İçinde bulunduğumuz Evren'le ilgili soru?

Bilimi takip ediyorum ve bir takım takım belgesel olsun videolar olsun izliyorum. Dünyadan milyarlarca ışık yılı uzaklığında içinde bulunduğumuz samanyolu galaksisine benzer galaksiler bir takım hareketlenmeler sonucu birbirine çarpıp yok oluyor veya yeni bir galaksi oluşuyor. Dünya'dan bu galaksilerin çarpışmasını gözlemlediğimiz süre örnek vermek gerekirse 5 yıl fakat bize bu kadar kısa görünen sürenin evrende milyarlarca yılda gerçekleştiğini az çok bilimle ilgilenen arkadaşlar bilir. Peki şöyle birşey düşünsem bu galaksilerde dünyadaki yaşam gibi başka yaşamlarında olabileceği ve milyarlarca yıl sonunda yok olan bir gezegenlerin kaderi gibi dünyanında kaderi böyle mi olacak? TV'lerde duymuşsunuzdur muhakkak bununla ilgili milyarlarca yıl sonra dünyanın kaderi güneş sistemine yakınlaşarak çorak iklimler yaşanacağı söylenmektedir. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?


0|0
02

En İyi Erkek Görüşü

 • Dünyanın ve Güneş sisteminin sonu diğer galaksilerdeki sistemler gibi aynı olacak yani bir gün yok olacak.Zaten şuanda pek çok Güneş Sistemi gezegeni Sera etkisinin korkunç yüzü ile karşılaşmış ve yaşanmayacak hale gelmişler.Dünyamızdada sera gazlarının atmosfere ve dünya iklimine etkisi yıllar geçtikçe daha belirgin ve hissedilebilir hale gelmiş durumda.

  Diğer galaksilerde yaşam ihtimali mutlaka var.Dünya gibi bir çeşitlilik ve tesadüfler olarak nitelendirebileceğimiz yaşam elementlerinin bir arada bulunduğu bir gezegen elbetteki vardır fakat bizler şu an bunlara erişemiyoruz çünkü bahsettiğin gibi bizlere çok çok uzaklar.En gelmişmiş teleskoplar bile ileriki galaksiler hakkında detaylı bilgiler vermiyor bizlere.İnsanlık olarak birlikte harekete geçmeli ve içinde yaşadığımız evreni keşfetmek ve mümkün olan yerlere ulaşabilmek için gerekli araçları temin etmemiz gerekiyor.Belki şimdi evlerimizde rahatlıkla oturabiliyoruz fakat bizden sonraki nesiller hatta tüm dünya yaşamı bir gün bitecek.Bir an evvel kendimize başka güvenilir bir ev bulmalıyız.

  0|1
  0|0
  • Aynen bende sizin gibi düşünüyorum
   Yorumunuz için teşekkürler

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

 • gokyuzunde gordugumuz seyler o andakı goruntuler degıl bazı yıldızlar sonmuş veya yok olmuş olabılır..dını ongorulerde allahın vaadettıgı seyler var gunes batıdan dogacak, bundakı hıkmetı cozebılmış degılızkı sonumuzu bılelım.. bence sırıusdada hayat var:D

  0|0
  0|0
Yükleniyor...