Özel üniversite için ortalama kaç puan almak gerekiyor?

Arkadaşlar ben bu sene mezun oldum, ve 4 yıllık bir bölüm olmadığı için gitmedim tekrar hazırlanmak istedim zaten lise 1 de kaldığım için bir senem çöp, ee şimdi de mezuna kaldığım için bir senem daha çöp oldu. Ve artık özel üniversite araştırmaya başladım. Fikirleriniz var mı? Bir de ortalama ücretler ya da gitmek için bir puan almak gerekiyor mu? Şimdiden cok teşekkürler

0|0
12

En İyi Kız Görüşü

• Okula ve bölüme göre değişir mutlaka. Ortalama veya kalitesi biraz düşük özel okulda burssuz okumayı düşünüyorsan 230-240 yeter diye düşünüyorum. Ama yarım da olsa burs istiyorsan biraz daha çalışman gerek. Tercih dönemine yakın her okul puan-ücret listesini yayınlar sitesinde zaten oradan bakarsın. Kaliteli bir okulda (mesela Koç Üniversitesi) burssuz okumak için bile puanın 350'den aşağı olmamalı. Ayrıca fiyatları da daha yüksektir.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• burssuz gidersen 2 bin tl yarı burslu gidersen bin tl üniye görede değişir fakülteye göre de

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

• Puan gerekli ama devlet kadar yuksek gerekmiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;