Çok hızlı ezber yapmak, Çok kitap okumak istiyorum?

Bunları yapmak istiyorum ama hemen canım sıkılıyor oyun açıyorum öyle gidiyor...
Bunu bir yolu olmalı? Hayatımı değiştirecek fikirler var mı?
Önerebileceğiniz video falan bu konu hakkında nasıl o sıkıntımı yenebilirim?

0|0
25

En İyi Kız Görüşü

• hala videodasın sen :)) ilgini çekicek kitaplar bul o zaman elinden bırakamazsın bitirinceye kadar uyuyamazsın :)

2|0
    0|0
    • Sakin birisi değilimdir yani hemen canım sıkılır sabırsızım da
      kitabı alınca 5-6 sayfa güzelce okuyorum sonra canım sıkılıyor bırakıyorum hemen :D Bir daha da almıyorum.
      Bir yolu olmalı, sen ilk okumaya başladığında sıkılmıyor muydun hiç?

• MaşaALLAH :)
      Bende öyle olmak istiyorum günlük 100 sayfa okumak istiyorum en az.
      100 sayfayı sen kaç saatte okursun :)

• :) saat dakika hesabı yapmıyorum öncekinde dediğim gibi zaman kavramını unutuyorsun okurken bence öyle sınırlar belirleme kendine önce git seveceğin türde bir kitap oku dakika/saat tutma ya da sayfa sayma senin yaptığın ödev yapar gibi bir şey kitap okumak zevk işidir ödev değildir

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Kitap okumayı alışkanlık haline getirmek çok zor aslında. Önce ilgini çeken cidden çok sevebileceğin hafif kitaplar oku cin ali okulda mesela favorimdir aldjaslkds şaka bir yana cidden öyle yap sonra gerisi gelir zaten. Şey gerçek olayları anlatan kitaplr daha sürükleyici oluyor bu arada :)

0|0
    0|0
    • Şaka bir yana da 100 temel eser çocuk kitapları var ya onları okumaya başladım :D
      Sen günlük kaç sayfa okursun? :)

• Hayal ederek oku. Öyle daha etkili oluyor. Hem dediğim gibi gerçek olayları anlatan sürükleyici kitapları okursan daha iyi olur. Öyle aşk falan okuyorsan normal sıkılman :D bende sıkılıyorum çünkü :D

• Bir de düşünüyorum da adam 300 sayfalık kitap yazmış ne yaşamış bu adam bu kadar büyük :Ddd
      Ama bu 100 temel eseri bitiricem aldım
      hem sayfaları az hemde küçük sayfa hemen atlıyor

Erkekler Ne Diyor 5

• bol bol kuranı kerim oku ve ayet ezberle...ciddiyim.

0|1
    1|0
    • Ayet nasıl ezberleyeceğim?

• ömrü hayatında hiç ayet ezberlemedi isen en yakın camiye gidiyorsun hocadan yardım istiyorsun.

• Çünkü fakirsin kitapçıda kitaba para vermeden 2 dakkada okumak istiyosun biz çok zenginiz öyle şeylere ihtiyaç duymuyoruz

0|0
    0|0
    • Ne iş yapıyon la sen?
      Fakir değilim çok şükür.
      Kitap sıkıntım da yok okuma var okuma.

• ilk önce okumayı sevmen lzm.

eline kitap alınca sıkılıosan olmaz bu iş

0|0
    0|0
    • Sıkılıyorum knk hemde çok.
      Sen ilk kitap okumaya başladığında sıkılmıyormuydun hiç?

• ilk okuduğumda sıkılmıştım.

sonra jules verne ye başladım (hoca tavsiyesiyle) ondan sonra alışkanlık oldu zaten. ilgini çekicek kitaplarla başla okumaya.

• koç burcu musun knk :D

0|0
    0|0
  • SIKLKIL DIGIN ZAMAN FARKLI BİŞEYLER YAP VE KENDIN OKUMAYA SEVDIRECEN

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;