Varikosel hakkında bilginiz var mı?

Bir aydır testislerimde ağrı var. Biraz araştırdım varikosel olabilir mi diye düşündüm en yakın zamanda bir uzmana görünücem ama daha önceden varikosel olan var mı?

Ağrı sebebini uzun süre boşalmama olabilir mi diye düşünüyorum ama sanırım oda değil bir haftadır moral bozukluğu var sanki ağrı daha da arttı, bununla alakası olur mu onu da bilmiyorum.

Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi 2 konu var.

Bir, Anglosaksonların mavi toplar dediği boşalamama durumunda ağrı olması durumu. (Kan dolar ve boşalma olmayınca basınç yapar, hal dilindeki boşalamama sonrası kasık ağrısı) Bu arzuna göre çok sık da olabilir, hiç de olmayabilir. Bir de bildiğim toplardaki damarların varisi.

Bende ikisi de var. Doktor da kontrol etti. Varikosel var dedi ve ultrason çektirdim. (Birkaç yıl önce de aynı şikayetlerden ultrason çektirmiştim, o zaman çıkmamıştım) Doktor eliyle bile ellediğinde varikosel var demişti ama ultrason sonrası evet var ama kritik değil, ameliyata da gerek yok dedi. Oradaki yapıda teknik bir detay var, o yoksa risk yaratmıyor kısırlık açısından. Fakat ağrı konusundaki şikayetine göre ameliyat gerekebilir.

Kısırlık etkisi ancak detaylı tetkikten sonra çıkar, kısırlık varsa sadece varikoselden olmaz zaten. Varikosel ameliyatları da cerrahi olmakla beraber orta vadede çözüm yaratan ameliyatlar.

İstanbul'daysan doktorumun adını verebilirim, konusunda uzman biri. Geçmiş olsun.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• çözümü operasyon

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• senin dediğin varikosel kısırlığın sebebidir... sol tarafta ağrı yapar... yakın zamanda masturbasyon yaptın mı?

0|0
    0|0
  • sonu kötü bitiyor diye biliyorum.

sana ve yumurtalarına geçmiş olsun.

0|0
    0|1
Yükleniyor... ;