Bana bir şeyler katabilcek kitaplar önerir misiniz?

Tarafsiz siyasi, felsefi, kisisel gelisim turunde...

1|1
811

En İyi Erkek Görüşü

• Her kitabın, her filmin bir güçlü mesajı var. Okuyucu o ana mesajı yakaladığında finale ulaşmış oluyor. Bu benim düşüncem ve kitapları bu düşünce ile okuyorum.
    Size de bir solukta okuyacağınız ve ana mesajı çok güçlü bir kitap önereceğim.
    On ikinci Melek - Yazar Og Mandino
    Bu yazarın tüm kitaplarını okudum,
    Bu size de bulaşabilir, ben söyleyeyim de :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Siyasi olarak tarafsız bir kitap bulman neredeyse imkansız, ama türkiyenin yakın tarihi ile ilgili İlber Ortaylı'nın kitapları mevcut aklımda olan Yakın Tarihimiz sanırım.
    Monteigne'den Denemeler'i okuyabilirsin sıkılacaksın kimi zaman çok doğru tespitleri var ha bir de arada Türkler'e iyi sallıyor.

0|0
    0|0
  • kücük prens - antoine de saint-exupéry
    satranc - stefan zweig

hayatin boyunca sana eslik edecekler

0|0
    0|0
  • Lynn Grabhorn - Çekim Yasası

Tolstoy - Anna Karenina

Dr. Stephen R. Covey'in Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı ve 8'inci Alışkanlık: Bütünlüğe Doğru kitapları.

Çoğu kişiye bunları öneririm.

0|0
    0|0
  • Başlangıç olarak Sofi'nin dünyası , 100% düşünce gücü ve paulo coelho ışığın savaşçısının el kitabı.
    Buradaki kitaplarda ilgini çekersen incele. https://www.fizikist.com/etiket/kitap-onerisi/ Carl sagan, michia kaku bunlara da bak bir .

0|0
    0|0
  • Hegel - Mantik bilimi

0|1
    0|0
    • Filozofa göre, mantık bilimi, aklın sadece kendisinden türettiği kavramların ortaya konması (açıklanması) ve geliştirilmesidir. Bu kavramlar ve kategoriler, hem bizim düşüncemizin hem de varlığın en genel belirlenmeleridir; ilkeleridir. Yani bunlarda, maddî olmayanla maddî olan bir araya gelmiştir; ortak nokta bunlarda dile gelir. (Yukarda verdiğimiz varlık - yokluk - oluş örneğinde görüldüğü gibi

mutlak varlığın kendisi de insan düşüncesi de bu ortak aşamalardan geçer). Hegel'e göre mantık, hakikatin çırılçıplak göründüğü alandır. Başka bir deyişle, tanrının (mutlak varlığın), evreni ve sonlu bir zihni yaratmadan önce, kendi ezelî ve ebedî varlığı içinde görünüşüdür. Bütün evren, mantığın bu kavramları yani genel belirlenmeleri ve çerçeveleri içinde inşa edilmiştir. Bunlar hem bizim düşüncemizin hem de evrenin kanunlarıdır. Böylece Hegel, varlık kavramından hareket ederek, bilgimizin bütün temellerini ortaya koymaya çalışır. ilgini çeker belki

• Mevlana felsefesini anlatan cogu kitap sana gercekten iyi seyler katar. Kisisel gelisim soruyorsan ahmet serif izgoren var. Ve erddal demirkiran var. Mumin sekmanda var ama ben begenmiyorum fazla bilimsel yaziyor gbi suruklemiyor.

0|0
    0|0
  • Supernatural serileri.

0|0
    0|1
  • cemil meriç - bu ülke

0|0
    0|0
  • tarafsız siyasi kitap yok denebilir

0|0
    0|0
  • 9 ışık

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• serap-selim gündüzalp
    iki şehrin hikayesi-charles dickens
    ilahi komedya-dante
    daha fazlasını istersen yazarım ;)
    aklıma bu kadarı geldi :)

0|0
    0|0
  • Tarafsız siyasi kitap bulamam ama Kavgam kitabını ve Beyaz Türklerin Sırrı: Efendi kitapları ile ilgileniyorum bende şu sıralar

0|0
    0|0
  • Nitelikli Genç Kız Rehberi -Mine İzgi aslında 12 yaşından itibaren okunması gerekli

0|0
    0|0
  • Süzme felsefe oku hayatın değişir

0|0
    0|0
  • 1984 ve hayvan çiftliği

0|0
    0|0
  • islami?

0|0
    0|0
    • Olur

• Peki tesekkur ederim :)

• ne demek arkadaşım :) umarım faydalı olmuşumdur okumanı temenni ediyorum :)

• Uçurtma Avcısı -,-

0|0
    1|1
Yükleniyor... ;