Klasik gitar alınırken neye dikkat edilmeli?

ben sıfırdan gitar çalmayı ögrenmek sitiyorum , arkadaşlarım klasik gitarla başlamamı önerdiler . 2. el bir gitar almayı düşünüyorum sizce bir gitarda olması gereken özellikler nelerdir , nelere dikkat edilmesi gerek gitar alınırken

1|0
34

En İyi Erkek Görüşü

• eğer bu işte yeniysen bilen biriyle almaya git. aksi takdirde kandırılma olasılığın yüksek. gitar alırken şekil veya reng seni aldatmasın. gitarda önemli olan herzaman malzemenin cinsidir. ağaç ya da kaplama olasına dikkat et. gitar perdesiyle teller arasındaki uzaklık çok olmamalı çok yakında olmamalı. uzak olursa çalarken oldukça eziyet çekersin. yakın olursa teller fred dediğimiz perdeleri bölen çizgilere değmesi durumunda cızırtılı kirli bir ses alman. gitar üstünde her perde ve her tel sırasıyla basılıp kontrol edilmeli. kirli ses cızırtılı ses geliyorsa uzak durulmalı. o yüzden bir bilen arkadaşınla git. marka maalesef çok önemli. bütçen çok yüksek değilse valencia düşünebilirsin başlangıç olarak. biraz daha kasabilirim param var diyorsan yamaha al hiç değilse en kötü gitarı bile ağaç.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Tonu önemli
    Tellerin aralıkları ve yükseklikleri önemli
    her perdeleri bir gözden gecırmelısınız bozuk ve atan bır ses (tel ) olabilir
    Agacının yapısına dıkkat edın ınce olmamalı
    Ve marka olmalı
    telleride cok eski ve paslı olmamalı.
    akorduna bakın mesela atıyor mu hemen yoksa tutuyor mu diye.
    şimdilik bunlar.

0|0
    0|0
    • gitar çalmasını bilmiyorum :D o yüzden benim anlıyabilcegim bir şekilde anlatırsan sevinirim

• o zaman kötü bir gitarı vermeye calısırlar sana bilmediğini belırtırsen.
      bilen biriyle gitmeni öneririm.
      Teknik olarak anlatmadım zaten en açıklayıcı sekılde yazmaya calıstım dedıgım gibi bilen biriyle gitmelisin.

• teşekkür ederim yorum yapdıgın için :)

• Sesinin tonu önemli. Bununla birlikte kasanın sağlamlığı, klavyenin düzgünlüğü, hatta hangi ağaçtan yapıldığı da önemli oluyor. Akçaağacın tonu daha tiz oluyor ve başlangıç için gayet iyi seçimdir. Ucuz bir şey istiyorsan, marka olarak Ashton iyidir. Nispeten ucuz ve çoğu markaya göre kalitelidir. Tellerine de dikkat etmelisin. İkinci el alıyorsan bence mutlaka tellerini değiştir ya da değiştirilmiş al. Tab ki mutlaka aldığın yere sormalısın. Bir de önce birkaç dükkan gezip karşılaştırarak aklına yatanı alman daha iyi.

0|0
    0|0
  • Yanında ggtardan anlayan birini götür sesin netliğine baksın. Sesi temiz vermiyosa çöpe at o gitarı boşa para vermiş olursun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bilen biriyle git mutlaka, o ne yapıcağını bilir, klasikle başlama hürafesine inanma, ne tarz çalmak istiyorsan ona yönel.

0|0
    0|0
  • Sıfır öğrenci gitarı almanı öneririm.100 tl civarı. İkinci el almanı pek tavsiye etmem çünkü anlamıyormuşsun. Perdelerini tek tek kontrol etmen gerekiyor. Cızırtı olabilir veya sapı atmış olabilir. Ses kaliteside önemli. Ton önemli. v. s

0|0
    0|0
  • valencia iyidir fiyatıda normal tabi ibanez yamaha çok iyi gitarda alabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;