Sizce çok gezen mi bilir çok okuyan mı :-? bence çok okuyan. sizce :-?

sizce çok gezen mi bilir çok okuyan mı :-?
bence çok okuyan.
sizce :-?

0|0
159

En İyi Kız Görüşü

• Bence bu kişiden kişiye göre değişiyor. Bazıları vardır ki okuyarak öğrenir. Bazıları ise gezerek daha çok şeyi aklında tutabilir. Bu beynin öğrenme mekanizmasına bağlıdır. Bana göre, gezerek öğrenmek iyi bir yöntemdir. Çünkü görsel manada da zihne yerleşen bilgiler vardır. Canlı canlı araştırabilmek, o şeyi yerinde gözlemleyebilmek herkesin ilk eçeneği olmalıdır.

İnsanlar yine herzaman ki gibi, ezbere bigi sahibi olmadan fikir sahibi olarak yorum yazmışlar lan.

0|1
    3|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• Çok bir şeyler yapan çok bilir işte.
    Ben bazen oturuyorum, sayfalarca bilgiyi okuyorum okuyorum okuyorum.. Sonra sıkılıyorum. Sıkıldığım zaman da 10-15 tane belgesel izliyorum. Sonra sıkılıyorum. Sonra da uyuyorum işte. Yoruldum. :D

0|1
    0|0
    • vay be önce kitap sonra belgesel he :)) sıkılman normal yani :D günlerin hep böyle mi geçiyor 1 gününü anlattın sanki :S

• Cok gezen bilir. Insan gittigi yeri unutmaz ama okuyup ogrendigi cogu seyi kisa surede unutur

0|1
    0|0
  • Kendisini geliştiren bilir. Çok okuyup boş okumaktan ve çok gezip boş gezmekten birşey olmaz.

1|1
    0|0
  • Sayısal ilimler okunarak, humanitar elmler gezerek öğrenilir.

0|1
    0|0
  • her ikisini de yapan insan tabii ki. örneğin sana louvre müzesini her ayrıntılarıyla anlatsalar mı senin için daha anlamlıdır, yoksa oraya gidip tüm eserleri görmek mi?
    mesela tarih gezerek öğrenilir mi? evet tarihi eserleri görerek biraz belki ama hakkında araştırma yapmadığın, okumadığın, dinlemediğin sürece çok zor.
    her ikisi de olmalı.

0|1
    0|0
  • Çok gezen bilir

0|1
    0|0
  • bence kişiden kişiye göre değişiyor. Bazıları okuyarak öğrenir. Bazıları ise gezerek öğrenir.

0|1
    0|0
  • Ben ortaokulda iken münazara konusuydu bu hala çözülemedi mi?

0|1
    0|0
  • ikiside

0|1
    0|0
  • Çok gezen.

0|1
    0|0
  • Çok gezen..

0|1
    0|0
  • Bence kendini geliştirebildiği kadar iyi bilir.

0|1
    0|0
  • çok okuyan bilir.

0|1
    0|0
  • Çok okuyan

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kişisine göre değişmekle birlikte gezilip görülerek öğrenilen bilgiler direkt olarak yaşandığı ve yer ettiği için daha kalıcı bilgiler olacaktır haliyle daha çok biliyor görülecektir o kişi :) Diğeri ise aaa evet okumuştum diye yorum yapabilecektir ancak :)

0|1
    0|0
  • İkisini de dengeli kurabilen hayatı anlamlı bir şekilde yaşayabilir. Kainatı keşfetmek de önemli, kitap okumak da.

0|1
    0|0
  • çok tecrübe kazanan çok bilir ne okumayla nede boş boş gezmekle geliyo bilgi bilgi tecrübeyle tecrübede hatalarla kazanılır hayatı yaşıyacaksın sıkı sıkı

0|1
    0|0
    • çok gezmek tecrübedir.

• bro şimdi bizim kuzen var oda geziyo ama biride söylemis boş geziyor :D gezerken ne yaptığına bağlı nasıl bir tecrübe edindiği de önemli yoksa tuvalet kağıdının kaç yaprakta poponda yırtılmadan işini gördüğünü bilmende bir tecrübe ama ne işine yarıyor hayatında bunu bilmen :D bu örnek doğaçlama geldi ama nerden geldi bilmiyorum asdasas

• Ne için gezdiğine bağlı

0|1
    0|0
  • nereyi gezdiği ve neyi okuduğuna göre değişir... hele bu yüzyılda okumuş cahillerin olduğu zamanda..

0|1
    0|0
  • Önce okuyup sonra gezen daha iyi bilir

0|1
    0|0
  • Çok gezen bilir çünkü kendin görüyon ve gerçek oldugunu anlıyon okuyunca neyin doğru neyin yanlış oldugunu bilemezsin ;)

0|1
    0|0
  • Çok net gezen bilir

0|1
    0|0
  • çok uyuyan bilir

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;