Bunu kesin okumalısın dediğiniz bir kitap var mı?

Özellikle tarihi kitaplar önceliğimdir ne olursa hangi tarihten bahsederse bahsetsin bunun dışında diğer kitaplardan da önerileriniz varsa yazın?

0|0
94

En İyi Kız Görüşü

• veronika ölmek ıstıyor... serenad.. puCCa günlük var cok eglencelı bıde ama onu kızlara tavsıye ederım

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Halen okumadıysan SEMERKANT-Amin Maalouf

Nizamülmülk, Hasan Sabbah,Sabetay Sevi ve Ömer Hayyam'ı tanıdığım kitaptır..:)

0|0
    0|0
  • Ben tarih kitaplarını pek sevmem, popüler kitaplar okurum ama ablam bayılır tarih kitaplarına.Bana uzun süredir okutmaya çalıştığı bir kitap vardı, çok ısrar ediyor ama hala okumadım; Puslu kıtalar atlası. Bi' dene istersen.

0|0
    0|0
  • Puslu Kıtalar Atlası, İhsan Oktay Anar...

0|0
    0|0
  • Buket Uzuner-SU

0|0
    0|0
  • Ayşegül'le Arda Mutfakta

0|0
    0|0
  • Erkek olmak-David Cohen

0|0
    0|0
  • ayşe kulin-veda gzldi

çalıkuşu - reşat nuri

twilight-Stephenie Meyer...

0|0
    0|0
  • aclık oyunları.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Her Türk evladının ilk okuması gereken kitap "Nutuk"tur. Güvenilir kaynaklardan temin edip okuduğunuzda sizi bugün meşgul eden yüzlerce sorunun büyük bir dahi tarafından çok önce çözüldüğünü farkedeceksiniz. Kurtarılmış topraklarda yaşayan bir insan kurtarıcısının temel öğütlerini unutur ise büyük bir kaosun parçaları olurlar. Ondan sonra ne okusan boş. Okuyoruz, edebiyat, sanat, spor, mühendislik, ancak dünyanın neresindeyiz? Kaç makalemiz var bilim literatürde ? Spor okuyoruz kaç madalyayla döndük olimpiyatlardan? Hangi sanat akımına öncülük ettik ya da ciddi bir katkı yaptık? Kaç tane filmimiz ödüle layık görüldü? Hapishanelerinizde yazar, çizer, gazeteci, romancı, karikatürist, bilim adamlarınız var mı? Dünyayı doğru okuyabiliyor muyuz?

1|1
    0|2
    • Nutku ben okudum kendimi İnkılap Trihi kitabı okuyumuş gibi hissettim tek farkı birinci ağızdan anlatılmasıydı

• Ama Atatürk sadece bir vatan kurtarmadı devrim yaptı eğer devrim yaptıysan yaptığın şeylerin bir mantıklı acıklaması olmalı halkta evet doğru aldığı kararları uygulamalıyız demeli halkın desteğini almayan devrim devrim olmaz sadece bir müddet devam eden sonra yıkılan bir yönetim olur

• Evet ama halkta da istek olacak, çağı yakalayacak, biz dünyanın neresindeyiz diyecek bir şuur olacak yoksa 100 tane Atatürk de gelse bu coğrafya 1000 yıl sonra yine bu seviyede kalır. Dünyanın en geri kalmış coğrafyasında yaşıyoruz hala. Düşün ki koskoca Selçuklu adam edemedi, Osmanlı adam edemedi bu bölgeyi. Sorun halkın ne istediğidir. Kurtarıcıların ne yaptığı bir yere kadar götürür.

• 1984 - george orwell ; müthiş bir hayal gücü, müthiş bir psikolojij gerilim... matrix , v for vendetta tarzı filmler hep bu kitaptan esinlenmişlerdir.

0|0
    0|0
  • metal fırtına

0|0
    0|0
  • cin ali ile berber fil

0|0
    0|1
Yükleniyor... ;