KAPANMALIMIYIZ KAPANMAK FARZMIDIR NASIL KAPANILIR?

Merhaba arkadaşlar benim 19 yaşında bir arkadaşım var ve KAPANMAK hakkında bilgi edinmek istiyor bilgili iseniz lütfen cevap verin kapanmak farzmıdır? Tam olarak kapanıldı farz edelim. Düzgün tesettürlü giyinerek ama renkli giyinebilirmiyiz. Bu modern senelerimizde modanisa gibi tesettür sitelerimiz var onlarada girip baktık hem tam tesettür hemde renkli kiyafetler var sizce dogru mu

0|0
75

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• onlar çok pahalı aslında bakarsan bir etek bile çok pahalı. O yüzden ben arada sırada etek giyiyorum. Pantolonlarım daha çok bu sene kapandığım için. Dizine kadar uzun bir pardösü giyse birde başörtü taksa yeter şimdilik birden kapanırsa çok zorlanır. Yavaş yavaş birde ilk zamanlar şal taksın sonra eşarba geçsin. İlk günler duyamaz eşarptan ben öyle olmuştum bu geçen kış

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• carsafin islamdaki kapanma ile ilgisi yok. daha sevap oldugunu yazanlar var,

yuzunu gozunu ellerini kapat falan demiyor. yani carsafin islamda yeri yok ama giyersende gunahkar olmazsin.

kapanmak Allah icin olmali, hem kapanayim hem dikkat cekeyim isin ucunda birazda moda olsun diye degil

kapanmanin tek onceligi Allah icin kapanmaktir. gerisi kendini kandirmaktan oteye gidemeyen sacmaliklar olur.

1|0
    0|0
  • tesettür islamiyette yok. ortaçağ karanlık dönemi kilisesine ait o saçmalık. bizde giyinmek var. doğrudüzgün giyinmek...

0|0
    0|1
  • zinaya yaklaşmayın diyo kuran sen düşün artık

0|0
    0|0
    • bellı olmaz o ısler...

• @princessssssssss 29 senedir belli oldu yaşım 22 değil

• tercih meselesi kapanmak istersen de destek olurum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kapanmak farzdır. Ancak çok dikkat cekmiycek şekilde giyinilmeli. Vücut hatları belli olmamalı. Simsiyah giyinmek zorunda değilsiniz ama aşırı renkli giyinip de dikkat çekmemek gerekiyor. Bu konuda daha detaylı konuşmak istersen mesaj at😊

0|1
    0|0
  • Tesettürün amacı kimsenin dikkatini çekmemek, bir insan sana baktiginda vücut hatlarını kestirememesidir.. Allah kadinlara bunu emretmis ki onlarin ziynetlerini eşleri hariç hic bir erkek göremesin, ve hicbiri etkilenmesin diye. Günümüzde kimse böyle kapanmiyor tabi o ayri konu... biz aciklar zaten yanicazzzz sfjhjs

0|0
    0|0
  • bıryerınb gozukmedıgı surece renklı gıyınmenın bır mahsuru yok... kapanmak farz tabi Kur'an dada gecıyor ama dedıgım gıbı layıgıyla kapanmak lazım yanııı dinin ılk farzı namazdır namazını 5 vakıt kılmaya calısmalısın ılk oncee eger bunu yapabılıyorsan dogru zamanda kapanabılırsın ama tabı layıgıyla dedıgım gıbı

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim arkadaşıma yardımcı oldunuz aynı zamanda banada

• rica ederim ama dedıgım gıbı ılk namaz cok onemlı yanı kapanıp hıc namaz kılmamaktansa acıgım ben şu an elden geldıgınce namazlarımı kılıp orucumu tutuyorum ıbadetlerımı yapıyorum geregınce kapanmak ıcın tam olarak hazır olunmalı dıye dusnuyorum vee tamamen kendı ıradenızleee kızlarr... yanıı acık gıyınmedıgınız surece kapalı olup benden acık gıyınenler varr bunaa cok tanık oldummm ben beyaz pantolon gıymem mesela kapalı olup beyaz pantolon gıyıyolar dap dar anatabıldımmı Allah gunah yazmasın mutlaka bızımde eksıklerımız var ama en azından bıseyı yapıyosanız tam yapmak gerekır

• Kuranı kerim de Nur süresi 30. Ayette"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Ziynetlerini açmasınlar. Bunlardan görünen kısım müstesna. Başörtülerini, omuzlarının üstünü (kapayacak surette) koysunlar" gecmektedir. Burdan farz oldugunu anlıyoruz. Renkli giyinebilir. Lakin bu şekilde. Modanisa gibi sitelerde açıklardan daha cekici halde bukunan ürübler bulunmakta. Vu yüzden ben dogru bulmuyorum. Kapanmak sadece tüm vücudu örtmek değildir. Eğer kapalıken daha cekici bir hale getiriyorsak kendimizi, bunun bize bir faydası yoktur. Tesettür erkeklerin bakışlarından kendini muhafaza etmektir. İnşaallah yardımcı olabilmişimdir. Allah yardımcısı olsun.

0|0
    0|0
  • Tesettür dediğin güzelliğini örtmek için vardır zaten. Modanisaymiş bilmem neymiş bunlar hep para tuzağı. Yahu sen ne için örtünüyorsun? Allah sana farz kılmış. Neden farz kılmış? Kendi iffetini koruyabilmen için. Renkli giyinebilirsin ama dikkat çekmeyecek şekilde. Başını düzgün kapattıktan sonra, dar giyinmedikten sonra tesettürün gerekliliklerine uyduktan sonra aynı zamanda ibadetlerini yerine getirirsen, kalbini temiz tutarsan sen tesettüre uymuş olursun kardeşim. :)

0|0
    0|0
  • Değil bence

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;