Amerikayı türklerin keşfettiği gerçeği?

arkadaşlar amerikanın ilk keşfinin haritasını piri reis 1478 yılında çizmiştir. çizmiştir diyorum çünkü çizdiği dünya haritasının tamamıdır. yani o dönemlerde insanların gidemediği yerlerin haritasını bile çıkarmıştır. peki bir haritayı çizmek için bir kişinin değil birden çok kişinin bilgisi gerekir ve zamana bağlı olursa bu haritanın tamamlanma aşaması 1300-1400 yılları arasında olduğunu göstermez mi?

peki bilimin bile anlam veremediğini bir mantık hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
gidemediği derken kutuplardan bahsediyorum.

0|0
12

En İyi Kız Görüşü

• bence geçmişte üstü örtülen çok şey var. ama o kişiye de helal olsun ne diyeyim

0|0
    0|0
    • bunu zaten bbc kendisi belgesel yaptı. yani şimdiki koşullarla bile gitmenin imkansız olduğu yerlerin haritasını çizmiş. kutup noktasına günümüzde gitmek çok zordur.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

• Yapma be dostum ya. Piri reis kıtabı-bahriyede bu haritayı portekizli korsanlardan rehin aldığını yazıyor. Adam bizzat ben gitmedim diyor acıkça. Sadece prtekizli kaptanlardan topladıgı haritaları birleştirmiştir bu o haritanın köşesinde bile yazıyor. Ki dönemin osmanlı kadırgalarıyla atlantiği gecmiş olması hayal dahi edilemez. Son yıllarda bazı paragözler kitaplarını satabilmek için bu palavrayı çıkardı

0|0
    0|0
    • kardeşim anlaman kıt mı :)

• Kıt kardeşim ya :D Piri reisin yaptıklarını kendisinin bilemeyecegini düşünebilecek kadar zeki değil
      im. Kitabı bahriyede yazanları doğru sanıyorum sırf kendisi yazmış diye. Bir de mal gibi linke bakmak yerine osmanlıcasından okudum adamı iyi mi :DLink yoks kitap mitap yalandır piri bilmez diyecek kadar üstün bir zekam yok he

• haritayı çizmiş olabilir de ayrı bir kıta olduğunu farkedip oraya ayak basamadıktan sonra ne anlamı var ki?

0|0
    0|0
    • keşfetmek oraya sahip olmak değil tarihi bir değerin ön plana çıkmasıdır. sen uzayı keşfedince oraya gitmezsen orada uzay yok mu dersin? benim mantığım tarihe keşfeden kristof kolomb değil piri reis olarak yazılmasıdır.

• tamam sensin osmanlıdan nefret eden arkadaş. bilgisizlerle polemiğe girmememi einstein öğretti.

• einstein beynini kullanan bir insandı sana da tavsiye ederim

Yükleniyor... ;