Adem ile Havva hangi dili konuşuyorlard?

Daha öncesinde henüz Arap toplumu olmadığına ve ilk insan olmalarından dolayı henüz alfabe diye bir şey söz konusu olmadığına göre hangi dili konuşarak anlaşıyorlardı?

0|0
520

En İyi Erkek Görüşü

• ALLAH konuşmayı isimleri öğretti.

Bir zaman Rabbin meleklere: “Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım” demişti. Melekler de: “Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz” demişlerdi. Allah-u Teâlâ da: “Şüphesiz ben, sizin bilmediklerinizi bilirim” buyurmuştu. (2/30)
    Ve Âdem’e isimlerin hepsini öğretti, sonra onları meleklere gösterip: “Haydi davanızda sadıksanız şunların isimlerini bana haber verin” dedi. (2/31)
    Melekler dediler ki: “Seni tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka bizim hiçbir bir bilgimiz yoktur. Şüphesiz ki sen âlim ve hakîmsin.” (2/32)
    Allah-u Teâlâ şöyle dedi: “Ey Âdem! Onları isimleriyle bunlara haber ver.” Bu emir üzerine Âdem onları isimleriyle meleklere haber verince Allah-u Teâlâ şöyle dedi: “Ben size, ben göklerin ve yerin gaybını bilirim, sizin açıkladığınızı da, içinizde gizlediğinizi de bilirim” dememiş miydim?” (2/33)

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Varlıkları kesin olarak kanıtlanamamış fakat inanç sistemleri bakımından yaşamış olduklarına inanılan iki insanın hangi dille iletişime geçtiği, göz, ten, saç vb. gibi fiziki özelliklerinin ne olduğu ile alakalı sorular her zaman gerçekdışı cevaplar alacaktır.

1|0
    0|0
  • Arapça diyenlere kahkaha atarak gülüyorum şuan, süpersiniz! İlk insanlar ortaya çıktığında günümüzde ki gibi bir ses teli sistemine sahip değildi. Muhtemelen jest, mimikler, hırıltılar, anlamsız sesler ile anlaşmaya çalışıyorlardı. Zamanla gelişti ve ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendi.

2|0
    0|1
  • kavimlerden önce tüm dünya tek dil konuşuyordu isim olarak bilmem allahla nasıl konuştuysa o dil işte daha sonra nerede okuduğumu hatırlamam ama kuran olabilir bir rüzgar ile tüm kavimler ayrılıp geriye toplanmış toplanıncada herkes kendi dilini konuşanlarla ayrılmış vsvs

0|0
    0|0
  • Kuş dili

0|0
    0|0
  • Kesin işaret dilidir.

0|0
    0|0
  • Arapça.

0|0
    0|1
  • Adem ve Havva diye birileri yaşamadı.
    Hiçbir dili konuşmadılar.

1|1
    0|1
  • Farasi lisanında konuşuyorlardı.

0|0
    0|0
  • Vücut dili olduğuna eminim :))

0|1
    0|0
  • Valla onu bilmem de şu cevap atanların yarısı boş konuşuyor.

0|0
    0|0
  • bir kac tane dil olmalıki hangi dil diye sormalıyız degilmi? bir mantık hatası var ama kestiremedim
    bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Hic yasamayan insanlar konusamaz ve bir dilleri olmaz.
    Yetiskin insanlarsiniz artik, kutsal kitapta yazan masallara inanmayin, cocuklar gibi.

1|0
    0|1
    • kutsal kitap diyosun ama inanmayın diyorsun :D beynini ayakta alkışlıyorum :D

• dindarlar icin kutsal ise o kitaplarda yazılanlara masal diyecek kadar ya cesaretlisin ya da gerizekalısın ..

• Dindarlar icin Kutsal olmasi o kitaplarin icindeki yazanlari gercek yapmiyor. O kitaplarda yazanlar masaldan öte degil.

Dindarlar bunu kabul etmek istemiyor bu baska.

• arapça konu kilit :P

0|1
    0|0
    • Arapça olması için öncesinde bilmeleri gerekir. ama henüz ortada Arap diye bir toplum yok. yani dili bilerek mi doğdular?

• evet kıssasıda var mevla meleklere ben bir halife yaratacağım dedi meleklerde ya rabbi sen yer yüzünde birbirini öldüren kan çıkaran bir toplulukmu yaratacaksın dediler mevlada ben sizin bilmediklerinizi bilirim diyerek ademi yarattı ve meleklere bir takım eşyalar gösterdi bunlar nedir bilirmiiniz dedi meleklerde ya rabbi sen öğretmedikce nereden bilelim dediler mevla ademi çağırdı ve sen soyle bunlar nedir dedi adem as teker teker hepsini saymaya başladı hz ademe ledün ilmi verilmiştir herşey ALLAH trafından ona bildirilmiştir şunuda unutmaki adem cennetten dünyaya indirilmiştir ve cennet halkının lisanı arapçadır

• Arapça konuşuyorlardı. Arapça cennet dilidir.

0|1
    1|0
  • İbranice konuşuyorlardı ilk dildir zaten

0|1
    0|0
  • Vücut dili jest ve mimikler :)

0|0
    0|0
  • türkçe

0|0
    0|0
  • Arapcadır sanırım.

0|0
    1|0
  • insan dili

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• adem ile havva yok, araplarin uydurmasi o.

0|1
    0|1
  • tarzanca konuşuyorlardır kesin :D...

0|0
    0|0
  • bilemedimki şimdi

0|0
    0|0
  • Arapca

0|0
    1|1
  • Ulan ne isareti ne dili homurdanıyorlardır heralde anca hahahahah