Kitap tavsiyelerinizi alayım?

son zamanlarda okuduğunuz önereceğiniz kitaplar varsa eğer söylerseniz sevinirim. bugun bir kitap alışverişi yapacagım da:)

0|0
36

En İyi Erkek Görüşü

• Sana daha çok bilim kitabı önerebilirim. Eğer ilgini çekerse bakarsın.

Tanrılar, mezarlar ve bilginler - C. W. Ceram
    (Kitabın konusu arkeolojiyle alakalı ama anlatım dili o kadar güzel ki sanki bir roman tadında anlatılmış.)

Kör Saatçi - Richard Dawkins (kitabımız evrimi açıklayabilmek adına yazılmış. İngilizcen varsa onu oku. Çevirisi kötü denilebilir. Bir de evrim hakkında temel bilgilere sahip değilsen okumamanı tavsiye ederim yoksa hicbirşey anlamazsın.)

Tanrı Yanılgısı - Richard Dawkins (ateist felsefe üzerine yazılmış kitaplardan bir tanesi. Güzel bir kitap ufuk açıyor. )

Kozmos - Carl Sagan (muhtemelen belgeselini izledin ama eğer izlemediysen öncesinde mutlaka oku ve sonrasında carl sagan ve öğrencisi neil degrasse tyson dan izle derim. Büyüleyici.)

İlber Ortaylı'nın ayrıca Celal Şengör'ün tüm kitaplarını önerebilirim. Bunun haricinde tarihe de ilgiliysen herşeyden önce medeniyetin beşiği olan antik yunan'ı anlamak için "Eski Yunan" ve devamı olan "Eski Roma" yı okumanı tavsiye ederim.

Benim bunlarla işim olmaz, ben sıkılırım diyosan ve klasik seviyorsan bunlardan oku. Anna Karenina, Suç ve Ceza vs.

Bunlardan da hoşlanmıyorsan Stephen King romanları güzeldir. Özellikle Kara kule serisi. Ve bir de Sir Arthur Conan Doyle un Sherlock Holmes u var. Tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • bilim kitaplarını severim. klasikler fazla uzun elimde var bir ara okuyacağım ama bakalım. acıkcası güzel bir kütüphane oluşturdum diyebilirim. burdaki ve internetten edindiğim bilgilerle. Bunları da bu hafta almaya calışacagım. teşekkür ederim :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende istiyorum bana da alsana : D

0|0
    0|0
  • Grangenin leyleklerin uçuşu ve taş meclisini tavsiye ederim. konusu gerilim/ macera..

1|0
    0|0
  • İnci küpeli kızı okudum ve çok beğendim öneririm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• gazap üzümleri

1|0
    0|0
  • Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna
    Stefaz Zweig - Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

1|0