Şeytan bu kadar kötü mü?

Şeytan ve iblis hakkındaki fikirleriniz neler? Şeytan bu kadar kötü mü yoksa kararları insan mı verir tamamen? Yapılan her bokun şeytan üzerine atılmasından sizde rahatsız mısınız? Yapılan her bokun metafizik ile ilişkilendirilmesi sizce sorunlu bir şeylerin var olduğunun kanıtı değil mi?

https://i.hizliresim.com/Y5l3RD.jpg

ÖZGÜR İRADE

0|0
68

En İyi Kız Görüşü

• Ben bu tur varliga gercekten inaniyorum ve o lanet seye hepimiz istemsiz uyuyoruz onu yenebilene helal olsun.

1|1
    0|0
    • O diretmiyor ki insan yapıyor. Ayrıca ben metafizik inancı olmayan biriyim ama okuduklarımdan çıkardığım o tanrıya insanın ona sırtını döneceğini söylüyor. Yani döndüreceği hakkında bir bilgi yok yol ayrımında. Daha sonraki ayetlerde bahsediliyorsa bilemem.

• özelden bir yaz

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Bisktir birader bu nasil bir kafadir inanci zayif olaninda inancini alicaksiniz elinden sen su sordugun sorunun cvbini bizdn iyibiliyosun * snn ve snn gbilernin

1|1
    0|2
    • Senin gibilerden cevap beklemedim zaten. Ben kimsenin inancınından vazgeçmesini istemiyorum ufacık bir mantık, araştırma ve sorgulama isteği, gerçeklere tamamen teslimiyet zaten vazgeçmeyi sağlıyor. Ben bunlardan birisini sunmadım. O yüzden sana bb.

• Seytana bu devirde gerek yok kanimca.

0|2
    0|0
  • Seytandan kotu serefsiz pislik insanlar var dunyada emin olun

0|1
    1|1
  • netliği severim
    adam net
    kötuluk yap dıyor sadece
    bana net olcan arkadas. ama bu arkadası sevmıyorum ben. bu arada su kurban etme olayını knusalım senle hele bir. bende su ara kurban kesmek ne sacma ay trıplerıne gırmıstım. senın konundan alacagım bısıyler olabılır karsılasmamız tesaduf olamaz.

0|0
    0|0
    • Kurban Bayramı, Hayvan Hakları Günü'ne denk geliyor.

• cok komıkmıssın:) sevemedım senide. kolay gelsın hacı

• İman etmedikçe cennete giremezsiniz ve insanları sevmedikçe de iman etmiş bulunmazsınız demiş resulullah. Bak burada engel olan ben değilim doğrulara ulaşmanda en büyük engel allah.

• Ben şeytana uymam kardeş planlarimi anlatırım hoşuna giderse dahil olur :D

0|0
    0|0
    • Ruhunu şeytana satmışsın sadece efendinin o olduğundan haberin yok belkide :)

Erkekler Ne Diyor 8

• bu sitede olanları görünce kahkahalar attıgı kesin :)

0|1
    0|0
  • evet ama arada puştun verdigi fikirler hoşuma gitmiyor degil yani :D
    ne diyeyim allah hepimizi nefsimizden ve şeytanın eline düşürmesin

0|0
    0|0
  • Şeytan o kadar iyidir ki bütün günahların sorumluluğunu kendi üstüne aldı.

Bam.

0|1
    1|0
    • Yeah. İyiydi :)

• - aldın hemen bak burada da şeytana iyidir dediğin için armageddon'un kudüs'üne girmeyenlerden biri olarak atadılar hemen seni :)

• Haha günah sevap =iyi kötü olduğunu bilseler bana taparlardı

• kuranda seytan ayetlrindne soz edilir...

salman rustu nuın kitabı var bu kouyla alakali.

cok derin bir mevzu dur

0|0
    0|0
    • salman rustu dedikçe islam'dan daha da uzaklaşıyorum dostum. Yazdıklarından ötürü değil, ona yapılanlardan dolayı.

• bentanrıya ınınaiyorum sorun dinler iyi oku yadıklarımı

• Deistsin okey de tüm dünya dinleri kötü olamaz ya bir tane iyi çıkacaktır elbet dimi :D

• Şeytanı dövmüşlüğüm vardır

0|0
    0|0
  • yok dostum biz anlaşıyoruz tüyünü bnde untmuş sölede bir ara alsın.)

0|0
    0|0
  • seni görünce aslında şeytandan daha kötü olanlar oldugunu anlıyoruz mayk :D

0|0
    0|0
  • Şahsen ben şaytanı severim niyeti Belli kötülük yap başka birşey istemiyor :)

0|0
    1|0
    • İstiyor mu yardım mı ediyor yoksa yaptırıyor mu?

• Hristiyan bibliyografisinden bakarsan iblisin (Lucifer) yalnız olmadığını görürsün.

• Mantıklı aslında o kadar iyiliği tek başına yapması mümkün değil

Yükleniyor... ;