En Zalim 15 Nazi Partisi Üyesinin Sonları Nasıl Oldu (1) ?

En Zalim 15 Nazi Partisi Üyesinin Sonları Nasıl Oldu (1) ?
Heil Hitler !

Adolf Hitler 1921-1945 yılları arasında Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi’nin başkanlığını yapan Hitler, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı makamlarını birleştirerek Führer ünvanı altında devlet başkanlığı yapmıştır. Alman ırkının üstün ırk olduğunu söyleyen Hitler, bütün Almanya’yı da buna inandırmayı başardı ve tarihin en büyük soykırım faaliyetine girişti. Vasiyetinde “Almanya’nın, bütün milletler için zehir gibi tehlikeli olan yahudileri ve bolşevizmi kovalamaktan asla vazgeçmemesi” gerektiğini belirtmekteydi.

Hitler, savaşa girmekte haklı olduğunu savunuyor ve yenilgiden korkak yalancı generalleri sorumlu tutuyordu. İkinci vasiyeti ise tüm hayatı boyunca topladığı sanat eserleriyle, doğduğu şehir olan Linz’de bir müze kurulmasını istedi. 30 Nisan 1945′te Berlin’de eşi Eva Braun’la birlikte aynı anda siyanür hapı içip, önce Eva Braun’u sonra da kendisini bir tabancayla vurarak intihar etti ve bedenleri benzinle yakıldı.


Heinrich Himmler

Nazi saflarına katılmadan önce ziraat fakültesinde kümes hayvancılığı üzerine eğitimini sürdürmekte olan Himmler, 1929′da ise SS’in başına getirildi. 30 Haziran 1934′ü 1 Temmuz 1934′e bağlayan gece gerçekleştirilen Adolf Hitler’in pek çok üst düzey SA (Sturmabteilung) elemanının öldürülmesini emrettiği ve Uzun Bıçakların Gecesi olarak bilinen katliamı yönetti. Bu olayla beraber, liderliğini yaptığı SS’ler tüm Almanya’da kontrolü ele geçirdi. Nazi ideolojisinin yayılmasına fikirleri ile katkıda bulundu. Hitler’in yahudilerden kurtulma isteği üzerine, tüm Avrupa’daki yahudileri sistematik bir şekilde öldürmek üzere “nihai çözüm” adını verdiği soykırım planını hazırladı.

Zyklon-B adlı zehirli gazın kullanıldığı odalarda, yahudiler toplu şekilde öldürülecekti. 1945 yılında savaşın bitimine kadar toplamda 6 milyon yahudi, toplama kamplarında katledildi. Savaşın son dönemlerinde müttefiklerle barış yolları aramaya başlayan Himmler’in bu çabaları Hitler tarafından öğrenilince, vatan haini olarak ilan edildi ve bütün yetkileri elinden alındı. Heinrich Hitzinger adı ile Danimarka sınırından kaçmaya çalışırken, İngiliz polisi tarafından yakalandı ve 23 Mayıs 1945′de hapishanede siyanür içerek intihar etti.


Hermann Göring

2. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası’nın Alman Hava Kuvvetleri komutanı, 1943’e kadar polis ve ekonomi bakanlığını yaptı ve aynı zamanda Reichsmarschall (Devlet Mareşali) rütbesine sahipti. Hitler’in iktidara gelmesiyle Prusya başvekili oldu ve akabinde Gestapo’yu kurdu. Çok iyi organize edilmiş bir olay olan Reichstag yangınını kendisi planladı ve yönetti. Hitler’e toplama kampları fikrini verdi ve yahudi, çingene, komünistler ve savaş esirlerini toplamaya başladı. 1934 yılında Gestapo’yu Himmler’e devretti. Bu olaydan sonra önceleri gizlice, daha sonraları Versailles Antlaşmasının geçerliliğini yitirmesiyle Alman Hava Kuvvetlerini (Luftwaffe) kurdu ve geliştirdi.

Savaşın başlamasıyla beraber Luftwaffe dünyanın en etkili ve güçlü hava kuvvetleriydi. Bunun tek sebebi Herrman Göering’in eski bir pilot olması ve gerek pilotluğun gerekse hava kuvvetlerinin sıkıntılarını yakından bilmesidir. Savaş bittikten sonra, karısı ve çocuğuyla beraber bir Amerikan karargahına gidip teslim oldu. Göring o kadar büyük bir isim yapmıştı ki Amerikan askerleri bile kendisine çok büyük saygı gösteriyordu. Bazı Nazi subayları suçlarını inkar ederken, Herrman Göring çoğu suçlamayı kabul etti ve Hitler’e bağlılığını son dakikaya kadar sürdürdü. Mahkemenin hakkında verdiği idam kararından sonra, potasyum siyanür kapsülünü içerek hayatına son verdi.


Ilse Koch

Siyasi suçlu hapishaneleri’nin komutanı Karl Otto Koch’un eşi olan Ilse Koch, Buchenwald Toplama Kampı’nda mahkumlara karşı sadist davranışları ve acımasızlığından dolayı Buchenwald Cadısı olarak ünlenmiştir. Dövmeli vücutlara düşkünlüğü ile tanınan Ilse Koch öldürttüğü esirlerin derilerindeki dövmeleri kesip çanta, eldiven, gece lambası, hatta işlemeli iç çamaşırı yapmıştır. 15 Ocak 1951′de yayınlanan kararla, cinayet ve ciddi fiziksel istismara teşvik suçundan müebbet hapis cezası aldı.

1 Eylül 1967′de hücresinde demir parmaklığa bağladığı çarşaf ile kendini asarak intihar etti.


Joseph Goebbels

1933-1945 yılları arasında Halkı Aydınlatma ve Propaganda Bakanlığı yapmış Alman politikacıdır. Adolf Hitler’in en yakın arkadaşlarından biri ve en sadık yandaşıydı. Goebbels 1921 yılında Heidelberg Üniversitesi’nde 18. yüzyıl romantik draması üzerine yazdığı tezle felsefe doktorasını tamamladıktan sonra, önce gazeteci daha sonra da banka memuru ve borsacı olarak çalıştı. 1933 yılında Nazilerin iktidara gelmelerinin ardından propaganda bakanı oldu.

İlk işlerinden biri Yahudiler ve Nazi karşıtı yazarlar tarafından yazılmış tüm kitapları Berlin’in Bebel Meydanında yaktırmak oldu. Sonrasında giderek Almanya’daki bütün haber kaynakları üzerinde tam kontrol sağladı. Goebbels son ana kadar Hitler ile Berlin’de kaldı. Hitler’in intihar etmesinin ardından Üçüncü Reich’ın Şansölyeliğini yaptı. Son saatlerinde karısı Magda Goebbels ve altı çocuğu ile beraber yaşamına son verdi.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@mehcab @Bakırköylüm @pilav_ustu_az_kuru_2 @hoodruno @NikotinKolik @EniyiYorumcu

@ismiyook @adıyook @Anthemiss @Dumannnnn_y @minik_şirine


0|0
38

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

  • Cadı tam manyak ya 😣

    0|1
    0|0
  • Cadı fenaymış

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...