. "rüya, bütün çektiğimiz." bir kez de benim için oku, şiir ruhlu kadın.

0|0
    0|0
  • şiir sevilmez mi

0|0
    0|0
  • Kendim yazıyorum, yazıyordum, artık yazmıyorum. Aşk lazım yazmam için. Aşk olmuyo artık.

0|0
    0|0
  • Kulaklığı çıkar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;