Ne kadar zamanda iyi bir çizer olabilirim?

ve neler yapmam gerek? Resme kabiliyetim var fazlasıyla.Sadece elimde malzeme yok mesela kalem olsun boya olsun,kendimde 0.7 uç kalemle çizebiliyorum bir şeyler. Şu an çizdiklerimin bir fotoğrafı yok elimde.Her neyse çizebiliyorum da elimde doğru düzgün bir kalem vs. olmadığı için (kurşun kalem bile yok :) ) gölge falan veremiyorum mesela.İşte 10 güne falan elime alacağım kalem olsun boya olsun,gölge verebilir miyim hiç bilmiyorum. Nasıl gölge verebilirim çizdiğim resme?

ve ne kadar zamanda iyi bir çizer olabilirim? Bir tane kitabım vardı sanırım resim ile ilgili hala duruyordur inşallah. Kitapların yardımı büyük mü? Yardımcı olursanız sevinirim.

0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

• Kırtasiyelerden 2b ya da 3b kalem al. Ben onla çiziyorum. Sonra gölge için parmak, peçete, kağıt ya da kulak temizleyicisi kullanabilirsin.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkürler. Bir de karakalem dışında renkli çizimler daha çok hoşuma gidiyor. Kuru boya ile pürüzsüz şekilde boyayabilir miyim mesela?

• Hiç denemedim. Ben hep karakalem yaptım. Renkliler konusunda yardımcı olamam, ama yumuşak boya alıp deneyebilirsiniz oluyor mu diye.

• Peki teşekkür ederim :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• 0.35 Rotring al bir tane birazda yeteneğin varsa küçük bir kaç tekniği kaptın mı bir kaç haftada iyi çizersin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sevdiğin alanlara yoğunşabilirsin resimde başlangıç olarak basit resimlerden başlarsan kısa sürede gelişme olur gölge ise bir tarfı daha koyu diğer tarfı daha açık boya kurşunsa az çok bastırmakla ayarlarsın ışık gibi düşün boya ise açık olan yere daha açık ton beyazla karıştır koyu ise siyah işini görür :)

0|0
    0|0
    • Zor ve ayrıntılı resimleri de çizebiliyorum bakarak, mesela bir çizgi film karakteri de olabilir ne bileyim. Gölgelendirmede sorunum var sanırım:) Teşekkür ederim :)

• sen adını resmini gönderdiğinde öğrenirim:)

• Peki :):)

Yükleniyor... ;