En Zalim 15 Nazi Partisi Üyesinin Sonları Nasıl Oldu (3) ?

En Zalim 15 Nazi Partisi Üyesinin Sonları Nasıl Oldu (3) ?
1922′de Frankfurt * Mein Üniversitesi’nde siyaset bilimi doktorası tamamlayan Dirlewanger, Nazi döneminde Waffen-SS komutanlığı yapmıştır. 1923′te NSDAP’a kaydolmuş ancak parti tarafından ihraç edilmiştir. 1924′de tekrar partiye giren Dirlewanger, 1934′te Bund Deutscher Mädel üyesi olan 13 yaşındaki kıza tecavüz ettiği için iki yıl hapis cezasına çarptırılmıştır. Ayrıca işi, doktorası ve ordudaki onurlarını da kaybetmiştir. Ludwigsburg Hapishanesi’nden tahliye edildikten sonra Welzheim Toplama Kampı’nda çalışmaya başlamış ve kampta SS-Hauptamt Başkanı Gottlob Berger ile tanışmıştır.

1936 – 1939 yılları arasında Kondor Lejyonuna gönüllü olarak katılmış ve doktorası ve ordudaki onurlarını tekrar elde etmiştir. Varşova Ayaklanmasını bastırmakla görevi alan Dirlewanger, birliğiyle beraber Varşova’da savaşmaktan ziyade yağma ve tecavüz ile meşgul oldukları için SS arasında da sevilmeyen birlik haline gelmiştir. 15 Şubat’ta Oder Cephesinde ağır yaralanarak Bavyera’ya gönderilmiştir. Orda Özgür Fransa Ordusu tarafından tutuklanıp Altshausen’deki tutsak kampına gönderilmiştir. Orda Özgür Fransa Ordusu’na hizmet eden polonyalılar tarafından dövülüp işkence edilmiş ve 5 Haziran 1945′te ölü olarak bulunmuştur.


Odilo Globocnik

Milyonlarca insanı yakarak öldüren Globocnik, Sloven asıllı bir Avusturyalıydı. 29 yaşında 1933′te ülkenin tümü için bir vekil Gauleiter (Nazi Partisi Şube Başkanı) oldu ve Nasyonel Sosyalistler tarafından Avusturya’nın işgalinde anahtar bir rol oynadı. Globocnik çalışkanlığı sayesinde ödüllendirildi ve Adolf Hitler tarafından 24 Mayıs 1938′de Viyana’nın Gauleiter’i yaptı.

Himmler de Globocnik’i beğendi ve 1939′da SS-Brigadeführer rütbesine terfi ettirdi ve Lublin vilayetine tayin etti. Odilo Globocnik’in ana görevi yugoslav partizanlarla mücadele etmekti. Müttefik askerlerinin ilerlemesi ile Globocnik Avusturya’da Karintiya’nın içine çekildi ve nihayetinde Weissensee yakınlarındaki bir dağ kulübesinde saklandı. 31 Mayıs 1945′te İngiliz askerler tarafından yakalanınca, ağzında gizli sakladığı siyanür kapsülünü ısırarak intihar etti.


Adolf Eichmann

Nazi Almanyası’nın, yahudiler konusundaki politikasının belirlenmesinde önemli katkıları olan ve bu konudaki nazi uygulamalarında etkin rol oynayan bir nazi subayıdır. 1 Nisan 1932’de Avusturya Nazi Partisi’ne üye olan Eichmann, 1933 yılından itibaren 14 ay avusturya bölüğünde askeri eğitim aldı. 1935 yılının başında Yahudi problemi ile yakından ilgilendi ve 18 ay içerisinde 150000 Avusturyalı Yahudi’nin toplama kamplarına aktarılmasını sağlamıştır. Alman Ordusu’nun 1939 yılında Polonya’ya girmesiyle beraber Eichmann Gestapo’ya transfer oldu. Gestapo’nun IV B4 bölümü yani yahudi sorunu bölümünün başına geçti. Bu yılı takip eden 6 yıl boyunca “Nihai Çözüm” projesinin karargahı burası oldu. Nihai Çözüm, yahudi nüfusun kitleler halinde yok edilmesini amaçlayan projenin kod adıydı.

1941 yılında toplama kamplarının yenilenip elden geçirilmesi, yeni kampların açılması, gaz ve tren sistemlerinin geliştirilmesiyle bizzat ilgilendi. 20 Ocak 1942 yılında yapılan Wannsee Konferansı sonrası Adolf Eichmann “Yahudi Uzmanı”, diğer deyişle soykırım uzmanı haline gelmişti. Himmler, Eichmann’a dozajı arttırma emrini verince hiç tereddüt etmeden Mobilize Ölüm Birlikleri’ni (Einsatzgruppen) kullanmaya başladı. Bu şekilde 2 milyona yakın yahudiyi öldürdüğü tahmin ediliyor. Savaş bittikten sonra 1946 yılında gözaltına alındığı kamptan kaçıp Arjantin’e gitti. 2 mayıs 1960 yılında İsrailli bir ajan tarafından yakalandı ve 2 yıl süren davası sonucunda 31 Mayıs 1962 tarhinde Ramleh hapishanesinde idam edildi.


Joseph Mengele

Nazi toplama kampı Auschwitz-Birkenau`da yaptığı ölümcül deneylerle bilinen bir Alman Nazi doktoru Mengele, Münih Üniversitesi ve Frankfurt Üniversitesi’nde tıp antropoloji de doktora yapmıştır. 1937 yılında Nazi Partisi’ne katıldı. Haziran 1941 yılında Ukrayna cephesindeki çabaları için İkinci Sınıf Demir Haç verildi. Rus cephesinde mücadele etti ve yaralandı. Üç Alman askerinin hayatını kurtardığı için SS-Hauptsturmführer (Yüzbaşı) rütbesine terfi etti. Toplama kamplarında mahkumlar üzerinde tüyler ürpertici insan deneyleri gerçekleştirdiği için kendisine “Ölüm Meleği” adı verildi. Testlerinden bazıları, bir SS subayının kötü şartlara ne kadar dayanabileceğini ölçtüğü testlerdir.

Bir SS subayının paraşütle uçaktan atladığında ne kadar basınca dayanabileceğini ölçmek için kobaylara asker üniforması giydiriliyor, kobay bir basınç odasına sokuluyor ve bu odada iç organları patlayana kadar basınç uygulanıyordu. Diğer bir deneyde ise Kuzey Kutbu’na gidecek bir SS subayının deniz soğuğuna ne kadar dayanabileceğini ölçen testti. Bu testin kobay üzerinde uygulanışı ise, onu buz dolu bir küvete sokmak ve soğuktan ölene kadar onu gözetim altında tutmaktı. 2 milyon kişinin ölümünden sorumlu tutulan Mengele, savaşın bitmesinden sonra ilk olarak başka bir isimle Avusturya’da saklandı. Daha sonra ölene kadar kalacağı Güney Amerika’ya kaçtı. Brezilya’nın Bertioga kasabasında denizde yüzerken inme inmesi sonucu hayatını kaybetti.


Reinhard Heydrich

Konservatuvar müdürü ve besteci bir babanın oğlu olan Heydrich, 1922`de Reich Deniz Kuvvetleri`ne katıldı. Temmuz 1932`de, Himmler tarafından Güvenlik Teşkilatı`nı (Sicherheitsdienst) kurmak ve başkanlığını yapmakla görevlendirildi. 1933`de Bavyera Siyasi Polis Amiri, 1934`de Berlin`de Gizli Devlet Polis Kurumu (Gestapo) Başkanı, Haziran 1936 `da Asayiş Polisi ve Eylül 1939`da Reich’ın Güvenlik Başdairesi (RSHA) Başkanı oldu. Heydrich, 1938`den itibaren yahudilerin Avrupa`dan sürülmeleri ve katledilmelerinde büyük rol oynamıştır.

26 bin Yahudi`nin Almanya`daki toplama kamplarında gönderilmelerinden sorumludur. Almanya`nın Sovyetler Birliği seferinde, emrindeki işgal kuvvetlerine yetişkin yaştaki komünistlerin ve yahudilerin katledilmeleri talimatını vermiştir. Heydrich`in bu talimatları doğrultusunda işgal kuvvetleri, Sovyet bölgesinde yaşamakta olan bütün yahudileri sistemli ve toplu olarak katletmeye başlamıştı. Heydrich, 31 Temmuz 1941`de Göring`den aldığı vekâlet uyarınca yahudi sorununa nihai bir çözüm getirmek amacıyla 11 milyon Avrupalı yahudinin katliamını organize etti. Heydrich, 29 Mayıs 1942′de sabah yazlık villasından Prag’daki şatosuna arabasıyla giderken Çek direniş örgütü militanları tarafından saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti.

En Zalim 15 Nazi Partisi Üyesinin Sonları Nasıl Oldu (1) ?

En Zalim 15 Nazi Partisi Üyesinin Sonları Nasıl Oldu (2) ?

Esen Kalın.

#SerKan1923

@mehcab @Bakırköylüm @BOOOOOOOO @CeyCess @FuC-kerFukare @hoodruno @HuysuzDeve @NikotinKolik @TerazininHúznù @pilav_ustu_az_kuru_2

@adıyook @Anthemiss @betyyyy @Bordopanter @Beatriceee @claireu @Dumannnnn_y @ismiyook @minik_şirine


0|0
36

En İyi Kız Görüşü

 • mein degil o main universitenin adi Johann Wolfgang von Goethe gerisini okumadin kusura bakma almanlarin tarihinden gina geldi

  0|1
  0|0
  • Ben Bir Siteden Almıştım Çok Eskiden Hatalar Olabilir Düzeltmeniz İçin Teşekkür Ederim. Wo Wohnen Sie?

  • Hepsini Göster
  • arkadaşım erzurumluydu benım... doğrudur sımdi o öyle demişdi bilmiyorum araşdırmadım açıkcası bilgin için teşekkür ler

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Her daim Hitler'e bir zaafım olmuştur, nazilere ilgi duymuş ve onları savunmuşumdur. Şimdi dönüp bakıyorum da yanlış yapmış olabilirim. Bu kadar büyük bir katliamın neresini savunduğumu düşünüyorum. Bir nevi uykudan uyandım. Çok, çok teşekkürler.

  0|1
  0|0
 • Hiç bir şey cezasız kalmaz. Er ya da geç hepsi hak ettiğini buldu ve bulacak

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 5

 • Hepsi yaptıklarının cezasını buldu.. uakında bizdekiler de öyle geberecekler.

  0|1
  0|0
 • Nazi aşktır <3

  #EmeğineSağlıkAbim...

  0|1
  0|0
 • Öncelikle Bu Değerli Bilgiler İçin Teşekkürlerimi Sunuyorum.
  Şunu Belirtmek İstiyorum; Irkçılık İnsanlığın Önündeki Büyük Bir Engel, Önyargıdır. Bu Engeli Aşmak İçin Irk Farkedilmeksizin İnsanlara İnsanlık Bilincini Aşılamak Gerek...

  0|1
  0|0
 • Teşekkürler abi
  Adolf Eichmann hitleriin amca oğlumu :D

  0|1
  0|0
 • Güzel bir bilgi. Emeğine ve yüreğine sağlık abi

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;