Haruki Murakami'yi nasıl bilirsiniz :)

Birkaç yıldır yakından takip ettiğim Uzakdoğu edebiyatının en önemli isimlerinden Haruki Murakami okuduğum her kitabında bana ayrı bir zevk verdi. Kitabı okumuyorsunuz, resmen elinizden kayıp gidiyor sayfalar. Siz daha ne olduğunuzu anlamadan ve kitabın şokunu üstünüzden atamadan son sayfaya geliveriyorsunuz. Böylesi bir yazarın bu zamana kadar çoğu kitabının okumak gerçekten de edebiyat hakkındaki düşüncelerimde değişikliklere yol açtı. Bir kere basit bir anlatımla harikalar yaratabileceğinizi gösteren biri Haruki Murakami. Sadeliği Japon kültürü/post modernizm/tarihle birleştirip enfes eserler yaratıyor.

Benim en favori Murakami kitaplarım: Yaban Koyununun İzinde, Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında ve Sahilde Kafka.

Siz de Haruki Murakami okuyanlardan mısınız?

0|0
03

En İyi Erkek Görüşü

• Sen diyorsun ben duyuyorum iyi reklam tebrikler

0|0
    0|0
    • Himmm, reklam mahiyetinde değil de hani millet de tatsın diye falan... :) Haruki bana beş kuruş ödemiyor. Herif varlığımdan haberdar mı o bile meçhul.

• Tövbe tövbeeee... Edebiyatçı öyle kolay olunsaydı bugün dünyada sadece bir avuç yazardan harika diye bahsedilmezdi. Öyle olsa ortalık edebiyatçı kaynardı. Herifin adına falan mı taktın nedir :P

• Yokya takmadım :) sadece oda insan bizim gibi dedim :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• link okumak isteyenler için bu günlük fırsat

1|0
    0|0
  • japon kültürü genelde Türkiye için ne kadar yakın bi ülke gibi görünsede herzaman gizemli kültür olmuştur kültür dialoğunun sıfır olduğu yerde de Haruki Marukami de nasibini alıyor maalesef

0|0
    0|0
    • İlla ki burada da kitap okuyan ve edebi diyaloglara önem veren insanlar vardır. Yoksa da canıma minnet, en azından Murakami'nin adını burada duyurarak insanların bir dahaki sefere kitapçılarda onun adını görünce tanıma şansını arttırdım.

• mutlaka vardır, kitapçılarda Murakami gördüğümüzde her zaman sana minettar kalacağız

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;