Gitar çalmayı öğrenmeye başladım. Tavsiye veya bilgi verecek var mı?

Akustik bir gitarım var. Dün gitarist arkadaşım yaptı tellerini. Bende dün geceden beri uğraşıyorum internetten öğrenmeye. kuzenim hiç notalarla uğraşma direkt olarak tablara bakarak çal. Hem sıkılmazsın hemde elin alışır dedi. Daha sonra notaları öğrenmek daha kolay olur dedi. Bende öyle yaptım. Perdeleri bakmadan bulmakta zorlanıyorum ve sol parmaklarım ağrıyor. Ayrıca sağ parmaklarımda yara oldu tele vurmaktan :D tutuşu falan öğrendim. hangi parmakların hngi tellerde vurulması gerektiğini biliyorum. Şimdi sadece pratik yapıcam. Doğrumu yapıyorum? Ayrıca bir ses kaydı aldım onu yollucam birazdan

Güncellemeler:
http://vocaroo.com/i/s059fthiibdk 1 günde bu kadar oldu arkadaşlar :))))

0|0
14

En İyi Kız Görüşü

• Elin nasır tutanacaktır zamanla arpej çalmasını öğren ama ilk akorlardan girersen arpejde zorlanır bil.

0|0
    0|0
    • Güncellemede çaldığım parçayı koydum

• Hayır demez kimse öğrenmen için daha kolay olur müzik kariyerinde basarılar dilerim :) EİG için sağ ol ayrıca :)

• öemli değil :)))

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben de yakında electro gitar ya da kemana başlamayı planlıyorum takipdeyim belki iyi bir öneri bilgi vs çıkar ^‿^

0|0
    0|0
  • Kuzeninin notalarla uğraşma demesi yanlış olmuş, uzun vadede bir şeyler yapmak istiyorsan notaları sakın es geçme. Bir ortama gidersin derler bu şarkıyı mi den değide fa dan çalalım derler kalırsın öyle, klavyedeki notaları avucunun içi gibi bilmen lazım, daha sonra gamlara çalışmaya başla. Bunları zaten parmak egzersizleri ile birlikte yapıcaksın, youtubeden selim ışık gitar derslerini arattır ordan öğren, başarılar.

0|0
    0|0
    • Peki dostum. Notaları öğrenmeye başlıyım ben. çok iyi öğrenip biyerlerde çalmak istiyorum. Sesimde güzel. Teşekkürler cevabınız için

• Tamam çok teşekkür ederim dostum iyi akşamlarr

• Sağolasın sanada.

• Kafana göre takıl

0|0
    0|0
    • Öyle yapıcam zatende. Ayrıca ortalama öğrenme süresi 8ay diyo. 8 ay ne a.. q 8 ayda ağaçtan gitar yapmasını öğrenirim ben :D :D

• Aynen öğrenirsin :)

• Bir arkadaş vardı bu sitede, gitardan iyi anlıyordu;ismini hatırlarsam etiketlerim :)

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;