Eskiden bayramlar daha mı guzeldi?

Eskiden bayramlar daha guzeldi, benden baska böyle hisseden varmi?

0|0
1030

En İyi Erkek Görüşü

• Ramazan boyunca yandı kandiller

Ramazan Bayramı mübarek bayram

Aydınlatan nurla ışıdı âlem

Güzel hoş ay mutlu güne sözlendi

Hasret gidermeye dağlar düzlendi

Bayramlaşmamıza yaren gözlendi

Allah’ım kuluna verdi sevinci

İmanlı yüreğe girdi sevinci

İnsanlarız olmayalım biz kinci

İlahi böcekte uçan kuşlarda

İnci inci akan gözden yaşlarda

Bereket çoğalır yenen aşlarda

SANCAKİ’m bir görsen coşar çocuklar

Şeker toplamaya koşar çocuklar

Bayramda bambaşka yaşar çocuklar

Hacı Yiğid

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 29

• Her sene eskiden bayram güzeldi nedir. şu eski olan kısmı anlamadım gitti. 10 sene önce yine eski bayramlar güzeldi diyorlardı. 20 sene önce de aynı. 30 sene önce de 40 -50 sene de.

bu eski bayramlar hangi yıla ait acaba ?

Benim kucuklugumdeki bayramlar cidden güzeldi mesela.

o zamanlar cep telefonu da yoktu. belki mektuplaşma vardı.ya da giderdik. böyle uzaktan mesaj atmayla mail atmayla bayramlaşma olmaz. Tamam teknoloji belki. Ama teknolojiyi cift taraflı kullanıp görüntülü ve sesli konferans yapmadıkca samimiyetsizlik ortaya cıkar diye düşünüyorum.

Eskiden el öpmeler gezmeler bir çok yeri dolaşmalar vardı. simdiyse bayram sadece tatil.. zihniyet bu artık. bayramı sadece tatil goruyorlar.

0|0
    0|0
  • Bayramları bayram diye emreden yüce allahtır. Onun emirleri sonsuza kadar öyledir. Fakat biz her şeyde olduğu gibi bu konuda da usulü bozduk. Bu bizim suçumuz... ve maalesef bizden böyle nesiller yetişiyor. Bozulma sade bunda kalsa iyi... :( Sorduğun soru için de teşekkürler.

2|0
    0|0
  • Eskiden örf adet vardı şimdi ptt var pijama terlik televizyon ... allah bilir çoluğumuz çocuğumuz neler görecek ...bir memleket bu kadar değiştiyse...

1|0
    0|0
  • evet haklısın arkadaşım

1|0
    0|0
  • 99 dan sonra Türk milletinin kafa attı zaten. Kimse eskisi gibi değil.

1|0
    0|0
  • hayır bayramlar hiç bir zaman güzel değildi

0|0
    1|0
  • Eskiden bayram vardı şimdi bayramcık :) İyice uzaklaşıyor insanlar sevgiden saygıdan ama hadi bakalım :)

1|0
    0|0
  • önceden duyduğum o coşku artık içimi doldurmuyo :/

1|0
    0|0
  • yok

0|0
    0|0
  • malesef dediğin gibi çok kötü bir durum üzülüyorum ben.

0|0
    0|0
  • Hep bilinen banel bi soru. :(((

0|0
    0|0
  • bayramları hiç sevemedim..

0|0
    0|0
  • bayramlar çocuklara güzeldir. şimdi büyüyoruz, yaz ayı, hava güzel. millet geziyor parka gidiyor tatile bu yüzden kış ayı gibi değil bayram çok normal

0|0
    0|0
  • Yenik düşüyor herşey zamana

Biz büyüdük ve kirlendi dünya

sanki evet küçükken her şey daha güzel daha gerçekçiydi.. şimdi renksiz soluk gibi... bayram tadı yok sıradan bir cumartesi..

0|0
    0|0
  • gün geçtikçe önemini yitirecek.. bayram havası bile yok günümüzde sıradan bir günmüş gibi :(

1|0
    0|0
  • güzel ne kelıme buyuk hazzı vardı sımdılerde ıse herkes bırbırınden kopmus derecede :(

0|0
    0|0
  • kesinlikle haklısın. insanlar formalite icabı bayramlaşıyolar sanki

1|0
    0|0
  • eskiden yaş küçüktü para geliyodu ahhh ahh nerde o eski bayramlar :)

0|0
    0|0
  • eskiden daha iyiydi ya :)

0|0
    0|0
  • bayramlar çocuklara güzel

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 10

• seninle aynı fikirdeyim. sabahtan beri şeker toplamaya gelen çocuk bile olmadı :( oysaki bizim arefe gecesi gözümüze uyku girmezdi heyecandan yarın bayramlıklarımızı giyip şeker toplayacağız diye :) bir de bayram harçlıkları vardı tabi... biriktirdiğimiz bayram harçlıklarıyla lunaparka gider gönlümüzce eğlenirdik. arefe günü mahalleye yakın bi yere ucuzluk pazarı açılırdı. herkes bayramlığını şekerini oradan satın alırdı arefe günü... hey gidi eski günler...

1|0
    0|0
  • Bayram çocuklara güzel

1|0
    0|0
  • peah yarın bayram ama bi sevincim yok akrabaları bile dolaşmak istmyorum o derece bayram olması bile bişy ifade etmyooo

1|0
    0|0
  • Küücükken kapı kapı gezerdikk arkadaslarda toplasıp annemler falan para verirdii ah ahh :))

0|0
    0|0
  • Eskiden el öpmeye kapı kapı giderdik şimdi giden çocuklar cinayete kurban gidiyorlar

1|0
    0|0
  • evet eskısı gıbı tadı yok

1|0
    0|0
  • Yo benim için aynı.

0|0
    0|0
  • Yeah yeah eah yeah yaa gecmisteki gunlerdennn

0|0
    0|0
  • Daha güzeldi.

0|0
    0|0
  • banel bir soru olabilir fakat bayramlarda akla gelen gerçek. eskiden iyi olan nadir şeylerden bir tanesidir eski bayramlar..

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;