Türkiye'ye şeriat gelmeli mi?

Türkiye'ye şeriat gelse nasıl olur sizce? tecavüzler durucak. tabiri caiz edenler yakılıcak ki ibret-i alem olsun. hırsızlık yapanların kolu kesilicek. damgalanıcak. herkes istediği saatte dışarı çıkıcak. bunlar olmalı bence. sizce?

Güncellemeler:
Arkadaşlar detayda belirttiklerim olsa iyi olur dedim, eşitlik kavramı kalksin demiyorum zaten feministim. abartmayın.

0|1
2050

En İyi Erkek Görüşü

 • Bırakın şeriat gelse nolcak Türkiyede adalet diye bişi yok. Tecavüz eden cezalandırılmıyor adam öldüren 3-5 ay yatıp kalkıyor.
  Türkiye de adalet bu iktidar ile ciddi bir şekilde yok oldu.
  İsteyen istediğini yapıyor

  1|1
  1|3

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 49

 • Allahın kanunları, uygulanmassa herşey olur aksini diyeni muhattap almam Allahtan iyi bildiğini sanan kadar cahilide olamaz.

  Suudi arabistana gittim hacılık görevi için,2005 yılında hiç bir dükkan kuyumcuda dahil namaz saati kapıları kapatılmadan bırakılıp kabeye veya mescitlere gidilir. bayanlar örtülü inanın 41 gün erkek olduğum bile aklıma gelmedi manevi hava demeyin. dünya Allahın. ama türkiyeye döndüm İzmir hava alanında bir giyimler denk geldi Allahım bu ne ya gelir gelmez dedim önüme baktım sinirim bozuldu bu insanlar arasında başın önde gez yoksa tahrik olup günaha vede zamanla zina tehlikesine girecem bir de evlenmem gecikirse gelde sabret :) zina yapmadım ama eşinin yanında evde giyilecek kıyafetlerki pornografik filimlerde kullanılan kıyafetler dışarda giyiliyor evli bekar dul sevgilisinin yanında ana babası akrabası arkadaşı vb. erkekler bile bu açıklıkta giymiyor örtünene bakki hakkıyla örtünen el ve ayak bilekleri ve yüzü dışında görünmez diğerine bak arada fark aşikar sonra erkekler suçlu iradesiz sapık giyinimiyle tahrik eden masum erkek bu vb. giyinimlerden etkilenmiyecekte neden etkilenecek bayanın :))) kız erkek ayrı okusun dendi YOBAZ OLUNDU Ama okullardaki cinsellik yaşının 12 olması bekareti giden hamile kalan çocuğunu tuvalete düşüren kürtaj yaptıran gurup seks yapan anal oral yapan kız oğlan sayısı patladı sevgilisine tecavüz edeni internette yayınlayanı vb. Sonuç Allahın emirlerine uyulmaması batılılık modernlik çağdaşlık vb. bahanelerle geldiğimiz haller ortada şimdide çocuk için evlen sonra ayrıl modası dost hayatı modası pamuk ipliğine bağlı evlilikler. içki sigara zina eroin kumar vb. filimlerde sevişmeler sor sanat canlandırma bahane değilimi salla aile yapımız yara aldı ahlak namus edep lafta kaldı genelleme yok örnekler dağ ama diyene ceza hakaret dışlama. tecavüz, taciz, röntgencilik vb. neden kaynaklanıyor sapık demek kolay bu hale nasıl geliyorlar? bul önle yoksa konuş böyle...

  0|2
  2|1
  • O zaman arabistana git kardeşim. Senin için bir şey yok tabi. Bu sıcakta ne giyelim, çarşaf mı? Bizim dinimiz hoşgörü dinidir bunu unutma. Herkes sana göre yaşayacak değil. Herkesin kendi inancı var. Kimi islama inanır, kimi budizme, kimi hıristiyanlığa, kimi hinduizme, kimi deisttir, kimi ateist. Kimse kimseye karışamaz. Saygı duyalım.

  • Genel bir açıklama bu, kişileri hedef almıyor. hataysa yapılan kabul edersin, pişman olursun yapmamaya çalışırsın eyvallah. ama aksi olursa kendinden başkalarınada zararın dokunursa bunu uslübunca uyaranaki hem senin için hem kendi için uyarısı yobaz şeriatçı gerici cahil sapık vb. yakıştırmalar yapılırsa neden susulsun. Allah katında kim haklıysa o öteki haksız vede konuşursa kaale neden alalım ama çoğunluk hata yapar azınlık uyarır sonra birleşip saldır azınlığa hakaretle Allah huzurunda mahşerde hesap verirken bunlar çıkınca bas bas bağaran hakaret eden bizleri Aşşalıyan ne edecek Allahın emrettiğini 1 kez üsluba dikkatle uyarmak Müslümanlığa yakışır sonra sus burada tepki banamı Allahın emirlerinemi işine gelmeyenlerinemi işine gelen oldumu katıl. insanlara faydam çok dokunur açık kapalı ayırt etmem. atamızıda severim ziyaretinede gittim. kızdığım Allahın emrini çiğneyip uyarana kızıp kendini haklı görüp aksini kabullenmiyenler...

  • Allah şeriat kanunu emrettiyse örtünmeyi emrettiyse vb. aksi bayana ve erkeğe günah zarar ve riskse bunu belirtmek suçsa Bana değil Allaha tepki verin banada verseniz esasında tepkiniz ona emir ve yasaklar onun. benimmi :))) neyse konuyu kapatayım Anlamak istemeyen işine gelmeyen aksini idda eden Mahşerde Bizzat Allaha Hesabını Verecek Orda Görüşmek Üzere. konuyu açan k. bakma bu kadar detaylı yazmak istemezdim ama anlamayanlar çokça işine gelmeyenlerde ben saygı duyuyorum açıklara kınamıyorum onlar için duada ediyorum ama uyardıkmı iyi niyetle bizden kötüsü yok burdada olan bu. ben ne diyom millet ne anlıyor. anlayışın ve hoşgörün için sağol :) -1 verenlerde sağolsunlar.

 • Tecavüz duracakmı? Arabistanda tecavüz edilen kadın, namusunu yitirmekten suçlanıp asılmıştı. bilmem kaç yılı 2007 olabilir. Bu daha yeni 2012 de 4 yaşındaki fatıma 56 yaşında bölge müftüsü ile evlendirildi. İlk gecede kızda anal yırtığı oluştu ve kanamadan hayatını kaybetti. Müftü ise 6.500 dolar kan parası ödedi ve serbest kaldı. Arabistanda kadınların araba sürmesi yasak, zinayı artırır diye. Feministim demişsin o zaman kuran hiç sana göre değil ki :D Kadının 2 şahitliği erkeğin 1 şahitliğine denk geliyor. Erkek 4 kadın alabiliyor. İstediğini yapmazsan dövme hakkı var. Bunların hepsinin ayetlerini verebilirim, adıma sıkıntı yok. Bunlar size etkisiydi. Ya bize? Ben ve benim gibi ateistler direk asılacak, hoşmu :D Ayrıca iranda ayağa kadar giyilmeyen etek veya dar pantolon giymesi halinde, toplum huzurunu bozmaktan 80 kırbaç yiyor :D İstediğini sor donanımlıyım :D

  4|1
  1|1
 • Kadınlar oy kullanamayacak
  Tüm sosyal haklar önce erkeklere verilecek
  Tüm eğlence yerleri kapatılacak
  Düğün derneklerde kadınlar erkekler ayrı oturacak
  Kadınlar denize bile giremeyecek

  Kişisel görüşüm şeriatın saçmalık olduğu yönünde ama şu yönden bakarsak,
  Yani erkeklere batan bir durum yok gibi o yüzden tüm verilere dayanarak bunu kızlar daha çok cevaplasın bende merak ediyorum.

  1|1
  1|0
  • Şeriatın saçmaljk olduğhnu söylemek savunmak ne kadar saçma peki?
   şeriat dediğin ALLAH'ın emirleridir ve sen Allahın emirlerine saçmalık diyorsun
   İnanmıyorsan inanmayabilirsin
   Kemalistler gibi saygı duymak zorundasında demeyecem ama en azından yüksek çoğunluğu müslüman ve inanalardan oluşan topluma karşı laflarına dikkat edebilecek olgunluğu gösterebilirsin

  • Cevabını göremedim, başkalarına cevap vermek yerine kişisel görüşlerini belirtirsen bizde hem bilgi hemde fikir sahibi oluruz, burada bir şeyleri yarıştırmıyoruz, fikir beyan ediyoruz. Konsepte uygun davranın.

 • Şeriatı nasıl bilirsiniz ki?
  Türk Milleti Osmanlıda bile şeri hükümlerini yumuşatmış ve yanında örfi hukuku v ar.
  Şeriatı osmanlı bile kullanmamış. siz kalkmış seriattan bahsediyorsunuz
  Şeriat olan ülkelerde iran afganistan pakistan vs tam olarak uygulandıgına inanmıyorum
  İslam hukuku dogru anlaşılıp uygulanırsa cogu insan ister. Ama şu bir gercek ki insan para pul mal mülk ya da başkasının kuyusunu kazmak vs veya fesatlık peşindeyken yalancı lar öyle cogalır ki hele bu devrde.
  Fitne ve fesatın cezaları malum. neyse bu konu yıllardır konusulur. Fakat İslam hukukunu uygulamada eksiklik hep vardır.

  1|0
  0|1
  • Sudi Arabistan ve ISID suanda gercek Seriati uyguluyor. Ama onlardan gördükleri cirkin.
   Kabul etmek istemiyorlar.

   Sende onlardansin.

  • Komik olma ya
   şeriat ile İslam hukuku arasında da böyle bir cizgi var işte
   İnsan insanı öldürmez kardeşim. Son ana kadar Yaradan izin vermiş. sen kimsin ki onu öldürüyorsun? Şeriatı uyguluyoyr. neyin şeriatı? Ben islam hukukunu tanırım Şeriatı degil.
   Şeriat zaten islam hukuku diyeceksen ki boşuna söyleme cünkü İslam hukukunda insan katli yoktur

 • öyle birşey olursa derhal beni öldürmeleri gerekir. çünkü bu güne kadar hiç kimseyi incitmeyen ben, gözümü kırpmadan kanımın son damlasına kadar savaşıp ardımda milyonlarca ceset bırakabilirim. atalarım, bu topraklarda hain ve iki yüzlü arapların kültürünü devam ettirmem için canlarını vermedi. kendi öz kimliğimize sahip çıkıp özgürce neslimizi devam ettirebilmemiz için can verdiler. bu uğurda bir değil binlerce kez canımı veririm

  0|2
  0|0
 • Seriat sizin o bahsettiginiz seyler degildir..
  Seriat Allahin hukmu demektir. _seriati kotulemek Allahin hukumlerini kotulemektir
  Turkiyeye seriat lazim degil
  Gonullere, vicdanlara serait lazim!

  0|3
  1|0
 • Şeriat ne demektir? Biliyor musun gerçekten?
  Kütüb-i sitte tüm hadisleri ve Kuran'ı okudun mu?

  Keşke gelse de senin gibiler "keşke gelmemeliydi" dese diyorum bazen..

  Tabi gelirse ben bu ülkede durmam, irtidad cezası ölümdür çünkü..

  Akıl sağlığı yerinde olan insanlar şeriatı savunmaz.. Sadece 2 3 şeyi göz önüne alarak şeriat istemez..

  Ya cahildir ya da hasta.. Başka ihtimali yok.

  Şeriat ve Kadın - İlhan Arsel > Okumanı öneririm.

  1|1
  0|0
 • Seriat altinda Tecavüze ceza yok. Seriatin belirledigi kanunlari ve cezalari sen iki el ile saya bilirsin.
  Tecavüze Idam Seriat altinda bilem insan eseri.

  Gercek Seriat altinda tecavüz edilen kadin 4 sahit bulmazsa Zina yapti diye Taslanir, Erkek ise 100 kirbac ile cezalanir.

  Hirsizlik konusuna gelirsek. El kesmek hirsizligi önleyecek mi? Irana 1979'da Seriat geldi hirsizlik nerede geriye yöneldi?

  Sudi Arabistanda bilem bazi yerlerde El kesmeyi bir dönemler sonlandirmay baslamislardi cünkü bu ceza sonucu calisamayan insanlar cikyordu ortaya.

  Bir kisinin ellini kesmek Devlet icin daha fazla zarar olur. Disari cikmak diyerken. Sen kadin olarak zaten disari cikamazsin Seriat altinda...

  Lütfen ne istediklerinizi arastirin.

  2|0
  0|1
 • ne olmus feministsen? herkes insanlığın kötüye gittiğini bilir ama kendindeki hatayı düzeltmek için uğraşmaz. laik bir toplumda isteeyen dinini yasayabilmeli isteyen dünyevi zevklerini kişileri rahatsız etmeden yasaya bilior aslında. ama bizde bir ötekiletirme hakim... misal ben dini değerlere önem veren birisiyim (bekaret, iffet, v. s) belki bunlar senin için önemli olmayabilir. bu sefer sen bana yobaz geri kafalı dersin. bende sana hemen solcu damgası yapıstırırım veya kominist :D dinsiz v. s yani ön yargılar ötekileştirmeler olduğu süürece deği şeriat peygamberimiz basımızda bizi yönetse biz gene israil oğulları gibi azarız... bir çiçekle bahar olmaz lakin her bahar 1 çiçekle başlar. bu yüzden herkes önce kendini düzeltemeli. ve baharın baslangıcı olarak kendini saymalı... :)

  0|1
  0|0
 • Vaaayyy beni şaşırttın çekyat. Helalin var.

  2|0
  0|2
  • sağol bay mod.

  • Somya, buradaki insanların sana yüklenmesine anlam veriyorum. Yüzde doksanı şeriatı kendi bilmediği için bir taraflarından sallamış. Seni cahillikle suçluyorlar. Senin yorumlarını ve tarzını sevmezdim ancak şimdi gözüme girdin. Sakın fikrinden dönmeyesin. Allah daim etsin.

  • Hepsi birden yüklendi şaşırdım. çoğunun yazdığına güldüm geçtim zaten. pek takmam. o gün kavga ettikten sonra bende biraz gıcık olmuştum be. ama şu an ısındım. sağolasın:)

 • bunu bir kadının söylemesi ilginç. üzerine kuma mı getirilsin istersin yoksa sen mi kuma olarak gideceksin sonra

  3|1
  1|0
  • ne alaka?

  • Hepsini Göster
  • açıkladık işte. he şeriat gelsin mi gelsin bana batan bir durum yok ortada. erkekler bundan etkilenmiyor zaten. ben yine şeriat de de normal yaşantıma devam ederim ama kadınlar devam edebilirler mi onu sorsunlar ilk önce kendilerine

  • Dostum onu şu an da yapabilirsin. Sadece resmi hale gelir. Bugün doğuda bu çok yaygın, imam nikahı kıyıldıktan sonra 4 eş olayını kim engelleyebilir? Resmi olarak tek eş görünür sistemde onun üzerine 3 eş daha alabilirsin bunun şeriatın gelip gelmemesiyle bir alakası yok. Ayrıca İslam'ın tavsiyesi tek eşliliktir. Çünkü eşler arasında bir adaletsizlik olursa s. çtın.

 • somya şeriat dediğin kadar basit değil şeriatle yönetilen ülkelerin durumunuda görüyoruz cumhuriyet sistemi mükenmel tek eksiği idam ama emin ol muhebbet hapis idamdan daha iyi çünki ömrünü 4 duvar arasında geçirmek eminim çok zordur ölüm bazı insanlar için kurtuluş bile dene blir

  0|1
  0|0
 • Kadınlara ve çocuklara tecavüz edenlerin belirli şekillerde cezalandırılmasına okey, ama tamamiyle bir şeriatın gelmesini bir Türk olarak istemem ve karşı çıkarım

  1|1
  1|0
 • çevir kafanı bir bak arkadaş şeriatla yönetilen ülkelerin durumuna şeriat diyorlar ya =) peki tecavüzler, hırsızlıklar, duruyorsa şeriatla yönetilen ülkelerde bu idam edilenler kolu kesilenler kim madem bu caydırıcı bir yönetim şekli ise bu ınsanlar hala neden bu sucları işliyor demekki çözüm bu değil

  1|1
  0|0
 • Kesinlikle katılıyorum size..

  1|0
  0|2
 • Bu mümkün değil. 91 yıldır oturmuş bir Laik sistem ve bu sistemi destekleyen büyük bir kitle var bu sebepten mümkün değil. Ayrıca olan ülkelerin halini de görüyoruz.

  0|1
  0|0
 • Kuran devlet yönetmek için indirilmedi. binlerce sayfalık hukuk kitaplarında bile eksiklikler çıkarken 600 sayfalık bir kitapla nasıl ülke yönetilebilir ki.

  1|1
  0|0
  • Sırf şu lafın bile seni dinden çıkarmaya yeter biliyormusun?
   (inancın yoksa bişey diyemem tabi saygı duyarım...)

  • sana ne benim inancımdan yaa sanki yanlış bir şey söyledim. şeriat matah bir şey olsa bugün ortadoğu kan ağlamazdı insanlar özgürlük özgürlük diye sokağa çıkıp bağırmazlardı.

 • Yazarsam savaş çıkar.

  " Bazen savaş çıkarmak için düşmana gerek yok, düşüncelerinizi söylemeniz yeterli "

  Martin Luther King

  1|0
  0|0
 • bir feministin seriatla yöneltilmeyi istemesi kadar sacma birsey olamaz!! seriata göre kadin erkegin dörtte biri kadar degerlidir...

  1|1
  0|1
 • hemen yarın geliyo zaten. ülkelere şeriat gibi köklü sistemler evvelinde yoksa gelmez (Osmanlı yıkılışının üzerinden çok geçti) gelemez getirilemez. halk kabul etmez. her ne kadar güzel olsada şeriat;Türkiye'de cumhuriyet oldukça gelemez. İlerde bütün islam devletleri birleşince gelecek onu da biz göremeyiz sanırsam kıyamet alametlerinden ve olması için daha çok var sanırsam.

  0|0
  0|1
 • Erkekler Devam
  29

Kızlar Ne Diyor 20

 • Hakkıyla gerçekten Allah'ın c. c kanunları uygulanacaksa, gelmesi tabii ki harika olur.
  İnsanlar korkmadan hayatlarını yaşayacaklar.

  2|1
  2|1
  • Ne hayat ama, bu adam beni elledi bu adam bana bunu yaptı diyen kadınların sırf gıcık aldığı için bunu yapması ve adamın cezalandırılması ne kadar doğru olur değil mi? Vay beeeeeeeeeeeee korkmadan yaşamak ha :)

  • Hepsini Göster
  • Yahu bu konular çok hassas konular. Evden başını dışarıya çıkarmayan haber okumayan birşeyleri takip etmeyen insanların tek cümle ile yorum yapması da bir o kadar acınasıdır. Nediyeyim isteyin bakalım şeriatı

  • Kendinle karıştırma.

 • Kadın olarak bu nu istiyorsun? Gerçek Allah' ın kuralları gelecekse ateist hariç herkes kabul eder. Bu zamandaki şeriat ı istiyorsan aklı dengen yoktur gordugum kadarıyla bilginde yok.

  3|1
  0|0
 • Şeriat hakkında bilgin yok gördüğüm kadarıyla.

  1|2
  1|2
 • Cinayetlere iskenceli idan gelmeli ama seriati hic istemiyorum ve seriat uygulamasindan nefret ediyorum sanki Allahlarmis gini hukum veriyorlar. Yapacak k olan insan her turlu yapar cunku hic bir hirsiz veya katil ben yakalanicam diye suc islemiyor. seriat = şirk-vahset

  0|2
  0|1
 • Bilmem farkında mısın ama şeriat kadın erkek eşitliğini ortadan kaldırıyo hiç bir hak ve özgürlüğün olmuyo köleden farksız resmen. Senin şahitliğin bile beş para etmiyo. Tecavüzler de durmuyo.

  1|2
  2|1
 • Yok istemem bazı güzel yanları olduğu kadar kötü yanları da çok

  2|1
  1|0
 • Pek farkı yok zaten tatlım

  1|0
  0|0
 • Hayır.

  1|2
  2|0
 • adalet diye birşey yok deniliyorda şeriat olsa zaten adalette gelir bir insan bu kadar kıt olmaz cevap yazan birine bu size değil

  1|0
  0|0
 • feministim deyip şeriat gelsin diyebilmek...
  sen iki kavramı da çok yanlış anlamışsın kardeş.
  anasını satıyım resmen beynin yok fikrin var:)

  2|0
  0|0
 • Şeriat o dediklerin değil güzelim

  0|1
  1|0
 • Ben kesinlikle istemem. Şiddetle karşıyım. Şeriatla yönetilen ülkelerin hali ortada.

  0|2
  1|0
  • Tecavüzlerin duracağını nereden çıkarsın ayrıca? Tecavüze uğrayanı asarlar. o olur.

 • hayır

  1|1
  1|0
 • olumlu yanları da var olumsuz yanları da var.
  gelmemesinden yanayım ama nedense.

  1|1
  1|0
 • bence millet olarak koptuk gidiyoruz. sevgili edinme yaşı 7ye düşmüş. ülkemize bir şeyler gelmesi lazım gerçekten de. islam devleti fikrini ben bile araştırmaya başladım.

  1|1
  0|2
 • seriatin ne oldgunu bilseydin emin ol ki asla istemezdin ve o yorumu yapmazdin!!

  1|2
  1|1
 • Hayır

  1|1
  2|0
 • Kesinlikle gelmeli zina aldi basini gidiyo

  0|1
  0|0
 • Gelmemeli.

  1|1
  1|0
 • Kesinlikle gelmemeli

  0|1
  1|0
Yükleniyor... ;