İngilizce konuşmayı/yazmayı marifet sanma modası bu sitede de mi var?

Evet 2 gün önce geldim ama 2 gündür genelde gördüğüm ingilizce bilmeyen insanlarla alay edilen sorular, ingilizce sorular sorup -cahil insanlar nasıl olsa cevap veremesin diyeymiş- insanlara laf sokmalar falan?
İngilizce biliyorum tamam da, bir kişi ingilizce bilmiyorsa bunun onu cahil yaptığını falan mı düşünüyorsunuz? Kaldı ki dediğiniz doğru bile olsa dünyada herhangi bir yerde iş başvurusu yaptığınızda "İngilizce biliyor musunuz" diye sorulan tek ülke belki Türkiyedir, tüm dünya zaten ingilizce biliyor... Bilmese de bu bilmeyenleri cahil, aptal vs yapmaz.

Evet ingilizce bilmeyi marifet sanan arkadaşlar, sizin bu konudaki fikirleriniz neler?

0|0
323

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen ha :D

Gelmişler burada lise ingilizcesiyle + google translate yardımıyla soru soruyorlar :D

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• İngilizce hava atmaya çalışanlar ilk önce kendi dilini doğru düzgün konuşsunlar. Herkes kelimesini önce doğru yazsın onlar

1|0
    0|0
  • Net ortamı burası, bence fazla takılma bu tip şeylere. :)

1|0
    0|0
  • Balık beyinler ne yaparsın. Eğitim düzeyi bu seviyede olan bir ülkeden bu beklenirdi. Doğuda diye begenmedikleri hindistanda bile ilkokul çocuğu ıngilizce biliyorken burdan ne bekliyorsun.

1|0
    0|0
  • Ingilizce bilmeyen insan tıpta okusa da cahildir ! Bu senin yobazca düşüncelerine katılmıyorum. Bende öğrenme çabası içindeyim. Ama oyle googledan cevipte yapıştıranlara karşıyım. Haa bu arada sende ıngilizce Ogren çağa ayak uydur cahil kalma

1|0
    1|0
    • Ulan demeyim demeyim diyorum benden kültürlü oldugunu mu iddia ediyosn me ka ilk bir nickine bak polyglotum ben allahın yarma kekosu 5 dil biliyorum

• yok öyle bişey ya kim uyduruyo iki aya kadar bildiğim My name is yusuf tu benimde :DDD

1|0
    0|0
  • Türkçe kadar özgür dil yok çogu deyimi mecaz anlamı çeviremezsin :D Dilimize sahip çıkalım bilmeyenleri cahil sananları dışlıyalım

0|0
    1|0
    • Afedersin sayın keko da türkçe dışında bildiğin bir dil yok gelip burada türkçe çok zengin çok güzel dil falan diye zırvalıyosun :D
      Senin gibiler de bitse keşke

• Ruscaya merakim varda :) rusyaya gitmedikten sonra isime yaramaz

1|0
    0|0
  • jazda obowiatskova :D
    How can ı say, hmmm
    wir lieben autos...

0|0
    1|0
  • bunların hepsi özenti bayan

1|0
    0|0
  • Hello, is it me, you’re looking for?…

0|0
    1|0
    • People can love, like or hate each other but there feelings tell them the right way and you should always listen to your heart and not to your head!

• Çok acımasızca sormuşsun soruyu.. "evet ingilizce bilmeyi marifet sanan arkadaşlar" diye hitap etmişsin genelimize.. yazdığın bu yazıda sen haklısın bence, bize susmak kalıyor.. peki bu konuda "ingilizce bilmeyi marifet sanan" kitleye ne önerirsin, ne yapmalılar?

0|0
    0|0
  • Öyle birşey yok. Sana denk gelmiş diyelim.

0|0
    0|0
  • Helal olsun bu kıza !
    Dalga geçiyorlar akıllarınca işte..

0|0
    0|0
  • what da fak yo tolkin ebaut :D

0|0
    0|0
  • yes bebeqüm :Dd

0|0
    0|0
  • arkadaşlar ingilizcemi geliştirmek için ingilizce konuşacak arkadaş arıyorum burdan mesajlaşabiliriz veya herhangi bir sosyal medya ağı üzerınden de yapabiliriz. İlgilenen arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim

0|0
    0|0
  • ay dont kınov

0|0
    0|0
  • Haklısın sonuna kadar ben de ingilizce biliyorum ama kendimj bir b. k sanmiyorum

0|0
    0|0
  • İngilizce ogrenmemek icin guzel bahanem var

0|0
    0|0
  • Ged ağut of hiyır! Dörti cahil!

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 3

• Bir kaç soruda gördüm öyle değilim ama can sıkıntısı işte nick imde Türkçe gide İngilizce yi de katlettim toplu katliam :D

2|0
    0|0
  • İşin cehaletle alakası yok ama aynı şeyi sorunun sonuna1" help mi piliiiizzzz" yazanlara yapmayı ben de düşündüm, biliyor musun ingilizceyi? Buyur cevap ver. Yersen tabii

0|0
    0|0
  • en az bir dil bilinmeli

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;