Bu sitelerde Türkçe katlediliyor Haberiniz varmi?

Biraz özenli yazmaya çalışsanız olmazmı. AŞk dili olan Türkçeye karşı bu kadar umursamaz davanmanız aşırı üzücü bir durum az da olsa özen gösterseniz olmaz mı? Bu dil bizim sahib çıkmak bize düşmezmi?

Soruyu soran (Aslı)

Güncellemeler:
İşte budur ne kadar güzel insanlarsınız ya.. Gün günden Türkiye sevgimi katlediyorsunuz. Tebrik ederim.

0|0
824

En İyi Erkek Görüşü

• Var en başta ben katlediyorum sanırım

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• Sen aldirma millete. Bizim dilimizi yeterlice bilen vardir. Bizim dilimize en buyuk kotulugu asirlardir Turklerin kendi yapmistir. Yabanci kelimeler gittikce cogaliyor dilimiz de. Bu durum bende rahatsiz oluyorum ama yapacak birsey yok..

1|0
    0|0
  • Burası bir eğlence yeridir türkçe öğrenmiyoruz burda. encrypted-tbn0.gstatic.com/images

0|2
    0|1
  • Benim korkum imla kurallarını katletmeleri de değil kelimeleri yabancılaştırmaları tamam yerine ok ne yapıyorsun yerine nabyon gibi kelimeleri kullanmalarıdır.

1|0
    0|0
  • Bu sitelerde Türkçe katlediliyor haberiniz var mı?
    Biraz özenli yazmaya çalışsanız olmaz mı? Aşk dili olan Türkçe'ye karşı bu kadar umursamaz davranmanız aşırı üzücü bir durum. Az da olsa özen gösterseniz, olmaz mı? Bu dil bizim, sahip çıkmak bize düşmez mi?

Sorduğun soruda kullandığın metni bilgimin yettiğince imla kurallarına uygun hale getirdim. Umarım nerede yanlış yaptığını analiz eder ve bir sonraki sorunda kuracağın cümleyi imla kurallarına uygun olarak sorarsın. Dilimize karşı gösterdiğin duyarlılık takdir edilesi; ancak kuralları bilmiyor olman da bir o kadar ironik. Ayrıca devrik cümlelerden uzak dur. İyi günler.

0|0
    0|0
  • - Sahib
    - Düşmezmi
    - Olmazmı

..

https://i.imgur.com/TaTdV.gif

1|2
    0|0
  • Bu tür sitelerde, şarkılarda vs herkes kendi dilini katleder. Adamlar how r u, me 2 diyor katletmiyor biz mi ediyoruz?

1|0
    0|0
  • "Biraz özenli yazmaya çalışsanız olmazmı." yazmışsın.

"Biraz özenli yazmaya çalışsanız olmaz mı" olacak... Lütfen hassasiyet gösterelim:)

0|1
    0|0
    • ohoooo. tüm soru eklerini birleşik yazmışsın..

hatamı kim bulacak diye test mi yapıyon napıyon? :)

• Katlediliyor dan sonra bir noktalama işareti yok, varsa ne var yoksa h neden büyük yazılmış? Olmazmı daki niye nokta var? AŞk yazarken 2 büyük 1 küçük diye bir kural varmı? Sahib değil sahip olucak, orada sertleştirme yok.'Düşmezmi' deki mi ayrı olacak. Böylede ezerim seni.

Ekstra soru:Soruyu soran ne lan :D

1|0
    0|0
  • Türkçede cümlenin ilk harfi büyük ondan sonraki harfler küçük yazılır.
    Halbuki siz''AŞk dili olan Türkçeye karşı bu kadar umursamaz...'' derken ''AŞk ''yazdınız doğrusu ''Aşk''olmalıydı.
    İnsan bir süre sonra düzenli yazmaktan yoruluyor hızlı yazma esnasında araya kaynayabiliyor..

0|1
    0|0
  • önce kendinden başlamayı dene :)

0|1
    1|0
  • Tanrım, kafası karmaşık meleğim benim. ''Düşmezmi'' yazarken, altındaki çıkan kırmızı çizgiyi de mi göremedin?

0|1
    0|0
  • Merhaba Aslı. şu an kendinde katlediyorsun farkındasın değil mi? Türkiye'de güzel türkçe konuşan insanların bu sitede ne işleri var zaten :) Burası ; eğlence için vakit geçirmek isteyenlerin yeri sanırım. Ben hem eğleniyorum hemde farklı insanlar tanıyorum sen gibi :)

0|0
    0|0
    • Ben bir tek burayı kastetmemiştim

• Bu sitede rastladığım için bir şey diyemeyeceğim. Farkında mısın ne güzel türkçe konuşuyorum. :)

• Bu kafalar ne kafalar neler yaşıyosun şeff

0|0
    0|0
  • Sahib değil sahip yazacaksın

0|0
    0|0
  • çok şükür özen gösteririm yazdıklarıma.

0|0
    0|0
  • Haberiniz varmi?

VÂR VÂR :D

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır, şimdi haberimiz oldu!..

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum biliyormusun türkçe katlediliyor falan 1. bir milletin dili çok zor değişir 2. 21 yüzyıldayız sadece sitelerle değil her şekilde yabancı kelimeler dilimize gircek önemleyemesin bunu.

0|0
    0|0
  • Günden güne olacak. Gerçekten katlediyorsunuz , hak verdim sana:-)

0|0
    0|0
  • dinime küfreden müslüman olsa..

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 8

• Yurt disindan katilanlar var farkindamisin?

2|1
    0|0
  • Kendin kullanamadığın halde yurt dışından katılanlara laf etmişsin. Ee sende yurt dışından katılıyormuşsun ki, saygı duymayı öğrenmelisin.

0|1
    1|0
  • Trkçyi katltmye krşym. s

0|0
    2|0
  • farkındayım

0|0
    1|0
  • Önce kendi. yanlışını düzelt sonra konuş olmazmı değil olmaz mı diye yazılır

0|0
    1|0
    • Ben azeriyim kendi başıma öğrendim Türkçeyi ve saygı duyuyorum evet benim bir küçük hatamı görüp bu kadar ağır tepki veriyorsaniz başkalarının katlettiği o güzelim kelimeleti niye görmüyorsun cicim.

• Görüyorum elimden geldiğince de söylüyorum hatalarını sana da yaptığım gibi cicim

• Ben yoruldum artık tiksinmekten...

0|0
    0|0
  • Genelleme yapma. Gayet güzel yazan yazar arkadaşlar var burada onların sayesinde Türkçem gelişti..

0|0
    0|0
  • 1-Sahib değil sahip knk.
    2- mı ayrı yazılır bir de.

0|0
    1|0
Yükleniyor... ;