Türkiye'de Cadılar Bayramı kutlanıyor mu?

Biliyorum bizim kültürümüzde yok ama çam ağacı dikmekte yok... Merak ettim çocuklar cadılar bayramında şeker toplamaya gidiyor mu Türkiye'de? Ben kostüm alıyorum çocuklar için sonra da şeker toplamaya çıkıyorlar akşam. Bir de kabak hazırlıyoruz :) Ayin yapmıyoruz yani :D

0|0
3666

En İyi Erkek Görüşü

• ben çocukken bana kimse gelip "gel len cadılar bayramı kutluyoz" demedi. belki yeni nesil çocuklar yapıyordur bilemem.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bizim apartmanin cocuklari yapiyor. Egleniyorlar da kimseye bir zararlari yok :) Iki seker iki cikolata kimseyi zor duruma sokmaz yani. Biri korsan oluyor oburu prenses, biri superman oburu deniz kizi. O kadar tatlilar ki inanamazsiniz. Keske Turkiyede de kutlansa :)

0|0
    0|0
    • İşte bende bunu demeye çalışıyorum ama bazıları benim özendiğimi söylüyo. Oysa çocuklar çok eğleniyolar cadde cadde birbirinden "korkunç" öocukları görünce :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 65

• Türkiye de zaten her gün korkunç olaylar oluyor o gece için özellikle korkunç olmaya gerek yok diye düşünüyorum :D

3|0
    0|0
  • Türkiyede cadılar bayramı ahaha :D
    Olmuyo

1|0
    0|0
  • Bende yapardım.

Burada böyle yok, dedem vurur beni yapmaya kalksam. 😅

0|0
    0|0
  • Biz kedi kesiyoruz. Bu bayramda... :)

0|0
    0|0
  • La oglum, Cadilar Bayrami tamamen geyik olsun diye uydurulmus bir bayram. Ayin falan yok zaten.

0|0
    0|0
  • Kendi bayraminizi kutlamassiniz, eti olene kadar yersiniz ama kurbana cinayet dersiniz. Elin gavurunun zimbirtilarini kendi kulturunuzun icine sokmaya nede meraklisiniz ya. Birak dini bayramlari milli bayram da bir bayrak bile asmak dan aciz insanlar bu tur sacmaliklari yapmak icin elinden geleni yapiyor.
    Birakinda biraz onlar sizden ornek alsin, onlar size ozensin. Hani nerdeee.

0|0
    0|0
    • Ne kadar önyargılısın :)

• Hayir canim ne onyargisi :) Ben sevmem onyargiyi ve yargiliyanlari. Sadece genelleme yaparak, bu tur faliyet gosteren insanlara senin paylasimin uzerinden birikim olarak sitem ettim diyelim :) Yoksa senin icin demiyorum :)

• Kutlanmiyor

1|0
    0|0
  • cadılar bayramınız mübarek olsun. böyle şeyler hoş ama ritüel haline gelmemeli...

0|0
    0|0
  • Maskeli baloyamı geldi ya herkes insan kılığında :)

0|0
    0|0
  • Bayramlarda bile şeker toplamıyor artık çocuklar..

Küçük şeyleri bırakmış bu ilke çocukları, hedefler hep büyük hep büyük..

1|0
    0|0
  • adanada yaşıyorum incirlik diye bir kasaba var abd hava üssü. burada barlarda kutlanıyor çokta zevkli oluyor kostüm partisi falan :D

0|0
    0|0
  • Kardeşim ben Türk'üm diye illa bu yörede yaşayan insanların kültürlerini benimsemek zorunda değilim ki istediğim kültürü yaşarım isteyen de yaşar sonuçta burası Laik özgür bir ülke.

0|0
    0|0
  • bayram bizim neyimize

1|0
    0|0
  • Cumhuriyet bayramı , gençlik ve spor bayramı , ramazan bayramı , şeker bayramı vs... bütün bayramlarımızı kutladınız , şimdi de yabancılara özgü olan bayramlar mı kaldı?

0|0
    0|0
  • Biz de öyle dediğinden yok. Ayinle alakalı değil zaten. Yılbaşı kutlaması yeni yıl için yapılıyor. Yoksa Hz. İsanın doğum tarihi 1 ocak değil.

0|0
    0|0
  • hakkaten bu dediklerini yapıyor musun? Senin sorun garip kaçıyor o halde çünkü sen baay baya bildiğin kutluyorsun. Küçüklüğümüzde ramazan bayramında şeker toplardık şimdi çocuklarımız cadılar bayramında şeker topluyor. Hey giidi güzel memleketim hey ( amacım yargılamak değil sadece içimdeki burukuğu belli etmek istedim. yoksa isteyen istediğini kutlar )

0|0
    0|0
    • Şeker bayramındada çocuklara bayramlıklarını giydirip kapı kapı bayram kutlamaya gidiyoruz. Bunu sadece eğlence amaçlı yapıyorum çocuklar büyüdümü zaten daha kostüm giyip çıkmazlar dışarı.

• benim bildiğim cadılar bayramında çocuklar çıkar zaten. büyüdüklerinde çıkmazlar. amacım yargılamak değil kesinlikle herkes in keni çocuğu ama bana göre yanlış.

• kutlayanlar var
    kötü gözle bakan da çok ama aslında çoğu geleneğin dinle ilgisi yok. yani yabancılar da dini amaçla, ayin amacıyla yapmıyor :)

0|0
    0|0
    • Aynen çoğu eğlenmek için zaten. Bende çocuklarla kabak hazırlıyorum :)

• iyi yapıyosun, çok güzel bir şey bence çocuklar için. her hafta milyonlarca insan yabancı icadı futbolla eğleniyor, çocuklar biraz eğlenmiş çok mu :)

• Zaten Türkiye'de hergün cadılar bayramı gibi

1|0
    0|0
  • Kutlayanlar vardır ama hristiyanların olduğu semtlerde. Bizim burada mesela diğer adı "şeker bayramı" olan Ramazan bayramında bile artık çocuklar şeker için gezmiyo. Bırakın yabancı geleneklerini biz kendi geleneklerimizi bile kaybediyoruz.

0|0
    0|0
    • Valla orasını bilemem. Bizim burada (hrıstiyan ülke) şeker bayramını çocuklar, arap türk kürt farketmez, iple çekiyo. Hepsi güzelce giyip kuşanıp şeker toplamaya gidiyolar. Biz sahip çıkıyoruz sizin kaybettiklerinize çok şükür :)

• Tamam bende bizim burdaki bugünün nesilinden bahsediyorum. Sizin orda çok değişti insanlar ama biz burada sizin zannettiğiniz gibi kültürümüzü kaybetmedik. Evet belki cadılar bayramında şeker topluyolar ama sadece bu. Yılbaşı gecesinde evimizde çam ağacı ışıklar süsler falan yok. Kendi dinimizin bayramlarınıda kutluyoruz kutlicazda :)

• Beni yanlış anlamandan korktuğum için yazdım. Ben böyle şeylerin kutlanmasına karşı değilim. Hatta insanlar arası bağları güçlendirdiği için kutlanması gerektiğini düşünüyorum.

• Türkiyenin alayı cadı zaten bayram yapmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 35

• :) Türkiye de gerçekten hoş olurdu :D ... Konya da şivlilik diye bir şey var çocuklar şeker topluyor ama normal kıyafetlerle zaten başka şehirlerde yapılmıyor.

2|1
    0|0
  • Bizim bayramımız değil.
    Çam ağacı veya noel kafası yok bizde. Yeni yıla girerken, bir önceki yılı mutlulukla yolculamak amacımız. Yoksa özenti gibi elalemin bayramını kutlamıyoruz.

0|0
    0|0
  • Türkuyede cadilar bsyramu kutlansa herkes kaynanasina hediye alir sonra olan aile mahkemelerine olur yanii 😂😂

0|0
    0|0
  • İstemezdim kutlansın, kendi bayramımdan mutluyum ben.

0|0
    0|0
  • Seker dagitsalar da patlasak

0|0
    0|0
  • Yeterince yabancı adetlerle doldurmuşlarken ülkeyi, o da eksin kalsın bir zahmet.

0|0
    0|0
  • Kutlanilmiyo.

0|0
    0|0
  • Bazilari kutluyor bence christmas yerine halloween kutlansa daha iyi, daha eglenceli

0|0
    0|0
  • Evet kutlanıyor. Senenin en sevdiğim gunu. Tabiki de Amerikada ki gibi değil keşke olsa. Taksim de kutlanıyor. Ama seneye gidiyorum hemde alaskaya :D

0|0
    0|0
  • Vallahi bizim eve bir kaç bücürük geldi ama bu yıl ilk defa oluyor böyle. Geçen sene falan kimsecikler kutlamıyordu. Büyük gelişme...

0|0
    0|0
  • Üniversite lerde kutlanıyor güüya modern zaman ya. Başka bir yerde görmedim

0|0
    0|0
  • Arap emirliklerinde bile kurlandigina gore?
    https://i.hizliresim.com/PBO9ld.png

0|0
    0|0
  • Evet kutlanıyor.

0|0
    0|1
  • Biz kutlucaz valla😈

0|0
    0|0
  • Evet biz LGBT taksimde kutlanıyo

0|0
    0|0