Hiç kiliseye gittiniz mi? Merak ediyor musunuz içerideki atmosferi? Ben çok merak ediyorum gezmek amaçlı gitmek istiyorum. Merak eden varsa bir pazar günü Aya İrini Kilisesi'ne gidebiliriz :)

0|0
2862

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 61

• Oda arkadaşım hristiyan o anlatıyordu zaten gıtmıstımde ıcınde su var mumlar ne işe yarıyor zaten dıye baya konusmustuk

0|0
    0|0
  • Daha önce taksimdeki kiliseye bir kaç kez gittim
    İslam çoğunluklu bir toplum olduğumuz için içerideki atmosferi önce garipsiyorsun
    Ama o insanlar istiflerini bozmuyorlar ayinlerine devam ediyorlar
    Senden tek bekledikleri sessiz olman, bakışlarına aldırmıyorlar

0|0
    0|0
  • 23 yaşına gelip, hiç kiliseye gitmemek...

Biz bir arkadaşımla San Antuan kilisesine gidip, 3-4 saat muhabbet ettiğimizi bilirim ama önce kilisede nasıl davranılır onu araştırın. Dua ederken, diz konulan yere ayaklarını koyan öküzleri uyarmaktan, bir şey konuşamadık.

Flash ile fotoğraf çeken mi dersin, ayaklarını koyan mı dersin, bağırarak konuşan mı, şapkayla giren mi...

0|0
    0|0
  • gırdım gezdım cıktım

0|0
    0|0
  • Ben gittim. Sanırım on üç on dört yıl kadar oluyor. İbadethaneden çok şölen gibiydi:))) O günden geriye tek hatırladığım, söyledkleri şarkının (ilahi miydi yoksa) seninleyiz İsa korkma, sözeriydi:))) Adamları taktir ettiğim bir nokta var. Gelenlere İncil dağıtıyorlardı. Bizim amca oğlu on altı yaşındaydı henüz. Papaz efendi yaşın küçük diye vermedi:))) Bizimkiler de henüz gözü açılmadan başını bile kapatıyor, yazık...

0|0
    0|0
  • Merak etmiyorum. Sadece tarihi bir mirassa bakarım sanırım...

0|0
    0|0
  • Evet gittim mumda diktim seromonide dinledim, Cenazeyede , düğünede katıldım

1|0
    0|0
  • ben kapısından içeri baktım girsem mi girmesem mi diye düşündüm ama ne kızlar ne hatunlar vardı etekler diz üstü bu paylaşıma uygun video
    https://youtu.be/RkZkekS8NQU

0|0
    0|0
  • Lisedeyken 5 dolar mı ne veriyorlardı gidince parayı almak için gittik bir süre para kesilince bıraktık tabi ki. :D

0|0
    0|0
  • İngiltere, İskoçya ve Kıbrıs'ta çeşitli kiliselere gittim. Mum dikip, dilek, dua bilimum isteklerde bulundum. Evlilik anına tanıklık da ettim kilisede.

0|0
    0|0
  • hristiyanlığın kalbine gittim.. roma ya... ve daha fazlası , afrika da bir seyehatte
    kiliseye sığınmak durumunda kaldım.
    korku egomanyası.. bence

0|0
    0|1
  • hee gıttım

0|0
    0|0
  • Evet işik yok çök karanlik mumlar yanuyor sadece kocaman mumlar

Cami daha çök ğüzel kokuyor ordan..

1|0
    0|0
  • merakta etmedim gitmedimde bana gereksiz geliyor bu tarz meraklar açıkçası

1|0
    0|0
  • gittim papazla muhabbet eddık
    papaz olduk :P dedım hazır gelmısken benım günahlarıda cıkarıver
    bunu ben bile cıkaramam dedi :D

0|0
    0|0
  • gittim evet ama aya irini konser amaçlı kullanılıyor gerçi konser için de gittim aya iriniye.. yine de bu mevsim şehri ve kültürel mirası keşfetmek için güzel tekrar gidebilirim kariye müzesi listemde

0|0
    0|0
  • ben gittim hatta bi' arkadaş grubumla gitmiştik bi' kere, ahaha çok komikti =D

1|0
    0|0
  • olur gıdelım

0|0
    0|0
  • Evet çok gittim ayine ve seminerine bile katılmışım
    olur gidelim köylüm :)

0|0
    0|0
  • Küçük yaşta çok gittim komşumuz ermeniydi Mumları söndürüyordum yangın çıkacak diye. En son lisede arkadaşlarla gitttik normal bir yer Selamın Aleyküm dedim bir kaç kişi kafa salladı merak edilecek bir yanı yok.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    41

Kızlar Ne Diyor 28

• Evet gittim, bambaska atmosferi var. Bixim camiilerden cok farkli. ayinlerine komsumuzun torunun vaftizine gittim.

0|0
    0|1
  • gittim, ayin izlemek de istiyordum ama bizi içeri almadılar. sanırım fazla sabote edilmişler biz talep edene kadar

0|0
    0|0
  • bakırköyde meraktan latin katolik kilisesine gidip bakmıştım.
    onun dışında burada her tarafım kilise dolu olduğu için ve mimarileri de gayet iyi olduğu için sırf girip bakıyorum :)

0|0
    0|0
  • Taksimde gitmiştim.
    Mum yakıp dilek dilemiştim. Herkesin bir kere de olsa o atmosferi yaşaması gerek.

0|0
    0|0
  • Gitmem asla. merakte etmem. dinimin ibadethanesi camilerdir.

0|0
    0|0
  • İstiklaldekine gittim tam da ayinin ortasına denk gelmişim :) fotoğraf çekmek de yasakmış bilmiyordum tabii yakalandım uyardılar. Çektim, dinledim, bakındım, çıktım. Ama görüntü şahaneydi :))

0|0
    0|0
  • La almanyada yaşayan ben kiliseye adım atmadım. Türkiyede yaşayan siz kiliseden çıkmamışsınız :D ben korkunç buluyorum hele akşam vakti o çanlar danggg dangg diye çalınca tam filmde hissediyorum kendimi :D cami gibisi yok ya ☺️

0|0
    0|0
  • Gitmedim, arkadasim önerdi. Istanbul'a dondugumde gidecegiz @aslidsahin ile.

0|0
    0|0
  • Rum kilisesine gitmiştim ama gezmek için

0|0
    0|0
  • gittim atmosfer iyi, sessiz bir ortam kafan zikildiginde gidip otursan rahatsiz eden yok vs.

0|0
    0|0
  • london da gittim

0|0
    0|0
  • kiliseyede gittim sinagoga da. güzel mimariler seviyorum bazen geziyorum :)

0|0
    0|0
  • Çook hem turkiyede hem her gittigim ulkede.
    İtalya da Duamoda kutsandim bile.

0|0
    0|0
  • gittim zaten kilisesi bol bir yerde yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Gittim, temiz ve güzeldi...

0|0
    0|0
  • Ben Hristiyanım. O yüzden çok gittim. Öncelikle yargılayanlar olabilir ama annem Rus babam Makedon ve onlar da Hristiyan. Yani din değiştirmwdim

0|0
    0|0
    • çok saygı duyarım bir müslüman olarak bir şey sorabilir miyim tüm hristiyanlar böyle kötü mü

• Kucukken gittim ama burada degil

0|0
    0|0
  • giderim

0|0
    0|0
  • Gittim 1 kere

0|0
    0|0
  • her görüşe sayılıyım gitmedim ama gitmek isterim

0|0
    0|0