Özet nasıl olmuş?

İnsan ne ile yaşar?

Simon ayakkabı ustasıdır ve kışın yaklaşmasıyla beraber bir palto yaptırmak istemektedir. Bunun için para lazımdır ve ona borçlu olan köylüler vardır. Alacaklarını almak için köye iner ama sadece 20 kopek alabilir ve bu da palto için yetmemektedir zira palto için 8 ruble lazımdır. O aldığı 20 kopekle gider bir vodka içer ve eve doğru yürümeye başlar, eşine ne hesap vereceğini düşünmektedir. Yolda yürürken kilisenin arka tarafında çıplak yatan bir adam görür ve başıma bela olmasın diye kilisenin ön tarafından gider. Lakin adamın o haline yüreği dayanamaz ve arkasına dönüp bakınca adamın ona baktığını farkeder, adamın yanına gider ve üstündeki ceketi çıkartıp adama giydirir, evine doğru yürümeye devam eder. Eve vardıklarında Simon’un eşi Matryona vaziyeti görünce kızar ve ceketini alıp dışarı çıkmak üzereyken döner çıplak adama (Michael) bakar. Onun halini görünce dayanamaz gider önce onlara yemek getirir ve Michael’a gömlek ve pantolon verir. Ve Michael gülümser. Simon Michael’a sorular sorar fakat Michael’in bu vaziyetiyle alakalı alabildiği cevap Tanrı’nın Michael i cezalandırmasıdır. Ertesi gün Simon Michael’a çalışması gerektiğini söyler ve Michael’da kabul eder bunun üzerine Simon Michael’a ayakkabıcılığı öğretmeye başlar, Michael 3 gün içinde ayakkabı zanaatını çözmüştür. Gel zaman git zaman Michael Simon’un yanında 1 yıldır çalışmaktadır ve artık iyice usta olmuştur, ünü günden güne yayılmaktadır. Günlerden bir gün at arabasıyla iri yarı zengin bir adam geldi. Kaliteli deriden çizme yaptırmak istediğini ve bunun 1 yıl boyunca hiçbir sıkıntı çıkarmıyacak şekilde bu çizmeyi yapmasını ister ve Michael o anda tekrar güler. Kimse buna anlam veremez. Simon işi Michael’e verir. Ertesi gün Simon birde bakar ki Michael terlik yapmış ve Michael’e kızmaya başlar. O sırada o beyefendinin uşağı içeri girer ve beyefendinin öldüğünü hanımının acilen çizme yerine terlik yapılmasını söylediğini söyler. Ve bu olayda böyle biter. devamı aşada..

Güncellemeler:
Aradan 6 yıl geçer Simon bir cam yanında Michael de bir cam yanında işlerini yaparlarken o sırada Michael’in tarafında ikiz kızlar ve bir kadın yaklaşmaktadır. Kızlardan biri topaldır. İçeri girerler kadın hikayelerini anlatır bu ikizlerin annesinin öldüğünü ve onlara kendisinin baktığını ve onun çocuğu olmadığını söyler. O sırada Michael 3. Kez güler. Sonra Michael parlamaya başlar, ikizler ve kadın dışarı kaçarlar ve Michael gerçekleri anlatmaya başlar.
Kendisinin melek olduğunu ve o ikizlerin annesini öldürmediği için Tanrı’nın onu cezalandırdığını ve 3 sorunun cevabını bulmasını emrettiğini, sonunda Michael bulduğunu söyler sorular ve cevapları şöyledir;
İnsan içinde ne barındırır?-Sizin içinizdeki merhameti gördüm ve insanın içinde sevgi barındırdığını öğrendim.
İnsana ne verilmemiştir?-Beyefendiyi gördükten sonra kendi ihtiyaçlarının insana verilmediğini öğrendim.
İnsan ne ile yaşar?-İnsan kendi çabasıyla değil sevgiyle yaşar.

0|0
01

En İyi Erkek Görüşü

  • Güzel olmuş... Bu kitabın tamamını okumuştum =)) hiç gerek yokmuş tamamını okumaya...

    0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...