Kitabım için ana karakter önerisi?

Fantastik ve dram türünde bir şeyler yazmayı düşünüyorum. Aklımda güzel bir konu var, kişilik bölünmesi ve özel güçler falan olacak fakat ana karakteri nasıl bir tipleme olsun karar veremedim.
16 yaşında asosyal bir erkek çocuğu mu?
20 yaşında asosyal ama çekici bir adam mı?
16 yaşında asosyal bir kız çocuğu mu?
20 yaşında seksi ve çekici bir kadın mı?
ya da sizin önerinizle bir tipleme olabilir. Nasıl bir tipleme yapsam daha uygun olur?

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tarz bir karakterin mümkün mertebe psikolojik sorunları olması gerektiğini düşünüyorum. Özel yetenekleri nedeniyle toplumdan dışlanan kadınlara çekici gelmeyen herkesin uzak durduğu bir tip olmalı. Ancak aile içinde kendisini anlayan iletişim kuran bir anne baba ya da büyükbaba figürü oluşturabilirsin. Esas oğlan ya da esas kız mutlaka ergenlik çağını yeni geçmiş bir yaşta olmalı. Yaşıtlarıyla asla anlaşamamalı ancak okulda, etrafa yaydığı enerji nedeniyle bir şekilde çekilmekte olan meraklı ve onu anlamaya çalışan ama asla başaramayan bir karşı cins de işe yarayabilir

1|0
    0|0
    • Anlamaya çalışan ama asla başaramayan karşı cins, evet bu gayet iyi bir fikir.

• Ve bu nedenle aralarında çok sağlam bir duygusal bağ var

• Evet, iyi bir fikir.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Bunu izle, fazlasıyla yardımcı olacaktır. Hatta komple tüm bölümlerini bitir.
    https://www.youtube.com/watch?v=NAA52ui_Gzg

0|0
    0|0
    • Elfen Lied izlemişliğim var. İlham kaynağımdan birisi sayılabilir.

• O halde bir kadın karakter iyi seçim olur.

• Genelde özel güçleri olan kişiler asosyal ve kendi içene kapanık tipler oluyor. Bence olaya daha da farklı bir konudan yaklaşın derim.
    Eğer genç bir birey olursa ailesi ile birlikte yaşaması gerekiyor, ya da genç yaşında ev bark sahibi olması gerekir ki bu pek inandırıcı olmaz.
    Öte yandan kadın karakterin seksi ve havalı olması da Marvel ya da DC Comic'in süper kahramanlarını akıllara getirir.
    Bence Keanu Reeves'in başrolünde oynadığı Constantine gibi bir tip işinizi daha da kolaylaştırabilir. Umarsamaz agrasif ve yalnız bir erkek profili.

Yinede ben bu gençler üzerinden gidicem derseniz de, Powder, özel güçler üzerine garip bir filmdir, fikir sahibi olabilirsiniz.
    Pek fantastik edebiyatı okumadığımdan kitap önerisi yapamadım.

1|1
    0|0
    • Tam aklımdaki şeyi yazdınız. Kadın karakter konusunda dediğiniz şey çok doğru, özel güçler ve havalı bir kadın. İlla ki süper kahraman tiplemesine uygun olurdu. Tekrar, dediğiniz gibi umursamaz agresif ve yalnız erkek profili bu iş için en iyi seçim olur. Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. :)

• Rica ederim, ilham periniz eksilmesin.

• daha olgun birisi olsun bence.

1|0
    0|0
  • 16 yaşında asosyal bir kız çocuğu olsun bence. bir defa çekici kahramanlar her filmde/romanda var. onları direk eliyorum. Kız cocugunun olması onun daha masum görünmesine sebep oluyor benim gözümde.

şimdiden kitabında başarılar ;)

1|0
    0|0
  • 20 yaşında seksi ve çekici bir kadın mükemmel bir konu olur
    Algıların yanılması için ideal bir karakter

1|0
    0|0
  • 20 yalşında a sosyal kız çocuğu olsa? Şıklarda yok ama 16 çok genç :/

1|0
    0|0
  • 18-19 yaşlarında herkes tarafından dışlanan arkadaş gruplarının arasına alınmayan hor görülen birisine sanırım bu karakter çok yakışır.

1|0
    0|0
    • Erkek mi kız mı olsa daha iyi olur?

• Bu tipleme erkeğe daha çok yakışır. arkadaş edinemeyen bir tip yapmalısın. ortamlara girmeye calışan sosyal ama dışlanan birisi.

• Bence de erkek daha iyi olur. Asosyallik ama fazla kullanılmıyor mu?

• Asosyal olursa sorun bence sosyal olsun sorun daha iyi gizlenir

1|0
    0|0
  • 16 yasinda kiz ile ana kahraman hikaye ilerisinde karakter veya sahsi kavramlara daha vakif oldukca konuyu renklendirebilrsin belki aile kurmak, belki sevgilisi ve onunla ouku orgusu surer falan..
    Hikaye grlisir diye dusunuyorum..

0|0
    0|0
    • Mutlu sonları pek seven birisi değilim açıkcası. Bu yüzden biraz daha hüzünlü son düşünüyorum. Bunun için bir kız mı yoksa erkek mi daha iyi olur?

• Evet, bir erkeğin daha iyi olacağını düşünüyorum. Sizin dediğinizde ki gibi yazarsam Lucy filminin kitabı gibi olacak.

• Filmi Izlemedim ama Marvel tarzi farkindaysan artik yeni hero veya hikaye cikarmiyor, seri devami getiriyor...
      tekrara dusup siradanlasacagini biliyor..
      Yani o tarz, artik kisirlasti belkide..

Kızlar Ne Diyor 3

• öncelikle kişilik bozuklugunu iice arastır mesela kişilik bozuklugunun altyapısı 10yaşlarında baslar genelde cocuklukta yaşanan travmalar nedeniyle ortaya cıkar. eğer agır bir kişilik bölünmesini konu alacaksan yaşı büyütmende yarar var. birde kişilik bölünmesi daha cok bayanlarda kendini gösterir. geçireceği travmalardan yola cıkarak karakterin cinsiyetini belirlemelisin. mesela bir tecavüz vakasını travma olarak ele alırsan bir bayan karakter yaratman daha etkili olabilir.

1|0
    0|0
    • Biliyorum, araştırdım. Küçük yaşından itibaren bir çok cinayete tanık olmuş bir çocuk, ya ailesinin öldürülüşünü görmüş ya da ailesinin işlediği cinayetleri. Bu travmalardan sonra çıkan katil bir kişilik. Gücünü en iyi şekilde kullanabilmesi için ve dediğin gibi ağırlaşması için yaşının da büyük olması lazım elbette.

• şimdiki açıklamana göre söylediğin seceneklerden 20 yas erkek uygun gözüküyo ama cekiciğin ve asosyalliğin hikayeye ne kadar etki edeceğini gerekli olup olmadıgını tahmin edemediğim için yorum yapmam dogru olmaz. ama baska fikirlerede açığım demişsin bana kalsa bu sekilde bir travmatik bozuklugu bir anne figürüyle birleştirirdim. cunku kişilik bölünmesini tetikleyen bişey olması gerekiyo mesela anne olduktan sonra kendisinde ikinci bir kişilik olarak annesi gibi birini geliştirebilir. kendi annelik içgüdüsü ile katil annenin içerde verdiği bir savaşı ele alabilirsin. bende genelde ruh hastalıkları üzerine hikayeler yazıyorum. ama daha cok duygusal temaları işliyorum fantastik bir kitapta bu karakteri yerleştirmen zor olabilir. tabi bu üni. de hamile kalan genc bir kız da olabilir ya da kürtaj yaptırmak zorunda kalmıs bir genc kız. kürtajında bir cinayet oldugunu varsayarsak ilk cinayetini işlemiş genc bir kadın giderek asosyalleşen bir kadın.

• 30 yaşında işsiz, sefil gibi duran ama zamanında patronluk yapmış, karizmatik

1|0
    0|0
  • asosyal ve dışlama zaten her kitapta var başka türlü bişey olmalı.

0|0
    0|0
    • Aynen bu konuda çok haklısın. Nasıl bir şey olabilir?

Yükleniyor... ;