Sizce güzel olmuş mu, kaba olmadan yazımı eleştirir misiniz? teşekkürle?

Gizli Üye
Kahve ahşapların hakimiyet kurduğu büyükçe bir odada, tüm çevre kitaplarla kaplıyken günün tadını çıkarmaya odaklanmıştık. Bakışlarım ıslak ve yorgunken Stephen King ile konuşuyordum, önsözünü okumak ve her kelimesine katılmak evrenin keyfini veriyordu neredeyse. Ucuz bir markanın, beyaz ve şık, naylondan poşetini kitaplarla doldurmuştum çoktan, almakta karar kıldığım tüm kitaplara bir hayranlık beslemiş ve olmazsa olmazım ederek, evladım benimsemiştim.

Pembe bir parlatıcı ile fazladan bakımlı ve hoş görünen tırnaklarım Franz Kafka'ya temas ettiğinde, iç çekişlerimin ne kadar da sesli olduğu hakkında bir fikrim yoktu. Rastgele sayfalar buluyor ve kelimelerde kayboluyorken, beğendiğim tek bir cümle hatrına pek çok eserini poşetime dolduruyordum, Goethe'yi bekletemezdim fazla.

Biraz suya ihtiyaç duydum, soğuk veya mümkünse buzlarla kaplı. Bir sayfa önümde açık bekliyorken, boğazımın kuruluğu dikkatimi dağıtıyordu. Sandalyemden kalkamaz, büyüyü bozamazdım. Tüm güzel yazarlar, parmak boyutuna dönmüş heyecanımı izlemek için başım üzerine kurulmuşken, yalnız bırakamazdım onları, giderlerdi.

Önümdeki kitabın kapağını nazikçe kapadım ve bakındım etrafıma,,... buralarda bir yerlerde olmalıydı; iki kızın ortasında, başka bir masada lakırtı ediyordu. İyi bir dost, yaptığı tüm işi unutur ve dolu bir bardak getirirdi, umutla doldum ve seslendim ona.
"!!!"

Fısıltılarımla bağırdım, duyulabilir ve yüksek; rahatsız edici değildi. Bakışlarının bir an için bana kaydığını gördüm, kulakları sesimle yeterince dolmamış mıydı? "!!!"

Aynı tonda bağırdım ve masam üzerine, kitabımın yanına orta sertlikle vurdum. Yanındaki kızlardan biri, gözlerini bana çevirmiş ve...'un omzuna nazikçe dokunmuştu, varlığını önemsediği bir güzelliğin sözü geçerdi, ne duymazdan ne de görmezden gelebilirdi artık.

Yerinden kalktığını ve yaklaştığını gördüm bana doğru, bakışları öfke doluydu ve gülümsüyordum ona karşı. Kitabımdan uzak kalmıştım, Goethe düşmemek için saç diplerime tutunuyordu art
Sizce güzel olmuş mu, kaba olmadan yazımı eleştirir misiniz? teşekkürle?
1
1
Görüşünü yaz