Evrim teorisi ile müslümanlık birbiri ile çelişir yanılgısı?

Arkadaşlar bildiğiniz gibi kuran'da ilk insanlar olan adem ve havva'nın çamur/toprak'tan yaratıldığı geçer. evrim teorisi de, insanın maymun ile ortak bir atadan evrimleştiğini söyler.

Şimdi bir düşünün. Siz hiç dünyada, hatta evrende, bir süreç gerçekleşmeden pat diye ortaya çıkan bir şey gördünüz mü? Göremezsiniz. Çünkü süreç kullanmak allah'ın sünnetullahında vardır.

Dünya'nın 6 dönemde/günde yaratıldığı Kuran'da geçer mesela. Bu bir süreçtir. Ya da ağaçlara bakın. Siz hiç sabah uyandığınızda bahçenizde yepyeni bir ağaçla karşılaştınız mı?

(Bu soruyu sorma sebebim ''yaratmak'' kelimesinden sadece aniden ortaya çıkma anlamını çıkaranların çok fazla olması. Halbuki süreç sonunda meydana geliyor her şey bu evrende. Yani evreni yarattığına inandığımız allah koca evrende her canlıyı, her oluşumu süreçler sonunda meydana getirir.)

O başlangıçta bir tohumdu, sonra filizlendi, yaprakları oluşup kendi besinini üretmeye başladıktan sonra yavaş yavaş büyümeye devam etti, ve en sonunda meyvesini verdi. Bu bir süreçtir değil mi? Gördüğünüz gibi allah yarattığı hiçbir şeyde süreç kullanmaktan çekinmez.

Çünkü imtihanlar dünyasında araya sebepler koymalıdır. Eğer aniden yaratılma diye bir şey olsaydı zaten buna şahit olan herkes iman ederdi, imtihan kalmazdı ortada.

Şimdi evrim konusuna gelelim. Evrendeki her şeyi süreç sonunda yaratan allah'ın adem ve havva'yı evrimsel süreçler sonucunda yarattığına neden inanmayalım?

Allah'ın süreç kullanma özelliğine şahit olan her insan, evrim teorisi ortaya atılmasaydı bile, adem ve havva'nın aniden yaratıldığını düşünmemeli bence.

Güncellemeler:
Kimse de okumuyor. Acınacak haldeyiz vallahi kızın teki popom çok mu büyük diye sorar cevap yağar bilimsel bir konu konuşulunca okuma zahmetinde bile bulunmuyor kimse.

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • hacı sen nabıyon ya :) git yemek ye tv izle atom hakkında olsa bu konuşman bir yerde tamam belki işimize yarar kullanırız diyicemde bu senin dediğinden çıkan sonuçla dünyayı ele geçirebiliyormuyuz bir şeyler değişecekmi yani?

  0|0
  0|0
  • Amacın dünyayı ele geçirmekse burada harcanıyosun :)

  • Hepsini Göster
  • din insanın hayata bakış açısını kökünden değiştirebilir ve bu yanılgı din ve bilimin gereksiz yere çatışmasına sebep oluyor. Yani ciddi bir problem.

  • bakış açısı kardeş sence o önemli bence başkası diğerlerine göre de başka şeyler haklısın

Yükleniyor...