Yılbaşını kutlamak size de saçma gelmiyor mu? neden Hristiyan Bayramı'nı kutluyoruz?

onlar da kurban kessin o zaman mk ! :D

0|0
311

En İyi Erkek Görüşü

• yılbaşı yıl yıl noel falan filan değil ki hicri yılbaşında bile eğlenceler yapılıyor yani neymiş yeni bir yıla girerken kutlamakta yanlış bişey yokmuş ha diyeceksen eğer o müslüman takvimi o zaman müslüman ve türk olarak yine eski 12 hayvanlı türk takvimi kullanalım sonuçta o da güneş yılına göre yani periyodları daha doğru ;) hem ne kadar güzel hem miladi hem hicri yılbaşını kutlayabilecek bir toplumuz e dinende insanları kaynaştıran etkinliklerde sıkıntı yoktur olsa bayram olmazdı o kadar değil mi?
    tek sorun nasıl kutlayacağını bilememekte onun suçuda yine toplumun kendi içinde tüccarlara kanmasınlar efenim;)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Ben kutlamiyorum gidip kafa dagitiyorum yilbasi bahane.

1|0
    0|1
  • Sabır. Cahillik bedava.

0|1
    0|0
  • Kızcağız haklı beyler DAĞILALIM!!! ;)

0|1
    0|0
  • bir bitmediniz * . al oku da kültürlen. itü sözükte bunla ilgili yazı var link paylasamıyorum oku onu.

yılbaşını hristiyan adeti sanmak diye

özetle sen yeni yılı kutluyorsun. noel'i değil. doğum günü kutlamak gibi bir şey. dooğum günündeki dilekleri yeni yıl dileği yapmak gibi

0|0
    0|1
  • Valla şaşırdım ilk defa böyle düşünün birileri var yıl başı için helal valla böyleleri kaldımi bu devirde

0|1
    0|1
    • hristiyanlar noel i kutlarlar biz ise yeni yılın gelişini aynı şeyler değil noel aralık ayının 25 sinde olur

• Evet saçma.

0|0
    0|1
  • saçma geliyor

0|0
    0|1
  • mk yani hakkaten :D

0|0
    0|0
  • Vay * .. Her sene aynı saçma sapan muhabbetler dönmezse ülke bölünmeye gider * .

0|0
    0|1
  • Belliki etrafından duydukların kadar konuşuyorsun. Yılbaşı, bir yılın bitimiyle yeni yılın başladığı geceye verilen isimdir. 5bin yıl önce bile kutlandığı gibi hristiyanlıktan önce milattan önce de kutlanıp süs eşyası çam ağacıdır. Osmanlı zamanındada yılbaşı için eğlenceler yapılıyordu son zamanlarına kadar. Dini farketmeden her insan yeniyılı kutlar. Ancak sadece hristiyanlar noel adındaki bayramı kutlar ve bu bayram bir ay sürer. Bazı mezheplere göre bayram daha erken ya da daha geç başlayabilir ve yılbaşıyla aynı zamanlara denk geldiği icin karıştırılıyorlar. 1 nisanın kurban bayramına denk gelmesi gibi birşey bu. Ne yani kurban bayramı 1 nisana denk geldiğinde 1 Nisan günü müslümanların bayramı mı olucak? Avrupada iki yıl yaşadım daha o hristiyan dediğin insanlar bile noel ile yılbaşı arasındaki farkı biliyorken buradaki modern insanların bu ikisini karıştırmasına ne diyebilirim ki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• 7 hristiyan bir danaya ortak girmedikçe çam ağacı süslemem

-NFK

1|0
    0|0
  • Bence de kessinler terbiyesizler kesmiyorlar.

0|0
    0|1
  • Cahillik diz boyu.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;