Brutal Vocal yapabilmek için gereken şeyleri anlatın?

Brutal Vocal yapabilmek için gereken şeyleri anlatın? yapabilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Güncellemeler:
,----,

0|0
12

En İyi Kız Görüşü

 • güçlü bir ses :D en azından eluveitie ile başla

  0|1
  0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

 • Brutal Vokal
  Brutal vokal'in ses rengiyle alakası yoktur.. Sesinin bass bariton tenor olması brutal yapıp yapamayacağını etkilemez, sadece tonunu etkiler.

  Diafram, mide, ses teli, gırtlak ve bir ağıza sahipsen yapabilirsin.. Tabi çalışmanda lazım.
  Diafram ve mide vokalinin gücünü ve süregelirliğini etkileyen organlarındır.. Nefes çalışması yaparak ve ne yazıkki sigaradan uzak durarak geliştirebilirsin
  Konuşman ve şarkı söylemen ses tellerinin titreşimi ile yapılan hareketler olduğu için ses teline de ihtiyacın var. Ses tellerini fazla titreştirip çıkardığın sesi bozarak (gitardaki distortion mantığı) ile brutalinin tonunu ve çiğliğini belirleyebilirsin..
  Ayrıca Kafa sesini kullanmanabilmende önemli tabi
  Gırtlak ve ağız yaptığın vokalin tonunu etkileyen organlardır.. Eğer ağzını geniş açarsan sesin tizleşir.
  Brutal vokal yapabilmek için clean vokal yapmanın ne olduğunu en azından teorik olarak bilmen sana çok büyük avantaj kazandırır..
  Sadece mantığını anlaman için yazıyorum bu yöntemi.. Kullanmana gerek yok kendi yöntemini de bulabilirsin..
  Fısıldayarak konuşmaya başla fakat yüksek sesli konuşmaya çalış.. Bunu yaptığın zaman damağının orda bir baskı hissediceksin. Bir süre tek ve uzun bir sesi hem fısıltı hem normal olarak dışarı vermeye çalış.. Damağındaki o baskının sesini normalleştirdiğinde gideceğini görüceksin..
  İşte önemli olan (en azından benim kullandığım vokalde ) temiz ses verirken de o baskıyı verebilmek yani damağını ilerde tutabilmek.

  Bunu yapabildiğinde zaten temiz ses veremediğini görüceksin.. Bir çeşit distortion efekti alacak sesin..
  Buda brutal vokalin temelidir işte.. Daha sonra bunu çalışarak (ki stüdyoda bir grupla çalışmanı tavsiye ederim) geliştirebilirsin..
  Evde brutal vokal çalışmak kadar salak saçma birşey yoktur (nefes kontrol dışında) çünkü brutal vokal mikrofon efektli bir vokaldir ve mikrofonsuz ve effektsiz verdiğin sesle normal verdiğin ses çok farklıdır...
  Göğüs kafesine aldığın havayı karın boşluğuna verip, vokal esnasındada o havayı yavaş yavaş verirsen..
  Nefes açma çalışmaları
  İçerden içerden böğür
  Röarrrr.. Bööööörrr.. Yeaaaaa.. !!
  Diyaframınızı geliştirmek için köpek gibi kesik kesik nefes alın ya da doğru bir şekilde derin derin nefes alın vede karın kası çalışın..

  0|0
  0|0
 • Gırtlağını ne kadar erken işleve sokarsan o kadar rahat edersin. küçük küçük alıştır zorlamadan. sonra açıldıkça daha hardcore şekilde başlarsın. ama ilk başta hardcore yaparsan bir daha konuşamamak üzere ebediyete kadar susarsın.

  0|1
  0|0
Yükleniyor... ;