Sakız bile çiğnettirmiyorlar adama !?!

çoğunuzun bildiği üzere singapur da sakız çiğnemek yasak ! evet yanlış duymadınız hatta üstüne üstelik sakız çiğnemek için devletten izin alıyorsunuz. sizce bu olgu bir saçmalık mı ? yoksa tamda isabet olmuş diyenlerden misiniz ?

Güncellemeler:
teknik bir arızadan dolayı özür dileriz efem.

"olgu" hatası şu şekilde bayan Chicco tarafından düzeltilmiştir ;

bilimsel olarak kanıtlnmış fenomen demektir olgu...

Suyun 100 derecede kaynama olgusu;) cümlesi-doğru bir örnek..

Arkadaşımın bize gelmesi gibi bir olgu düşünemiyorum-cümlesi yanlış bir örnek.

0|0
125

En İyi Erkek Görüşü

• Çan çan sakız çiğnerler bide patlatırlar üstelik.Şeytan diyo tam şişirirken vur ağzının ortasına. Bak birdaha yapabiliyor mu?

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• olgu terimi hatalı. doğrusunu söyliyim mi?

0|1
    0|0
    • evet kardeşim hemen doğrusunu alalım buyrun..

• tobeeee, gelmis istanbul beyfendisi bana boylesi bir sitede TDK dersi veriyor. Mesele imla degil yavrucum, mesele kavramlar... Mesele imla ve noktalama olsa, "herkes hata yapabilir" dedikten sonra -virgul- koyman gerek e be yavrucum.

• Ahaha :D bu güzel işte herkes bi sakin olsun neyin kafası bu ya ^^

• Bize de yurtta yasakLadıLar isyan ettik ve kazandık :D

0|0
    0|0
  • İsabet diyorum sesli sesli çiğnediler çok sinir bozucu oluyor

0|0
    0|0
  • saçmalık

0|0
    0|0
    • Sakızın yasak olduğu ülkede bakkal veya marketlerde sakız bulmak ise mümkün değil. Öğrenilen bilgiye göre ise sakız ancak eczanelerden alınabiliyor. Önceden bir doktorun yazdığı reçete sayesinde sakızın alınabildiği ifade edilirken, şimdiler de ise bu yöntem değişmiş durumda. Yeni uygulama ile Singapurlu bir vatandaş eczaneye gidip kimlik bilgilerini eczane ile paylaşması durumunda sakız alabiliyor. Neden kimlik numarası ile sakız satıldığı, neden bu yöntemin uygulandığı ise bilinmiyor. (alıntı)

• singapurda sakız çiğnenmesinin yasak olmasının sebebi, çiğnediği sakızı yere atan insanları onlemek için, hatta orada trenle ulasım onemli oldugu için trenin kapılarına sakız yapıstıran gerizekalılara engel koymak asıl amac:)

0|0
    0|0
  • Derste çiğnemek yasaktı ama dinlemez çiğnerdik :):)

Parası neyse veririz özgürlüğümüze dokunmasınlar ;)

0|0
    0|0
    • bacım herşey para değil özgürlükte bir yere kadar ://

• evlenmeden önce sakız eve sakız sokmayacağına hatta çiğnemeyeceğine dair imzalı kağıt imzalattırıp sonra yemin ettirticem zaten merak etme herşeyi düşündüm ben tuhaf hanımefendi ;))

• çok saçma ya yemek yemek içinde izin alıyolarmı :)

0|0
    0|0
  • Ciddiyetsiz bir görünüş sergilediğindendir belki.

0|0
    0|0
  • Niyeki?

0|0
    0|0
  • Şuanda sakız çiğniyordum bu soru kötü oldu.

0|0
    0|0
  • saçma :/

0|0
    0|0
  • sakızı böle çakkıdı çakkıdı yapıp böle paaat diye patlatanlara elimde taşıyacak olduğum bir kızlcıkla cevap veresim gelio gel öyle patlatılmaz böle patlatılır diye ben hiç sevmiyorum sakızı çiğnememde saten bazen arkadaşlarım yanımda çiğnio çıkarttırıorum böle garip sesler çıkarıolar falan hele yolda pat pat bence ciddi bir duruş olmadığından yasaklamışlardır ben hoş bulmuyorum sakızı haddinden kötü çiğneyenleri

0|0
    0|0
    • o yanında takur tukur çiğneyenlere atık su borusu parçası ile kafalarına vurur musun lütfen benim için ://

• o halde sizi kutluyor greenpeace ks yılın ödülüne layık görüyoruz. teşekkürler efem...

• hahah:):)::) oo teşekkürlerr

Erkekler Ne Diyor 4

• İsabet olmuş. Ayakkabının altına bir yapıştı mı çıkmıyor meret. :)

1|0
    0|0
    • bu ve daha birçok nedenden ötürü zaten örneğin metro kapılarına yapışıp kapıların kapanmasını engellediği için de olduğu söyleniyor...

• cogumuz singapar da sakiz cignenmesinin yasak oldugunu biliyormuyduk?

o nasil sacmalikmis lan! devlet dedigin benim ne yedigime ne ictigime yasak koyamaz.

0|0
    0|0
  • çok dığru bir karar burda çiğneniyo da ne oluyo? kaldırımlara baksana... ayrıca yere atılan sakızı kurumadan kuşlar yem sanıp yemeye çalışıyor ve gagalarına yapışıyor sonuç açlıktan ölüyorlar...

0|0
    0|0
  • kuşlar ekmek sanıyor, ondan mı acaba?!1!1birr

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;