Görüşleriniz benim için çok önemli. Bu sözden ne anlıyorsunuz?

Tek bir insanın bile, bir tiran tarafından kanunsuz olarak öldürülmesi insanlar arasında ayrım yapmayan salgın kıtlık veya başka bir doğal Afet sonucu bin kişinin ölmesinden daha kötüdür.

bu bir felsefe konusu ve makale yazıyorum bu konu ile ilgili. Herhangi bir cümleniz belki kafamda ışık olucak ve bana yol gösterecek. Bu bakımdan söz sizde.

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• Benim aklıma hemen Sokrates'in savunması geldi, bir insanın yaşamı boyunca kanunlara uyulması gerektiğinden bahsedip, sonra haksız yere ölüme mahkum edilince bile, kuralların herkes için geçerli olduğunu söyleyip kaçma fırsatı varken bile kaçmayıp ölüme gitmesi, bu konuyla alakalandırılabilir gibi. Alakalı da olmayabilir aklıma ilk geleni yazdım :)

0|0
    0|0
    • güzeldi. :) başka aklına gelen bir şeyler var mı?

• Ya aslında bunun üzerine yazılabilecek çok şey var, içinde ırkçılık, adaletsizlik, kanunların tek bir kişi tarafından yazılıp keyfi olarak uygulanması falan, bunları birleştir bişey çıkar, keşke benim ödevim olsaydı bu :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Makale mi deneme mi?

Makale ise, buradan sana ekmek çıkmaz.

Literatür taraması yapacaksın ya da araştırma ( anket / gözlem / deney)

Yök'ün makele havuzu var. Oradan arama yaparsan örnek çalışma bulabilirsin.

0|0
    0|0
    • Daha dikkate alınsın cevaplar ona göre verilsin diye makale dedim 6-7 sayfalık kompozisyon olarak yazıyorum makale değil tabi ki

• Tamam canım :)

• Tiran diktatör demek. burada bir insanın kanun tanımayan bir diktatör tarafından öldürülmesinin kanuna uymayarak 1000 lerce insanın normal yollardan ölmesinden kötü olduğunu yani dikdatörlüğün kötülüğünü ve kanun tanımazlığını anlatıyor.

0|0
    0|0
    • evet peki bu konuyla alakalı hangi süreçlere deginebilirim?

• Felsefeden pek anlamıyorum ne yazıkki keşke yardımcı olabilseydim

• Olur öyle ya

0|0
    0|0
  • anlamadım bsey

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yani bir insanin diger insani oldurmesi, dogal afetlerle veya kendiliginden gelisen seylerle binlerce veya milyonlarca insanin olmesinden daha kotudur. Cunku insan o insani oldurmekle kalmaz; insanligi, ozgurlugu, aileleri, psikolojileri oldurur. Hobbes ne demis "insan insanin kurdudur" cokta dogru demis.

0|1
    0|0
    • "...
      ah, ne kadar yanIıştır, etten bedenIeri etIe besIemek;açgözIü bir bedeni , başka bir bedeni yiyerek semirtmek ;bir yaratığın yaşamını bir başka yaratığın öIümüne bağIamak!
      ..." Protagoras'in bu sozu bu konuyla da iliskilendirilebilir.

• John locke'un tiranlık ve direnme hakkıyla ilgili yorumları var notlarımda. Biraz uzun işine yararsa atarım.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;