Sizce dünyanın en güçlü orduları?

Evet beyler bayanlar soru belli Sizce dünyanın en güçlü orduları kimler ve nedeniyle yazarsan8z sevinirim. bence en iyiler abd israil güney kore türkiye çin ve rusya sizin favarileriniz kimler?

0|0
616

En İyi Erkek Görüşü

• Amerika Almanya Rusya Çin Savaşta güç kadar önemli olan diğer bir konu casusluktur amerikanın echolon projesi yüzünden 1 numara Almanya 2 dünya savaşındada büyük işler yaptı Rusya ham madde ve donanım çok çin nüfusu yüzünden güçlü

0|0
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Rusya ve İsrail

0|1
    0|0
  • amerika rusya çin hindistan

0|1
    0|0
    • Hindistan bence sayılmaz askerleri çok fazla ama çapulcu gibi tipler onlardan asker olmaz keza iranda öyle tabi bu benim görüşüm:-D

• amerika rusya çin genel zaten. bir yerde kuzey koreninde orduya çok paralar harcadığını güçlendirdiğini okumuştumda ne kadar güçlü bilinmez

0|0
    0|0
    • Desikleriniz doğru kuzey korenin asker sayıı iyi bise ellerinde bol miktarda nükler var

• halk açlıktan kırılıyor adamlar yine ordu peşinde. onlarda bu akıl olduğu sürece orduları da tırtdır.

• Aynen haklısın:-D

• Amerika, Çin, Rusya, İngiltere

0|0
    0|0
  • Mordor'un ordusu :D ama o orta dunyanin

0|0
    0|0
  • müslüman türk insanları-osmanlı torunuyuzz-:D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• ABD-RUSYA-ÇİN-HINDISTAN Filo ve teçhizat bakımından en güçlü ülkeler...

ÇiN de asker sayısı en fazla ülke konumunda.

Ama şimdiki savaşların havadan havaya olacağını düşünürsek Abd önde geliyor diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • bunun için birkaç faktör var. Mesela silah altındaki askerlerin genel nufüsa oranı, gsmh nın silahlı kuvvetlere harcanan payı, denizi bulunan ülkelerin denizi bulunmayan donanmasız ordulara göre kapasitesi gibi. Asimetrik ve simetrik olmak üzüre temelde 2 sistem var. En güçlü orduyu belirlemek istatiksel olarak bir sonuç verse de sahada bu güce dönüşmeyebilir. Örnek; vietnam-abd savaşı (abd resmen kaçmıştır), lübnan-israil (2006) savaşı (israil rezil olmuştur), sscb-afganistan savaşı (koca sscb dağılmış sadece rusya kalmıştır. En iyi diye bir şey yok. "Harp için yapılan bütün planlar, harp başladığında çöpe atılır"

0|0
    0|0
    • Yani doğru diyosun ama abd israil gibi devletler kısa süreli yenilgiler alır ama uzun müddette dünyayı söm7rge ettiler nasıl olurda bu devletler kaybetti dersin hamas ve vietnam örneği gerilla tarzı savaş olduğu için üzerinde net bir galibiyet zor t7rkiyede bu yüzden pkkyı bitiremedi ama bu t7rk ordusunu güçs7z yapmaz

• Cevabın içinde simetrij-asimetrik diye belirtmiştim zaten. Abd-kuzey kore (Türkiye de dahil olduğu) savaşı da incelemeni tavsiye ederim.

• yanlış anlama ama süper güçlerin içine Türkiyeyi katman şaka gibi olmuş :)

0|0
    0|1
    • Yanlış anlıyacak bişey yok türk ordusu kore savaşımds bile abdnin götünü kurtardı 1 milyona yakın askeriyle dünyanın eniyi ordularımdan

• abd ye yardım etmek iyi birşeymi sence?

• Mazlum güney kore halkı kuzeylilerin istilacı tutumu yüzünden yardım istedi dünya bar8şı için t7rkiye abdyle koreyi girip çinlileri tokatladı halk istemiyosa nedem zorla komünizm yaymaya çalışıyolar yanl8şı onlar yaptı abdye yardım etmekle ne ilgisi var ben öylemi dedim bir bak

• Hangi değişkenlere göre kıyaslama yaptığın önemli. Örneğin Global Firepower 2014 yılı en güçlü orduları listesi hazırlamış. Global Firepower Listesi yaklaşık 50 değişkene göre orduların gücünü hesaplayıp sıralıyor. Endekse askere çağrılabilecek nüfus, tank, uçak, nükleer başlık, uçak gemisi, denizlaltı sayısı ve savunma bütçeleri giriyor.

Siteye göre ilk on:

1. ABD
    2. Rusya
    3. Çin
    4. Hindistan
    5. İngiltere
    6. Fransa
    7. Almanya
    8. Türkiye
    9. Güney Kore
    10. Japonya

0|0
    0|0
  • Günümüzde artık asker sayısının bir önemi yok öyle durumlara geliyorsunuz ki ABD nasıl atom bombalarını japonya ya attı bölgeyi yaşanmayacak hale getirdi ki o günden bu güne çok fazla şey değişti daha fazla bombalar üretildi nükleer bomba , hidrojen bombaları veya genetik bozukluk yapan şeyler vs bu yüzden ciddi bir savaş çıkmasını istemiyorum zaten çoğu devlet istemiyor abartılı şeyler olmadığı sürece çünkü savaşlar devletleri güçsüz düşürüyor.

0|1
    0|0
  • Dünyanın en büyük ordusu sanıldığının aksine Türk ordusudur son 100 yıl gerisinde bile tüm imkansızlıklara rağmen tüm imkan ve teçhizat ve ağır donatılı silahları yok edebilen bir milletiz, şöyle bir tarihin derinliklerine bakın Atillalar, Alparslanlar, Fatihler gibi biz savaşmayı genetik kodlarımızda yaşatıyoruz ve bir gün en büyük ordu ve silahlı güç yeniden biz olacağız...

0|0
    0|0
  • Abd rusya

0|1
    0|0
  • Rusya 1v1 de her türlü :D ama tabi kafana nükleeri yiyince ordunun pek bir önemi kalmıyor bunu da hesaba katmak gerek

0|0
    0|0
    • Rusyada sovyet zaman8ndski gücünden çok uzak:-D

• Orası öyle de yine de bu kötü durumda oldukları anlamına gelmiyor hala çok güçlüler her anlamda ki casusluk konularından da en az muzdarip olan ülke Rusya :D

• O kadınlar bizdede olsa:-D

• Çin :D Düşünsene Bir Savas Cıksa Dunyanın Yarısı Cinde Ztn :DSASDA

0|0
    0|1
    • Asker say8sıyla bir bok olmuyo japonya 100milyonlrn çini işgal etti zamanında

• Aynen ćagdaş:-D

• Smdi Bak Nukler Bomba Hidrojen Bombası Var :D :D Cinlilerin Ellerine Silah Verseler :D Bırak Ölsünler Derler Bombaları Attıklarında İŞleri Bitirirler Cünkü Teknoloji Olarak Cin En Gelismis Ulke Toplam 500+ Atom Bombası 5 TAne Hidrojen Bombası Varmıs:D

• İsrail ordusu degil panpa onlarin gucu ancak silahsiz kucuk cocuklara yeter. Türk ordusu ve Rus ordusu diyorum ben.

0|0
    0|0
    • israilde yabana atılcak bir devlet değil aga

• Sen diyosun onlarin krali benim asjskshks bir sakalım eksik ajsjsksk

• Asjajaaj salak herif

• türkiye 8.

0|0
    0|0
  • Amerikan ordusu tabii ki en güçlüsü.

0|0
    0|0
  • Amerika Rusya Cin

0|0
    0|0
  • Avengers bence :D en güçlü onlar :D

0|0
    0|0
  • Bordo bereliler :) amerkan ordusu b8le eğitum almak icin bordoberelilerin egitim aliyolar bazen

0|1
    0|0
    • Aynen ordu sırf bordo bereli olsa dünyayı işgal ederiz

Yükleniyor... ;