Bale Hakkında Bilgi?

İnterneti altüst etsem de bale hakkında pek bir şey öğrenememiş değilim, ama öğrenmek istediklerim de ayrıntı şeyler. Mesela senaryodaki roller balet ve balerinlere nasıl dağıtılıyor ve bunlar nasıl açıklanıyor? Tıpkı tiyatrodaki gibi mi? Ayrıca provalarını nasıl yapıyorlar? Topluca mı yoksa tek başlarına mı? Ve provalarını nerede yapıyorlar? Tabii bunlar gibi onca sorum var, ama bu konu hakkında pek bir bilginiz yoksa cidden bir şey yazmayın, çünkü gerçekten önemli ve bu ayrıntı bilgileri bilmem gerekiyor.

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Bale diyince aklıma real Madrid oyuncusu bale geldi = ) 😄 😄 😄

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bale tiyatronun dansla birleştiği müzikli sahne sanatıdır ben 7 senedir baleye gidiyorum ve bence danslarını en zoru dans ederken tek bir hata bile kabul edilemez kusursuz olunmalı ayrıca ayağı kolu başı aynı anda hareket ettirmeyiniz mesele en basitinden 1. Pozisyon ayak duruşunda kafan 45° lik bir acıyla yana bakacak ve elinde aşağıda kalça hizasında olacak sonra en basit hareketlerden biri olan plie yapınca dizler kırılacak kalça hizasındaki el hafif yana doğru açılacak ve karafatma ele bakarak 45° den 90° şekilde yana bakacak ve hepsi aynı anda olacak zaten bir müddet sonra refleks olarak kolu başı kafayı aynı anda hiç düşünmeden hareket ettirebiliyorsun ayrıca bu hareketleri yaparken hep dik durmalı vücudundaki tüm kasları sıkı tutmalı ve gulumsemelisin dediğim gibi bale baya zor bir iş hele işe point sizin demenize parmak ucu ayakkabisi girince işler 10 kat daha zorlaşıyor eğer point ayakkabısının üstünde çok fazla dans edersen (bu 3-4 saat oluyor en az) kesinlikle ayağın kanıyor o yüzden balerinler in olmazsa olmazı yara bandı ama sonuçta gerçekten zarif ve asil bir dans ve bu dansı yapan insanlarda dansın kendisi gibi çok zarif duruyor balerinler in çoğunun uzun bacak boyun belirli bir esneklik ince el ve ayak bilekleri ince el parmaklar kuğu gibi uzun bir boynu dik bir duruşu vardır ayrıca balede 2 tane çok ünlü program vardır ki bunlar rus Vaganova bale programı ve Royal Acadamy of dance (İngiliz kraliyet dans akademisi) programları vardır ben RAD programına göre bale yapıyorum bu programlardan ya da kuruluşlardan birine üye olmayan bir bale kursu hiç bir halt öğretmez çocukların işte küçükken eğlensin diye gittiği uyduruk bale kursaliridir ama ciddi bir bale eğitimi isteniliyorsa Vaganova ya da Royal Acadamy of dance programına göre bale yapilmali

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;