1. Kitapını okuduğun bir şeyin dizisini niye izliyorsun? :) 2. Dizisini izlediğin şeyin Kitabını neden okuyorsun :) ?

Sayın kültürlü ve ilmi zekası çoook yüksek olan arkadaşlar Nedeeeeeeeen :) ?

Güncellemeler:
Daha doğrusu Fantastik dizi ve kitapları ele alırsak daha mantıklı olacak sorum.

0|0
94

En İyi Kız Görüşü

• okumaktan, izlemekten, dinlemekten zarar gelmez..

1|1
    0|0
    • Neyi izlediğine neyi okuduğuna bağlı bence

• beni büyük bir dertten kurtardın ama farkında mısın :)

• Rica ederim:)

En İyi Erkek Görüşü

• Ben kitabı okurum ama diziyi izlemem

0|0
    0|0
    • tabi bana göre diziden diziye değişir bu

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Okulda öyle yapilirdi. Ingilizce kitaplari okuyup ardindan filmlerini izlerdik. Anlayamadigimiz yerleri daha iyi kavrayabilmemiz icin.
    Önce filmi veya diziyi izleyip ardindan kitabi okumanin pek bir anlami yok gibi. Kitap her seyi daha derinlemesine anlatir, kisiyi filmde olmayan sekilde icine hapseder.

0|0
    0|0
    • bir şeyleri öğrenmek adına yaptığımız şeyler çok farklı tabiki de bir dil bir tarih ya da bir siyasi olaylar dizisi bunu her yönüyle izler okur hatta birde içinde nasıl görünüyorum diye oynarsın bile çünkü yanlış anlamamak adına bu tarz fedakarlıkları yapman lazım objektif bir doğru çıkarabilmek için kendine, amma ve-lakin kıytırık bir konu diyelim ki transformans ya da yüzüklerin efendisi game of - yani bunlar ne kadar önemli olabilirki hayatımızda bilincimizi kalabalıklaştırma adına

• Kitaplarin da iyisi kötüsü var ne yazik ki. Secimleri iyi yapmak lazim. Bahsettiginiz dizi veya filmlerin kitaplarina ayrilan zaman vakit kaybi olur.

• bende onu söyledim zaten :)

• Haklısın

0|1
    0|0
  • Farklı bakış açıları görmek için yazar nasıl yaklaşmış senarist nasıl yaklaşmış bu olaya

0|0
    0|0
    • diyelim ki fantastik bir kitap okudun o canavar buraya geldi o kız şuraya gitti vs.. bunun daha detaylısı senin harcadığın zamandan dahamı kıymetli?

• Hayal ettigim karakteri nasıl canladirmislar diye..

1|0
    0|0
    • 5 6 sezon devam eden bir diziyi sırf bunu merak ettiğin için izler takip eder misin yani

• Baştan sararsa evet

• O zaman dan bende istiyorum :)

• Kitap daha ayrıntı ve güzel. Okuduktan sonra filmi çıkınca dur bakıım nasıl olmuş kitaptaki ruhu yakalayabilmişler mi diye izliyorum. Ama önce filmi izlediysem kitabı okumuyorum.

0|0
    0|0
    • Tabi sen film değil dizi diye sormuşsun onu da yeni fark ediyorum :D

• Katılıyorum

• sağol :)

• Fılm ya da dızı bıraz daha farklı oluyor cunkı

0|0
    0|0
    • Evet tarihi önemli konuları işleyen diziler olursa kesinlikle kitabını da okumak lazım ama fantastik dizilerin kitaplarının okunması taraftarı değilim

• neden olmasın?

0|0
    0|0
  • olabilir ne var bunda?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kitap ile film çok farklı şeyler ikisininde zevki farklı

0|0
    0|0
    • İillaki farklı ama amacımız eğer o olayı anlamaksa bunu dizide yapıyor ya da önce kitap okumuşsan oda yapıyor

• İkisinin zevki ayrı.

0|0
    0|0
  • poyraz karayel

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;