Kapitalizm mi yoksa Komünizm mi?

Sizin ülkenizin yönetim şekli sizce ne olmalı(bu iki kavram arasında) hangisini tercih edersiniz nedenleri ile yazarsanız sevinirim

0|0
511

En İyi Erkek Görüşü

• İkisi de değil. Karma Ekonomi.

Çok uç ekonomik sistemler her zaman insanlığın zararına olmuştur.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• hümanizm

0|0
    0|0
  • Kişiliğim kapitalizme uyuyor.Sosyalizmi çok saçma buluyorum

0|0
    0|0
  • yıl olmuş 2013 hala... :(

0|1
    0|0
  • scat :((

0|0
    0|0
  • Sosyalizm.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yöneticilerin var olmadığı bir yönetim biçimi olabilir.İnsanlar kendi başlarına idare edebilirler.Ne içinde zırvalayan insanlar olan meclislere, ne halkı koruması gerekirken meclisi ve zenginleri koruyan polislere , insanları robotlaştıran eğitim sistemine, nede yargıçlara ihtiyacımız yok .İnsanlığın evrensel bir şekilde ulaşabileceği en ileri medeniyet budur bence.

0|1
    0|1
  • zenginsem kapitalist fakirsem kominist olurum çünkü ben insanım

0|1
    0|0
  • Sadece iki yönetim şekli var gibi düşünenler var. Üç çeşit yönetim şekli vardır ve bunlardan biri olmazsa diğeri de olmaz. Kapitalizm - Sosyalizm - Komünizm. Kapitalizmden sonra Sosyalizm olur. Komünizmden sonra Kapitalizm olur. Her Sosyalist Komünist değildir ama Her Komünist Sosyalist olmak zorundadır. Sosyalizm olmadıkça ve Sosyalizm yıkılmadan Komünizm olmayacaktır. (Kaynak George Politzer - Felsefenin Başlangıç İlkeleri ve Felsefenin Temel İlkeleri)

0|0
    0|0
  • dısarı ulkelere karsı kapıtalizm ıcerde yarı komınzm yanı devletcilik karma sıstem en ıyısı yanı bızde o olmaz follos olmus yasam duzeyı yerlerde

0|0
    0|0
  • iki ucu b.klu deynek

1|1
    0|0
  • Ne Komünizm, ne Faşizm. Yaşasın EROTİZM.

0|0
    0|0
  • Eğer sadece bu 2 seçenek varsa kapitalizm derdim.Tabi sadece bu 2 seçenek.

0|0
    0|0
  • Ortaya karışık olsun :)

0|0
    0|0
  • Merkantalizm :D

0|0
    0|0
  • Alnımda yıldızlı bere

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;