ATEİST ler bir bakın!! Ateist olmak için 3 sebep?

Guçlu fikirleri olanlar varsa düşüncelerini almak isterim?

0|0
718

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında okadar kolay açıklanacak bir durum değil fakat elimden geldiğince bir sıralama yapmak isterim. Bunu da sadece müslümanlık üzerine yapmak istemiyorum.
    1) Kutsal kitap sahibi semavi dinlerin hepsinde tam olarak çevrilemeyen ve meal konusunda fikir ayrılıklarına düşülmesine sebep olan açıklamalar. Allah ın herşeyi yaratan yaratıcı olduğunu söylüyorlar fakat bu büyük yaratıcının kendi yarattığı canlıların zeka ve gelişimlerine göre bir kutsal kitap gönderemeyeceğini düşünmek büyük çelişki değilmidir.
    2) Cennet cehennem mevzusu var. Bir yorumda bahsedilmiş fakat yanlış bir bilgi yok sadece müslüman olan insanların günahlarını çektikten sonra damga yiyerek cennet e gidecekleri kutsal kitapta belirtiliyor diğer din ve inanç mensuplari kafir görülüp cehennem den çıkamayacaklardır bu ibare bariz yazıyor. Büyük bağışlayıcı neden adam kayırıyor?
    3) Kutsal kitaplarda melekler iradesiz olarak belirtilir fakat şeytan tüm büyük kitaplarda bir melek olarak geçerken irade sahibi olabiliyor?

bu bugları açıklayabilen doğru düzgün kimseyi tanımadım :/

4|3
    1|3
    • Öncelikle yorumun için teşekkürler. Akıl ve irade sahibi olan tek canlı biziz ve bizim yonlendirilmeye ihtiyacımız var. Evet mutlaka çelişkiler vardır ki onda itirazım yok fakat sadece Müslümanlar cennete gider durumuda yok. Doğruyu seçip seçmeme üzerine oynuyoruz. Hıristiyanlardan kuran ı benimseyenleri örnek gösterebiliriz mesea

• Eger mevzu herkesin aanlayabilecegi bir durum olsa zaten Allaha inanc noktasinda herkes inanirdi. ve imtihan sırrı kalmazdi. cennet cehennem olmzdi. Muallakta yani ucu açık boslukta birtakim konular var ve bu durumda Allah kendine inanan ve inanmayanlari ayıracak. Keske uzun uzun konusulabilse. Aslnda sorgulama mantigini iyi bilen kisilere cevap vermek güzel. Yani olaylari guzel yerden yakaliyorsun. Inanc ve iman konusuu birbirinden ayri. Inanan herkes iman edemiyor ne yazikki. Iman kalple oldugu icin allahn melekleri kitabi peygamberleri ahiret hayati kader ve kaza konulari kalple imani gerektrr. Önce saglam bilgi saglam inanc olusturup snra iman edersek böyle şüpheler kalmaz @komidin

• @Aşkbnmadım doğru dur çok uzatmak istemiyorum açıkcası konuyu dediğin gibi keşke karşılıklı çayımızı kahvemizi alıp konuşabilme şansı olsa bunları. Açıkcası tefsir olayını sevmiyorum sadece müslümanlık için değil bu arada yazdıklarım tekrar yanlış anlaşılmasın elimden geldiğince burada müslümanlık üzerinden gitmemeye çalıştım fakat müslüman bir ülke de yaşadığımız için mevzu müslümanlığa döndü. Dediğim gibi düşman olma durumum yok olamazda aksine cidden bilgisi olan insanlarla konusmak isterim neyse sağlıcakla kalın teşekkürler katkısı olan herkese :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• https://www.youtube.com/watch?v=669Zwh-awI8

Tövbe Tövbe! Pepe Bile Yağmur Duası Okuyor.. Ateisler..

1|0
    0|0
  • Ateist olmak için en büyük sebep Kur'an... Şaka değil..

Gerçekten anlayıp iyi analiz eden herkes ateist olabilir..

2|1
    1|1
  • Ateist insanlari son derece ahmak buluyorum. Allaha inanmiyor diye degil yanlis anlamayin. Bir bilye bile durdugu yerden bir milimetre bile spontane yer degistiremezken , bir evrenin bir guc bir yaratici ya da siz ne isim veriyorsaniz o olmadan spontane olustuguna inaniyorsaniz ciddi mantik sorunlariniz var. kurani tevrati ya da incili sallamayabilirsin ama bir yaraticinin olmadigini kimse soyleyemez

2|0
    0|1
  • Ateist olmak için

1- Kuranın Türkçe meali
    2- Müslümanların din adına yaptığı katliamlar
    3- Dünyada 4.000 küsür din'in olması?

Senin özelliğin ney ki?

1|2
    0|0
    • Din fazlalığı tanrının olup olmamasıyla ne ilgisi var?
      Müslümanlar , belirli bir topluluk , belirli bir donemde yaşamış, sen o kesim yüzünden doğru bir şeyi niye red edesin ki?

• @karamaski senin beynin almaz. uyu sen

• 3 maddeyle bişeylere bağlama kendini. çok boşsun. senin ki beyinse bizim kisi ne bak bu da tartışılır. olum arabayı arkaya alıp poz vermeye benzemez bunlar ;)

• ataist olmak için 3 sebep sıralıyorum

1-gerikalı olmalısın
    2-bütün ilim ve bilim bilgisine sahip olduğun halde dünyanın bir bigbang büyük patlama sonucunda kendiliğinden oluştuğunu iddaa edebilecek kadar moronsundur
    3-Düşünme ve karar verme yetilerin gerçekten olduğu halde bunları kullanamamakta ustasındır

1|3
    1|2
    • ataist değil ateist. din, insanların kendi görüşünce yaşayacağı bir seçimdir. bir birey diğerine bu konuda baskı/yorum veya senin gibi ahlaksızca çıkışlar yapamaz/yapmamalı.

• yahu adam, sen bana gerizekalı diyeceksin sonra da medeni olmaktan dem vuracaksın. yapma mübarek, madem müslümansın müslüman ol. ya cahdet ya da efendi ol, bırakalım bu işleri lütfen...

• Medeniyetten Bahseden arkadaşların başka bir din dil ya da ırk'a karşı alaycı tavırlarını görmek nasıl bir ironidir oda ayrı bir olay ya tamam azizim bırakalm sen dinini yaşa ben dinimi kimsenin diline dinine rengine karıştığımız yok sadece yorumlarınızı okuyunca bir kötüleme ve tabir-i caizse küçük görme olduğundan bunu yapan insanlara gerizekalı demekten gocunmuyorum.

• Öleceğini bilenin, dirileceğine inanması beni çok şaşırtıyor.

2|0
    0|1
    • Neye inanasın?
      Veya neden inanmasın?

• Her şeyin bir bedeli ve karşılığı var. Ona göre yargılanacaksın. sanırım şu ilahi adalet bu olsa gerek

• Ama ahirette ölüm yok. Ebediyen yanmayı göze alan, mum ışığına parmağını tutsun... Akıllı olun akıllı, namaz kılmak, oruç tutmak allaha ibaedet etmek ağır gelmesin size. Siz allahın üvey kulu değilsiniz, bir gün inş tövbe dersiniz. Allah gafur ve rahmandır. Affedeceğini de buyuyor.

Şöyle düşün birde bir elmanın var olması için ne gerek? ben söyliyim. Bir dünya gerek. Toprak gerek, hava gerek, su gerek ve.. vs.. bunu da yaradan allahtır, mülk onundur, o pek büyük ve pek kudretlidir. Olur ki bir gün dönersiniz.. Allah hidayet etsin.

• İnançsız olacağıma bir inança sahip olup Allah' a şükür etmeyi tercih ederim.

Varsın elma şekerine tapsınlar beni ilgilendirmez.

1|0
    1|1
    • iyi de neden inandığınız sorulmamış ki? :D

• @DoubleB öyle bir yazayım dedim açıkcası uzun yazınca bende daralıyorum okuyanlarda

ps : ciddi şekilde yazdıklarımı okuyan müptezeller var.

• 1. neden hayatın acı üzerine olması sınav diyip bizi yemeleri
    2. neden birden fazla din olması ve bunlardan bir tanesinin cennete gitmesi
    3. neden allah ın herşeye güçü yetiyorsa neden bu kadar çok din var
    4. neden islam hak din ise neden içinde bir sürü meshep e ayrılmış
    gibi gibi sorular falan geçiyor akıldan...

0|0
    0|2
    • 1. hayat acıdan ibaret değildir.
      2. bunlardan bir tanesi cennete gitmiyor. bilgi eksikliğin var sanırım.
      3 ve 4 bizden doğruyu bulmamız isteniyor. Tek bir şık gelse seçme şansın olurmuydu ki biz kadar akıl ve irade sahibi hiç bir canlı yok

• Bu senin doğrun diye onumuze meze olarak sunuluyor din, siyaset evet haklısın. ama gerekli araştırmayı yapmak, kitap okumak senin elinde yanılmıyorsam unutma doğruyu sen belirlersin din adamları, etrafındakiler değil

• Mezheplerin orTaya çıkisini okuyup arastrn mantikli cvplar bulursunuz

• 1- olmamak için bir sebep olmaması.
    2- inanmak için 3 sebep olmaması.
    3- inanmak ve inanmamak bireyin kendi kararı olmasından dolayı.

1|0
    0|0
    • Nedensiz bir şey olduğuna inanmıyorum bana göre var tabiki tartışılır orası. 1 ve 2aynı yere çıkıyor.3 e katılıyorum

• bir ateistin uçak sallanıncaya kadar geçen zamandaki durumuydu ateizm. ya da bir adamın 2 ay ömrünün kaldığını öğrenince Allaha inanmaya başlamasıydı...

0|0
    0|0
  • Niye kafan orya doğru mu kayıyor?

0|0
    0|0
  • ataistlik çok saçma bir yaratıcının olmadığını savunmak cahilliktir

0|0
    0|0
  • Ateist olmak icin sebep yok

0|1
    1|0
  • Bana tanrının varlığını ispatlayın diyorum kimse bişey diyemiyo

0|0
    1|1
    • Etrafına bakman yeterli

• Bu yani tüm herşey evren. Sence bir patlama veya bir evrim inanılmaz mekanizmalar yaratabilir mi?

• Ya tabi neden olmasın ki hep ulaşımazı neden düsünüyorsunuz ki

• ule bu HIRSIZların öte dünyada yanmayacağını bilmiyor olsam var ya gece uyku uyuyamam, ne ateistliği, ha olana da saygım var orası ayrı

0|0
    0|0
    • Ateistlerin müslümanlarla dalga geçme sebebi bu işte. Cehennem korkunuz olmasa iğrenç insanlar olacaksınız hepiniz :)

• Zaten sırf ateist diye senin gibi birinden "bi kaç kat aşağıda" yanacaklarsa öyle tanrıya ne gerek var megan fox'u allah yapsalar daha mantıklı davranır

• @pemberuhemici ya yorumu düzgün okusana güzel kardeşim ateist nerde napıcak bana ne ben şu başımızdaki hırsızdan dert yanıyorum kendini yaktırıyorsun bana benim senle ne işim var o Yukardakiyle senin aranda ben o duruma saygılıyım diyorum tey yareppim :) yalnız megan gelsin emir versin ben kızıl denizi yararım sen rahat ol :D

• Bu kadar üstün bir yaratıcı olsaydı kendine kul yaratma ihtiyacı olmazdı keyfine mi yarattı yoksa

1|0
    0|0
  • Özentilik.
    Cahillik.
    Saflık.

2|1
    0|1
    • Gizli kullanıcı ne ya? Niye cesurca yazmıyorsunuz

• Ateizm çökmüş bir kavramdır.

• kime özeniliyor misal? cehalet? :) saflık? :) hmm ülkemizde saf cahiller kendine ateist diyor hmmm. çok mantıklı.

Kızlar Ne Diyor 7

• Bu konu senin düşündüğün gbi deilki Allahın adaleti senin dünyada sorguladigin adalet sistemiyle calismiyor. Mizan dedigimiz ölçü Allahin adalet terazisi. O çok baska. ven müslüman dogdum bir baskasi Hristiyan. Ama hrstyn bnden daha ahlakli ve güzel yaşıyor. Smdi bu durumda ben cennete o cehenneme mi gidecek. Hayr tabiki. Bunu ancak Allah bilir ama Allah öyle adaletsiz değil . Küçük bir pencereden bakmayin olaya lütfen. peygamberimiz anlatyr. Bir fahişe kadın çölde giderken bor köpeğe rastliyor köpek susuz ağzı kurumuş. Kadın ayakkabisiyla kuyudan su cekiyor köpeğe iciryr. Allah onu bu davranışından cennete alıyor. Bu bir kıssa. belki o kafin o suyu verrken Allah rizasini düşünmedi. Ama icinde has temiz saf bir iyilikle bunu yapti. Ve Allah onun merhametini begendi. Yani diyecegim o ki siz güzel seyler yapin Allah adaletli merak etmeyin. Ama insanlar adaletsiz

2|0
    0|0
  • Bu nasıl bir soru ya ateistliğe davet eder gibi...3 ya da 5 her neyse herkesin kendine göre nedenleri vardır. Artık imansızlaşmak için sebep başlıkları açıyorsunuz.
    Ateistlere bazen üzülüyorum.
    Kimsenin inancı beni ilgilendirmez asla lafım yok onlar saygısızlık etmedikçe saygımda var... Ama gerçekten yazık. Kesinlikle küçük görme amaçlı değil ama valla yazık Allahın yarattığı bir can küçücük masumken büyüyor ama zamanla şeytan avucuna alıyo ve yaradanını inkar ediyo. Yazık.

0|0
    0|0
    • Canım bu soru seni tatmin etmezse etmez. Cazip geliyorsa bir daha sorgula pardon dolduruşa getir kendini derim. tartışıyoruz. Kimse kimseye hı bak bu doğru aş bununla yaşa demiyor. Bu konuda da davetkar değilim

• Ya soru başlığından, soruş biçiminden zekasız olduğun belli hala ne diyorsun ya :) neyse hadi güle güle.

• Ateist olmamak için 3 neden;
    1-Kur'an-ı Kerim
    2-Kainat
    3-Peygamberler

1|4
    2|2
  • Kutsal kitapları neden ve nasıl sorularını sorarak, mantık hatalarını görerek okursan anlarsın. 2 kurala uyup sonsuza kadatpr cennete gitmek zor değil, beynimi yok sayabilseydim yapardım. Ama sorgulayınca saçmalıkları görüyorsun.

0|0
    0|0
    • Amaç tartışmal zaten koyun muhabbeti değil.
      Din ile ilgili kitapları okuyacağım zaten. teşekkürler

• kendini birseye inandirmak icin sebep mi ariyosun? sana herkes inandigi sey icin sebep verebilir, onemli olan senin dusuncen, hissettigin.

0|1
    0|1
    • Hayır ben sadece fikirlerini oraya onları iten şeyi merak diyorum. kimsenin goruşunu alıp kalıba oturtmam. teşekkür ederim

• Hayatın amacını sorgulayınca kafayı yiyosun zaten direk.

0|0
    1|1
  • bu yoruma bir aciklama yapmak istiyorum... Dusunsene sen sana inanmayan birini yaninda barindirir misin. Yoksa sana inanip dediklerini yapmayan bir insani mi yaninda tutmak istersin. Inanci olanlar her zaman onde degilmididr biz ne deriz ilk guven onemli.. o yuzden Allahta kendisine inanmayan birini istemez. Ama inanip dediklerini yapmayanlar cezalarini gordukten sonra onun yanindadirlar
    .

0|0
    0|0
    • En iyi gorustekine yorum yapcaktim aslinda yanlis yere yazmisim pardoon :)

• Allah ın affediciliğ i şeftak i vs diğer tüm vasiflarını insan beyninle sorgulayıp ben istemezdim oda istemez diyorsun sonra da en büyük ilah gösteriyorsun burada bir çelişki yokmu? işinize geldiğinde insan beyni açıklamaya yetmez gelmedimi böyle saçma sapan savunma yöntemleri lütfen kullanmayın. Bunu hakaret olarak algılamayın lütfen gerçekten yaratıcının en büyük ve ulu olduğunu düşünüyorsanız bu tarz düşünceleriniz onu küçültüyor farkına varın kendinizle bir tutuyorsunuz şu an resmen :s

• Benim demek istedigim o degil biz aciz olmamiza ragmen boyle bir seyi kabul etmezken o kainat yaraticisi bu acidan dusunmuyosunuz ki. Direk dar acidan bakiyosunuz bir dusun otur dusun. Sen Allahin gozunde en onemli varliksin. Seni ustun tutmus yaratmis. Varligimi bilsinler demis. Biz napiyoruz seni yaratan o bilen o seven o veren o alan o. Sanki bunlar hiiic yokmus gibi kendi kendimize mi uredik biz. Bunlar burada tartisilmaz yuz yuze tartisilir imkanim olsa gelir konusurdum

Yükleniyor... ;