Kendimi ilk kez böylesine cahil hissediyorum. Peki ama neden?

Kendimi ilk kez böylesine cahil hissediyorum. Peki ama neden?
İlber hocamızın caps ni bilmeyen yoktur herhalde... İşte ruh durumum tam olarak bu. 4 sene önce ailem beni özel okula göndermek istediğinde bunu kabul etmeliydim diye düşünüyorum şimdi.O zaman etmemiştim. Çünkü verdiğim emeğin hakkıyla bir liseye yerleşmek istemiştim. Ben geçen sene üniversiteyi kazanamadım. İstanbul'da yaşıyorum ve şu an özel okul ve kolejlerden gelen öğrencilerle dolu bir dershaneye gidiyorum.Bugüne kadar hiç böyle hissetmemiştim. Hatta yakın arkadaşlarım genel kültürümün hep yüksek olduğunu söyler. Ama dershanedeki çocuklar yanında kendimi entellektüel anlamda çok eksik görüyorum. Onlarda bana böyle hissettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar sanki? Bir kere hepsi mükemmel ingilizcelerinin dışında 2-3 dil biliyorlar. Sınavlardan aldıkları puanlar ortalama 400 civarı. Bense ygs de barajı zor geçtim. Hepsi siyaset konusunda uzman ve her birinin ciddi anlamda siyasal bilgisi var. Yurt dışına çıkmış hepsi. Bugün bende şunu yapçam bunu yapçam derken içlerinden biri çıktı ve bana şunları dedi:" Hep yapacağım diyorsun ama biz sende hiç bir çaba göremiyoruz! Her şeyin aynı!" Bu cümleyle beraber başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Kendimi bilgili sanıyordum az biraz ama değilmişim herhalde... Evet bana ne önerirsiniz? Acaba abartıyor muyum? Yoksa haklı olabilirler mi?

0|0
01

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

• Normal kardeşim hangimiz cok bilgiliyiz ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;