Hristyan ya da musevi dogsaydınız müslüman olur muydunuz?

baska bir ülkede dogsaydınız bu dinlere mensup olarak sonradan musluman olur muydunuz?

Güncellemeler:
selam
gell

0|0
913

En İyi Kız Görüşü

• ben olurdum her turlu elhamdülillah

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Şuankiler olmadigina gore biz dogsak biz de olmazdık:) dinler coğrafidir.

0|0
    0|1
  • Ben eğer dinimden memnun degilsem ve arastrrm sağlam adımlar değilse Müslümanlık arastrp olurdum ve düşündüğümde de galiba ne olursa olaym Müslüman olurdm

0|1
    0|0
  • Olurdum herhalde araştırırdım en azından

0|1
    0|0
  • Olmazdım

0|0
    0|1
  • Bilmiyorum.

0|0
    0|1
  • Ateist olurdum.

0|0
    0|1
  • Hayır, olmazdım.

0|0
    0|1
  • Asla

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Müslüman bir insan olduğumu düşünüyorum 5 vakit kılmasam da cumadan cumaya alnım secdeye değer. Objektif olmak gerekirse kültürel çevre etkisiyle olmasının zor olduğunu düşünüyorum. Çocuklar ebeveynleri tarafından yetiştiriliyor öyle aşılanıyor. Hristiyanlığın veya yahudiliğin doğru olduğu öğretiliyor ve yıllarca o doğru olarak biliniyor. Tabi ki Allahın taktiri okuyup öğrenip daha sonra İslam dininin de mantıklı veya doğru olan din olduğunu düşünmekte bir ihtimal.

0|1
    0|0
  • Aklımı kullanıp, merak edip '' dur l*n bakayım, şu semavi dinlerin kitaplarını okuyayım'' dersem muhakkak olurdum. Müslüman olmama rağmen Tevrat ve İncil (leri) bildiğim gibi, Hristiyan yahut Yahudi olsam, yine Kur'an'dan haberdar olurdum.

0|1
    0|0
  • Dindar bir hristiyan ve musevi olsaydım, olurdum kesinlikle. Çünkü Hz. Ademden, Hz. Muhammed (s. a. v.) e kadar gelmiş geçmiş bütün peygamberlere inanmış olursunuz İslamla.

0|1
    0|0
  • Sosyal toplumumuzun içler acısı sorgulamaktan aciz yapısı yüzünden sonra ailemizin inanca yönelik sorumsuzluğu yüzünden maalesef olacağımı sanmıyorum. Neyse ki Rabbim bizi müslüman yarattı.

0|1
    0|0
  • Rabbim nasip etmişse neden olmasın. :)

0|1
    0|0
  • Allah bilor

0|1
    0|0
  • Eger bu devirde dogsaydim olmazdim. Zaten dunyada islam nasil algilaniyor hepimiz biliyoruz. Kim musluman olmak ister ki o zaman?

0|0
    0|1
  • attan inip eşşeğe binmek

1|0
    0|2
  • Hayır olmazdım.

0|0
    0|1
  • Müslüman doğdum da çıktım )

0|0
    0|0
  • Sana şu anda hristiyan ol deseler olur muydun? İşte onlarda öyle...

0|0
    0|0
  • %90 deist olurdum. Tebliğ gelirsede müslüman. Gelmezse cehennem yine yok

0|0
    0|0
  • Bunu bilmek imkansiz, musluman dogduk musluman olecegiz sadece bu kesin.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;