Inception (Başlangıç) filmi hakkında görüşler neler?

Inception filmi hakkındaki görüsleriniz nelerdir? Bir de hiç rüya içinde rüya gördünüz mü?

0|0
2820

En İyi Erkek Görüşü

• bu filme çok benzer bi olayı 2006 senesinde yaşamıştım, psikolga da gittim o durum yüzümden. film çıktığı zaman yakın arkadaşlarım ve doktorum çok şaşırmıştı :D

1|1
    0|0
    • bildigin rüyanda uyuyup baska bir rüya gördün de mi?

• tamam olur tekrar sagol :)

• Yer yüzünde yapılmış en iyi filmdir. Gerçeklik payı yüksek. tek sefer değil 3 kere izlenilmesi gereken film ilk izlemede ince noktaları kaçırabilirsiniz. link

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 28

• gördüğüm oldu. çok fazla rüya görüyorum. o tip rüyalar da gördüm. filme gelecek olursak oldukça başarılı bir film.

2|2
    0|0
  • Bütün gördüğümüz ve göründüğümüz

Yalnızca bir düş içinde bir düş.

EDGAR ALLAN POE

geldi aklıma birden :)

1|2
    0|0
  • Evet yasadım fılm guzeldı ayrıca

0|1
    0|0
  • Film, izlediğim en iyi filmlerden ama adı üstünde film. Hani rüyanın içinde tekrar başka bir boyutta rüya görmek mümkün değil. Zaten sonunda da her şey gerçeğe dönüştü fakat totem hala dönüyordu. Sallanma vardı da, düşme olmadı.

0|1
    0|0
    • ama tekledi filmin yonetmeni chris nolan seyirciye bıraktım demiş

• Geçenlerde 2 çıkacak diye okumuştum, yalan habermiş. Christopher'dan beklenmeyecek hareketler. İnception'dan sonra Batman The Darknight Rises'ı çekmişti. Onda da iş yoktu.

• o da gayet iyiydi de neyse :)

• Christopher Nolan bütün filmlerini seviyorum birde bu çılgın adamın akıl defteri diye bir filmi vardır ki Allah belanı vermesin kris beynimi yaktın diye serzenişte bulunmuştum bir de evet rüya içinde rüya görmüşlüğüm vardır başka sorusu olan :P

0|1
    0|0
    • Zaten o adamın hayranıydım diye filme gittim cok basarılıydı biraz da ilgimi cekıyor bu konular ondan hayatımın filmiydi diyebilirim

• kapasitem bu kadarcık :(

• memento (akıl defteri) filmi ilk sahnede beyni biraz yoruyor filmin kurgusundan dolayı ama alıştıktan sonra çok kafa yorucu bir film olduğunu zannetmiyorum. hoş, arkadaşlarımın çoğu baş ağrısından şikayet edip yarıda bırakmıştı filmi :D ama kurgu olarak çok muhteşem düşünülmüş bir film

• Inception efsanedir. Soruna gelirsek, rüya içinde rüya gördüğümü gördüm fakat lucid gibi rüyamı kontrol edemedim hiç

0|1
    0|0
  • rüya içinde rüya gördüm anlamını da bilmiyorum.

0|1
    0|1
  • tüh be keşke soruyu ilk sorduğunda görseydim lucid rüyaa diye atlardım, film çok hoş gerçeğe dayanan birçok yönü var herkes istemeden de olsa lucid rüya görür arada :)

0|1
    0|0
  • sonu belirsizleştirilmeye çalışılmış bir film. benim iddiam adamın uyandığı yani rüyada olmadığı. saolsun leonardo di caprio nun üm filmlerinde garip sonlar var. mesela zindan adası

0|0
    0|0
  • Nolan 15 yılda yazmış gayet iyiydi hatta ikincisi gelir diye beklemiştim ve evet ben de astral seyahat yaptım, rüya içinde rüya gördüm...

0|0
    0|0
  • leonardo vardı izledik :)

1|0
    0|0
  • Overrated bir film

pek birsey ifade etmiyor bana

0|2
    2|4
  • Ben rüyamda, bir vampiri ısırarak insana dönüştürüyordum. Rüyamda uyanıyordum ve onun da bir rüya olduğunu görüyordum. Çok garip bir şeydi.

0|0
    0|0
  • valla film süper, bilinc altina girip ordan tekrar bilinc altina girmeye cali$malari bayagi enteresan :D

0|0
    0|0
  • çok karışıktı filmi izledikten bir süre sonra tereddüt ettim bazı konularda

0|0
    0|0
  • Nolanın filmleri çok güzel olur. Bu filmi çok sevmiştim. Rüya içinde rüya görmedim. Rüyadan rüyaya atladım.

0|0
    0|0
  • rüya içinde rüya çok fena ya sanki yüzyıl uyumuşum da uyanamıyom gibi.

0|0
    0|0
  • Bence cok basarılı bir filmin cok basarılı bir filmi severek takip ediyoruz efenim :)

0|1
    0|0
  • Sevmemiştim

0|0
    0|0
  • Hiç hatirlayamadım ya fragmanıda izledim ama çok film izliyorum unutuyorum haliyle:-)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8

Erkekler Ne Diyor 19

• Güzel kurgulanmış. Yani lucid ve astral fenomenlerin böyle bir yolla kullanılması güzelce bir fikir. Bu tarz filmler için para ve zaman harcanması güzel.

Hayatın içinde olan, zaten her gün karşılaşılan şeyleri evirip çevirip, ileri geri hareketlerle yapılan filmler benim için anlamsız. Zaten etraf insan ve insanın karmaşıklığıyla dolu. Yapan yapsın izleyen izlesin de, nedense bu tür filmleri izleyenler kendilerini çok farklı bir beyin atmosferine sahip über tipler sanıyorlar onu anlamadım.. Saygılı olunsun ki saygı alınsın.. Ha çok umur değilse de hani überlik var ya, he denilip geçilsin madem. Bu sitede de çok karşılaştım da çomak sokmaya bayılanları söylemek istedim.

2|0
    0|0
  • güzel bir film ben ruya da oldugumu bilip kontrol ediyorum yani tehlikede oldugumu hissetigim zaman ozel bir sey yapip uyana biliyorum

0|1
    0|0
  • Film çok orjinal bir yapım. İzleyen kişideki hayal gücüne göre alınan zevk değişiyor. Çok akıllıca kurgulanmış. Rüya içinde rüya başıma 1-2 kere geldi gerçekten ürkütücü oluyor. İnsan uyanmak için vücudunu nasıl zorluyor :(

0|0
    0|0
  • sıradan

1|0
    2|4
  • ilgimi çeken bir konu.Rüyalar vasıtasıyla insanların düşüncelerine isteklerine yön vermek.

0|1
    1|0
    • bu tür islerle kafayı bozmayayım diyorum ama gercekten ilgimi cekiyor bu konular bir de sinemada izledigim zaman filmi benim için yapmıslar dedim yeminle astral rüya diyolar galiba bir de senin dedigine

• ben dışarıdan müdahele ile düşünce fikir istek değiştirme ile ilgiliyim.bu filmde rüyalarla bunu yapıyorlar

• yok izlemedim...

0|0
    0|0
  • inception hayran kaldıgım nadir filmlerden. rüya içinde rüyayı da 1 kere gördüm 2-3 gün etkisinden çıkamadım ama gerçekten harika ve anlamsız bi duygu

0|0
    0|0
  • Nokta cümle sonuna konuldugu gibi, bu filmin adından snra nefes almak gerekir. Bilmem anlatabildim mi?

1|0
    0|0
  • Leonardo'nun kötü filmi yok. Fikir orjinal. Daha da geliştirilebilirdi lakin para kazanmak icin bu kadari hollywood'a yetti.

1|0
    0|0
  • yok oyle bır fılm gelmıs gecmıs en ıyı fılm bence oyunculuk, kurgu, senaryo herseyıyle 10 numara 5 yıldız;)

0|0
    0|0
  • Gösterişli ama içi boş bir film. Chris Nolan para çalıyor, Leonardo rüya çalıyor. Bir Matrix, Terminatör gibi zengin bir film değil

0|0
    0|0
  • underestimated bir film. yıllar sonra geri dönülüp daha kıymetlenen filmlerden olur muhtemelen.

fikir güzel, daha iyi çekilebilirmiş ama.

0|0
    0|0
  • MC Doğa- Yaralı şişman : Rüya içinde rüya sanki inception , bu böyle olmaz son ihtimal liposakşın :D

0|0
    0|0
  • evet ruya ıcınde ruya gördum defalarca. film harika bir film tavsiye ederim. kesinlikle izlenmesi gereken filmler listem olsaydı en başta inception gelirdi.

0|0
    0|0
  • rüya içinde rüya gördügüm oldu filmi izlemedim

0|0
    0|0
  • dünyanın en iyi filmlerinden...

0|0
    0|0
  • moda olmuştu bi ara bu

0|0
    0|0
  • anlaması zor ama filmi anlarsan süper ötesi olduğunu göreceksin

0|0
    0|0
  • Ben bilincsiz bi sekilde yasadim bu olayi bi kac kere, ruyalarimda banka falan soyuyodum ama bana her sey cok sacma geldi anladim ruyada oldugumu, uyanmaya calistim, ayni zamanda disaridan sesler duyuyodum, sonra uyandirdilar beni, filmi izledikten sonra anladim ki ben de bi sorun yokmus, sonra ki ruyalarim da kontrol etmeye calistim bi kactanesinde basardim ama herseferinde bagirdigim icin annem tarafindan uyandirildim. Filmi ilk izledigim de cok sasirdim, ama cok guzel bi film herkesin izlemesini tavsiye ederim.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;