Dengesiz yazıların değeri, en fazla ne ederdi?

Öncesi ile sonrası arasındaki zaman diliminde, zamanın geriye doğru sardığını fark etti ilginç bir şekilde. Sona vardığında oyununun, başladığı noktanın pek uzağında olmadığını görmek, ince bir sızı yaratsa da olan olmuştu. Bundan sonrasının renksizliği loş ışık altında parıldayan alnında bir iz bırakmış gibiydi. Geceler her zamankinden erken inmişti günlerine. Ve seslerini derinden, daha derinden işitmekteydi.

Bir baktı bir daha bir daha baktı, içerisinde bulunduğu yanılgısına. Bir oyunun içinde büyüdükçe zamanı küçülecek. Küçülen zaman oyunları büyütecekti. Sesler birbirine karışıyor, gölgeleri gibi kendi içinde eriyip gidiyordu. Gidiyordu da ardında gitmemesi gerekenleri de sürüklüyordu. En nihayetinde varacağı yolun sonu, yine o yolun başlangıcı gibi duruyordu..

------

Ve en nihayetinde bir insandı, ulvi bir kuvvetti yok! Bir nefes aralığı yaşamı insanlarla mücadele içinde geçmiş ve kalabalığın arasında fark etmişti ki; her yaşayan canlı yalnızca canlılığını sürüdürmek için vardı. Anladı ki insanları iyiliğini düşünüyorum demek, onlara yaptıklarımdan haz duyuyorum demekten öte bir şey değildi. Görmek ve duymak istediklerini yaşayamaması, onu her gece derin düşüncelerin içine hapsetmiş, milyonlarca hemcinsinden hiç farkı olmadığı gerçeğini unutturmuştu. Evet her kes gibiydi, farklı olduğu düşüncesi farklı olan milyonlar içerisinde eriyip gidiyor, farklılık denizinde bir farkındalık yaratamıyordu. Hemen her gece düşündü. Ne yapacağını ne söyleyeceğini ve nasıl davranacağının küçük hesaplarını yaptı.

Bunların çoğunu günü geldiğinde aklına getiremeyecek getirse de yapamayacak. Koşulsuz var oluşunu kabul etmekten öte bir şey olmayacaktı.. Ve bunu fark ettiği an midesine bir kramp girecek acizliğinin getirdikleriyle, en nihayetinde bir insan olduğunu götürecek , ve belkide doğmamış oğlundan utanacaktı...


1|0
11

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Para etmzdi.

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • soru biçiminde olmayan paylaşımların kaldırılır.

    0|0
    0|0
Yükleniyor...