Kurabiye hirsizi :)))))?

Bir gece, kadının biri havaalanında bekliyordu. Uçağının kalkmasına daha epeyce zaman vardı. Havaalanındaki dükkandan bir kitap ve bir paket kurabiye alıp kendisine oturacak bir yer buldu.
Kendisini kitabına kaptırmış olmasına rağmen bir süre sonra yanında oturan adamın olabildiğince cüretkar bir şekilde aralarında duran paketten birer birer kurabiye aldığını fark etti…
Bir taraftan kitabını okuyup kurabiyesini yerken, bir taraftan da gözü saatteydi. ‘kurabiye hırsızı’ kurabiyeleri yavaş yavaş tüketirken, kadının kulağı saatin tik taklarındaydı; ama tik taklar sinirlenmesini yine de engellemiyordu.
Kendi kendine düşünüyordu; “Kibar bir insan olmasaydım, şu adamın gözlerini morartırdım!”
Kadın kurabiyeye her uzandığında, adam da elini uzatıyordu. Sonunda pakette tek bir kurabiye kalınca, “Bakalım şimdi ne yapacak?” dedi kendi kendine.
Adam yüzünde sakin bir gülümsemeyle son kurabiyeye uzandı ve kurabiyeyi ikiye böldü. Kurabiyenin yarısını ağzına atarken, diğer yarısını kadına verdi. Kadın kurabiyeyi adamın elinden kapar gibi aldı ve ‘Aman Tanrım, ne cüretkar ve ne kaba bir adam; üstelik bir teşekkür bile etmiyor!’ diye düşündü
Hayatında bu kadar sinirlendiğini hatırlamıyordu. Uçağın kalkacağı anons edilince, derin bir nefes aldı. Eşyalarını topladı ve çıkış kapısına yürüdü. Kurabiye hırsızına dönüp bakmadı bile. Uçağa bindi ve rahat koltuğuna oturdu. Daha sonra kitabını almak üzere çantasına uzandı. Çantasına elini uzatınca, gözleri şaşkınlıkla açıldı!!!
Çantasında bir paket kurabiye duruyordu!!! Çaresizlik içinde inledi; “Bunlar benim kurabiyelerimse eğer; Ötekiler de onundu ……. ve benimle bütün kurabiyelerini paylaştı!”
Üzüntüyle, özür dilemek için çok geç kaldığını anladı. Kaba ve cüretkar olan ‘kurabiye hırsızı’ kendisiydi !!!

BU metni iletisim yonunden kritik edecek olsaniz neler soylerdiniz?


0|0
20

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

  • Onyargi. Insanlarin hep sucu baskasinda aramasi kendileri yerine. O yuzden cikiyor zaten anlasmazliklar

    0|0
    0|0
  • Olur öyle vakalar

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;