Yaşama anlam katan kitaplarınız var mı?

kinyas ile kayra, şibumi, cesur özgür dünya, onbir dakika, otomatik portakal, hissizleşme, yumuşak makine... bu kitapları okuyanlar var mı? kitap hayatınızda ne kadar önemli? sizin favori kitaplarınız neler?

0|0
1315

En İyi Kız Görüşü

• Her okuduğum kitap birşeyler katıyor bana , Şibumi kitabını okudunuz mu ?

0|1
    0|0
    • evet saydığım kitaplar okuduğum ve şu anda aklımda kalan kitaplardan dı. şibumi yi yıllar önce okudum. unutamadığım kitaplardandır.

• R.A Salvatorenin Unutulmuş diyarlardan serisini , Ursula Le Guin yerdeniz serisini , Tarihçi , 4'ün Kuralı ve daha bir çok kitap var aklıma gelmeyen ...

• Ursula Le Guin'i iyi hatırlatın bayılıyorum o yazara ve kitaplarına. yerdeniz serisi en sevdigim serilerden. Le guin'in feminist yaklaşımları hoşuma gidiyor. bilim kurguda da bir fenomen O, "karanlığın sol eli" mesela. Drizzit ise vazgeçilmez bir karakter, bütün kitapları var, yeni 2 kitabı çıktı onları da alacağım ilk fırsatta.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• emilie benim için anlamlı kitap. sevdiklerim ise fısıltı serisi, twilight serisi, işaret serisi. bir de doğan cüceloğlu kitapları.

0|1
    0|0
  • intihar eden yazarları ayrı bi severim nedense... o yuzden martin eden, çanlar kimin için çalıyor, mrs. dalloway ve the bell jar diyecegim favori kitaplara

0|1
    0|0
  • otomatik portakalı izledim başarılı ve farklı bi hikaye...bence ordaki sistem bu gibi suçlulara uygulanmalı

1|1
    0|0
    • Aynen Katılıyorum Hem okudum hem izledim taktım o filme şizofren yaptı :D

• bir çift yürek (öneririm ben çok seviyorum)

0|1
    0|0
  • Ye, sev, dua et güzeldi bir kitap benim için.

0|1
    0|0
  • nazan bekiroğlu nar ağacı...

0|1
    0|0
  • valla hiç kitap okumuorum :D bunların filmler i varsa izlerim :D

0|1
    1|0
  • Elif Şafak AŞK kitabı hayatıma anlam katmıştı ..

0|1
    1|0
  • Becca Fitzpatrick hush hush serisi çok anlama kattı meselaa (:

0|1
    0|0
  • Siyer, meal

0|1
    0|0
  • deja vu . .

0|0
    0|0
  • 101 fırça darbesi - Melissa P.

1|4
    1|0
    • kesinlikle. okudugum kitaplar arasında o da.

• ve "yusufcuk gece gelir" aynı yazardan. "türk diplomatın kızı" da tavsiylerim arasında bu türü seviyorsanız.

Erkekler Ne Diyor 15

• uğur mumcu(allah rahmet eylesin) yazdıklarıyla benim siyasi ve felsefi görüşlerimi çok etkilemiştir. ve bir de kurt dölü veya diğer adıyla beyaz diş mükemmel bir kitaptı bir insana belki de inatçılığı ve dayanıklılığı öğretebilecek en nadide eserdir. herkesinde okumasını öneririm. bir çok kişinin bileceğini tahmin etmediğim bir diğer eserde kalimerhaba dır buda bir gazetecinin gözünden iki yakanın insanlarını anlatmaktadır. eski bir eser olmasına rağmen insan olduğumuzu hatırlatmıştır daima bana.

0|1
    0|0
    • teşekkürler güzel yorumlar için. her türk genci ugur mumcu okumalıdır bana göre de. Jack London zaten muhteşem bir yazar beyaz diş de unutulmaz bir eser.

• evet sanırım benim zevk aldığım eserleri sende okumuşsun, kalimerhabayı da tavsiye ederim

• kinyas ve kayra, şibumi

takdir ettim, şahane kitaplardır

dönüşüm, yabancı, bitmeyen kavga, suç ve ceza

aklıma gelenler

0|1
    0|0
    • teşekkürler. dönüşüm ve yabancıyı okudum. klasikler konusunda eksiğim...

• tolstoy-bir gencin dramı ve ping-Stuart Avery Gold bu ikisi yakın zamanda okuduğum ve hoşuma giden kitaplardır.bunların dışında erıch fromm-sevme sanatı ve parapsikoloji seviyorsanız James Redfield-on ikinci bilgi'yi okumanızı öneriyorum.

0|1
    0|0
  • İki Şehrin Hikayesi benim gözümde efsanedir.(Charles Dickens)

"Sevdalanmaya gidiyormuşum meğer" diye başlar Melih Cevdet'in Raziye'si

Budala klasik olmayı hak eder(Dostoyevski)

Maksim Gorki "Ana" gerçekten iyidir.

Kafka "Dönüşüm"

İclal Aydın "Hayat Güzeldir"

Nazan Bekiroğlu "İsimle Ateş Arasında"

Elif Şafak "Aşk"

Fareler ve İnsanlar-Steinbeck

Yazılabilecek yüzlerce iyi kitaptan sadece birkaçı. Bunları okumadan ölmek çok yazık olurdu.

0|1
    0|0
    • Ana lisede, Kafka ve Fareler ve Insanlar universitede okudugum unutulmaz eserler.

• Kata Kutu Operasyonu.

dini bir kitap lakin cok guzeldir tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Cahillikler Kitabi 1 2 3

game of thrones song of ice and fire

lance armstrong its not about bike my journey back to the life

dexter

da vinci code

0|1
    0|0
    • dexter serisini okudum dizisini de sevdiğim için, kitap diziye göre cok daha fantastik ve özgürdü.

• zar adam , simyacı tavisye

0|1
    0|0
  • ferrarisini satan bilge

0|1
    0|0
  • böyle buyurdu zerdüşt

0|1
    0|0
  • Rus edebiyatının üstüne kitap tanımam. yukarıdaki kitaplar bizim yaşamımıza anlam katamayacak kadar bizim dünyamıza yabancılar.

0|0
    0|1
  • Frantz Fanon - Yeryüzünün Lanetlileri

0|1
    0|0
  • Hakan Günday candır be birader. Benim için Hakan Günday'ın herhangi bir eserini okumamışsa kitap okumamış demektir. :)

0|0
    0|0
  • Kartallar sonsuz topraklarda uçuyordu (yazarı bılemedım sımdı ama kızılderili soykırımını anlatan bır kıtap)

0|0
    0|0
  • risale çok şey katıyor insana

0|0
    0|0
  • karga ile tilki :D

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;